Meistriliiga suurimad üllatused ja pettumused (4)

Koos nädalavahetusel peetava liigavuti viimase vooruga on ka Soccernet.ee hooaja kokkuvõtted pisitasa lõpule lähenemas. Seekord toome teieni oma nägemuse suurimatest üllatustest ja pettumustest.

Pärast pühapäevaseid mänge avame me külastajatele hääletuse ning just teie arvamuste kogum selgitab välja Soccernet.ee 2006. aasta Meistriliiga sümboolse koosseisu ja iga kategooria parimad eraldi. Hääletamisel on abiks meiepoolsed kokkuvõtted.

Suurimad üllatused
:

Tammeka on võidelnud linnarivaal Maagiga kui võrdne võrdsegaTammeka võimas areng

Eelmisel aastal napilt üleminekumängudest pääsenud Tartu Tammeka jäi käesoleva hooaja eel ilma mitmetest põhitegijatest, kuid ometi tehti meeskonnana läbi niivõrd võimas areng, et veel kuni viimaste voorudeni välja võideldi linnarivaal Maagiga viienda koha pärast.

Juba enne viimast mängu Lasnamäe Ajaxiga on Tammeka kokku kogunud 14 punkti enam kui eelmisel hooajal. Kuigi väravaid on löödud isegi viie võrra vähem, siis kaitse on läbi elanud "totaalse muutumise", olles läbi lasknud koguni 33 väravat vähem kui aasta eest.

Kui klubist lahkusid Aivar Anniste, Ragnar Tiideberg ja Marcelo Gomes ning Ott Meerits puudus esimesel poolaastal, siis mille arvelt murrang sündis? Klubiga liitunud noore Daniil Ratnikovi ja veterani Ivan O'Konnel-Bronini kõrval on tähtsaim roll kanda FC TVMK-st üle tulnud juhendaja Sergei Ratnikovil.

Osaliselt sündis edasiminek kindlasti ka tänu mängijate endi arengule, sest ühe aasta jagu kõrgliigakarastust oli tugevaks plussiks. Ratnikov on aga meeskonda eelkõige just taktikaliselt ja mängulgemise osas tugevasti edasi arendanud.

Samuti on Ratnikov suutnud noortesse mängijatesse hooaja käigus üha enam enesekindlust süstida. Mitte kellegi vastu ei mindud platsile kaotama ning kirja saadi ka esimene punkt "suure neliku" vastu, kui viiki mängiti FC TVMK-ga.

Pärnu Vaprus röövis punkte ka eeldatavalt tugevamateltVapruse ja Ajaxi südikas esinemine

Meistriliiga uustulnukad Pärnu Vaprus ja Lasnamäe Ajax jäid üllatuslikult mõlemad liigasse püsima ning pääsesid isegi üleminekumängudest.

Flora-süsteemi teise ja kolmanda klubi edestamine tõestas, et Meistriliiga tase astus selle hooajaga suure sammu edasi, kuid tulevaks hooajas ei ole kahjuks ilmselt nii tugevaid täiendusi näha.

Kui möödunud aastatel on Esiliigast kõrgseltskonda tõusnud üldjuhul ka liiga parimad klubid, siis nüüd oli konkurentide allajäämine FC Levadia duublile mäekõrgune ning uued tulijad 2007. aastal ilmselt niivõrd hästi esineda ei suuda.

Kumbki meeskond on oma taseme ehk isegi üle ootuste hästi välja mänginud. Seda eelkõige Vapruse osas, kellele ennustati rasket võitlust püsimajäämise nimel, kuid kes on nauditava mängupildiga ka esinelikule korduvalt hambaid näidanud ning tagas seitsmenda koha juba päris varakult ja suure varuga.

Paljuski oma tugevale noortesüsteemile toetuv Lasnamäe Ajax ei ole niivõrd lahtist jalgpalli publikule pakkunud, kuid ka nemad on suutnud esinelikult punkte röövida. Nii Vaprusel kui ka Maagil on kirjas üks võit valitseva meistri FC TVMK üle, mida hooaja eel ei oleks ilmselt mitte keegi neile pakkuda julgenud.

Ründelegend Sergei Juran TVMK tüüri juuresTVMK treenerivahetus

Pettumustvalmistava hooaja esimese poole järel otsustas tiitlikaitsja FC TVMK senise juhendaja Vjatšeslav Bulavini välja vahetada ning asenduseks palgati endine Venemaa koondise staarründaja Sergei Juran.

Suurnimi ei ole siiski suutnud TVMK-d suurte muutusteni tüürida ning 15 mänguga kogutud 10 võitu ei oleks medalikursi jaoks isegi mitte siis piisav olnud, kui kõik võistkonnad oleks võrdsest seisust alustanud.

Kuulsa endise mängijana pakkus ta Eestisse tulles küll palju kõneainet, kuid siiani ei ole ta oma treenerioskuseid veel millegagi tõestanud. Kui ta saab nüüd rahulikult meeskonna oma nägemuse kohaselt üles ehitada, siis ehk järgmine hooaeg annab vastust.

Levadia pakkus ilusaid hetki ka kuulsa Newcastle'i vastuLevadia jõudmine UEFA põhimängudele

Enim meedia tähelepanu pälvinud ning ligi 8000 inimest A. Le Coq Arenale kokku meelitanud FC Levadia UEFA Cupi põhiturniiri mäng Newcastle United'i vastu tähistas Eesti klubijalgpalli triumfi.

Mitte kunagi varem pole ükski kodumaine klubi eurosarjas nii kaugele jõudnud ja isegi Levadia superkoosseisu juures oli nii hea minek ikkagi üllatuslik.

Suurel hulgal täiendusi hankinud Levadia mängijatevalik oli sedavõrd lai, et lubas neil terv
e hooaja vältel head hoogu säilitada ning nii Meistriliigas, karikasarjas kui ka Euroopas edukalt esineda.

Kui Haka Valkeakoski alistamist oodati neilt niigi, siis Hollandi klubi Twente Enschede kukutamist võis lugeda juba suurtulemuseks. Loos tõi järgmiseks vastaseks suure Newcastle'i ning nendegi vastu ei jäädud sugugi häbisse, langedes kokkuvõttes välja skooriga 1:3.

Uuel hooajal tšempionina Meistrite Liiga eelvoorudes osalevalt Levadialt oodatakse tahes-tahtmata vähemalt sama häid esitusi ning maksimaalse õnnestumise korral miks mitte ka maailma nimekaima klubisarja alagrupiturniirile jõudmist.

Suurimad pettumused:

Tiitlikaitsja on pikali löödud ja medalitagi jäetudFC TVMK allakäigutrepp

Hooaja eel palju põhitegijaid kaotanud FC TVMK puhul sai kohe selgeks, et tiitli kaitsmine kujuneb keeruliseks, kuid medalita jäämist uskusid siiski vähesed.

Maksim Smirnovi, Ingemar Teeveri, Dmitri Skiperski, Deniss Malovi ja Egidijus Juška lahkumise järel ei suutnud asemele ostetud pallurid endist taset välja mängida ning suure löögina mõjus klubile ka Tarmo Neemelo siirdumine avamängu järel Rootsi liigasse.

Kehva minekut üritati
parandada juulikuise üleminekuakna kaudu Sergei Zenjovi ja Andris Kuvšinovsi ostmisega, kuid mõlemad osutusid sarnaselt paljudele teistele läbikukkumisteks. Lisaks toodi Neemelo laenulepinguga Rootsist tagasi, kuid temagi ei ole suutnud oma endist taset leida.

Välja sai vahetatud ka treener, kuid Sergei Juran ei ole veel oma pitserit TVMK mängujoonisele jätnud ning vähemalt sel hooajal loksus kõik enam-vähem samamoodi lõpuni välja.

Ehk suudab klubi uueks hooajaks ebaõnnejadale lõpu teha ning meeskonna materjalile ja hinnale vääriliselt mängima saada. Kolme noore tartlase hankimisega on mingisugune alus selleks tehtud, kuid esmalt peab selguma, kas neil üldse põhimeeskonda asja on.

Hooaja eel oodati Tulevikult Maagiga konkureerimist, kuid aeg näitas muudTuleviku läbikukkumine


Paljuski eelmise aasta FC Valga mängijatest komplekteeritud Viljandi Tulevikult eeldati hooaja eel tavapärast heitlust tabeli keskpaigas, kuid nüüd tuleb neil hoopis üleminekumängudele asuda.

Kui Valgal õnnestus aasta eest 28 punkti kokku koguda, siis Tuleviku palluritega segatuna on tase hämmastaval kombel hoopis alla läinud. Enne viimast vooru 17 punkti peal asuva klubi üheksas koht on praeguseks juba kindel.

See tähendab seda, et ees ootavad kaks kohtumist Esiliiga kolmanda klubi JK Kaleviga - 12. novembril võõrsil ja 19. novembril kodus. Viljandlaste jaoks kurva stsenaariumi korral kukuks Tulevik esmakordselt pärast 1997. aastat Esiliigasse.


Kodumaale naasnud Neemelo pole endist hoogu leidnudNeemelo kadunud sära

Möödunud hooajal FC TVMK-d meistriks juhtides imelised 41 väravat löönud Tarmo Neemelole pandi suuri lootusi, kuid ta ei ole siiani suutnud end ei koondises ega ka piiri taga maksma panna.

Hooaja lõppedes sai Neemelole osaks meeletu meedia tähelepanu ning iga tema liigutust jälgiti erilise hoolega, kuni ta siirdus lõpuks märtsis Rootsi kõrgliiga klubisse Helsingborgs.

Seal ootas teda aga kahjuks pingipoisi staatus ning väravaarve jäigi avamata, kuni ta lõpuks juuli lõpus laenulepinguga hooaja lõpuni tagasi TVMK-sse saadeti.

Kuid ka koduliigas on Neemelo sära kadunud ning 15 mängus löödud 6 väravat ei ole kaugeltki see, mida temalt eelmise hooaja järel oodati.

Eesti koondises sel aastal lõpuks jala valgeks saanud Neemelo ise süüdistab kahvatus vormis puudulikku hooaja ettevalmistust, mis läks mitmetes klubides testimisel käimise nahka. Näis, kas mees suudab uuel hooajal Rootsis läbimurde sooritada või jagus tal maagiat vaid üheks aastaks.

Distsipliinipobleemid maksid Lindperele koha FlorasLindpere sõnavõtud

Sel hooajal korduvalt suupruukimisega hädas olnud Joel Lindpere sõnavõtud tipnesid 6. septembril pärast karikamängu neljanda kohtuniku läbisõimamisega, mille eest ta teenis EJL-ilt pika mängukeelu ja Flora otsustas ta meeskonnast eemaldada.

Lindpere oli mängutaseme poolest üks Meistriliiga suuremaid staare, kuid distsipliiniga oli tal probleeme hooaja algusest peale. Kahekümne mänguga viis kollast ja ühe punase kaardi teeninud Lindpere pidi nende tõttu mitmeid olulisi kohtumisi vahele jätma.

Augusti alguses sündis sellest esimene suurem skandaal, kui ta põrutas pärast 1:1 viiki FC TVMK-ga SL Õhtulehele: "Kohtunikud on t**apead, muud ma ei ütle!" Selle avalduse eest pääses ta veel hoiatusega, aga kuu aega hiljem leidis aset eelmainitud intsident ja Eesti koondise poolkaitsja võiski oma hooaja lõpetatuks lugeda.

Ka tugevad vastased jätsid Tamme staadioni tribüüni tihtipeale pooltühjaksPublikunumbrite langemine


Meistriliiga niigi häbiväärselt vähene külastatavus langes sel hooajal suvise MM-i tõttu veelgi madalamale tasemele ning kui poleks olnud uue tulijana Pärnu Vaprust, võinuks see statistika veel palju nutusem olla.

Tallinna ja Viljandi külastatavus on selgelt langenud, Narvas ja Tartus Maagi mängudel omakorda veidi tõusnud ning Valgas samal tasemel püsinud, kuid märkimisväärseim on Tartu Tammeka langustrend. Nende kodumänge vaatas sel hooajal keskmiselt 275 inimest eelmise aasta 444 asemel.

Publiku vähenemine on seda imekspandavam, et meeskonna tulemused on ju õigupoolest väga tugevalt ülesmäge liikunud ning tribüünidele on hooaja jooksul tekkinud ka aktiivse kaasaelamise alged. Linnarivaaliga võrreldes veidi kallimat piletihinda küsival Tammekal on endiselt rohkem toetajaid kui Maagil, ent kui nii edasi läheb, siis vaatab järgmisel aastal Maagi mänge
juba rohkem inimesi kui Tammeka omi.

Üleüldise külastatavuse koha pealt jääb üle vaid loota, et aasta alguses loodud EJL-i Tippjalgpalli komisjoni töö uuel hooajal ka vilja hakkab kandma.

Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted

REKLAAM
Kommentaarid

zurka1   •  
(.***)
Tippjalgpalli liigaga alustatakse jrgmine hooaeg, eks siis neb mida tehakse.
.   •  
(.***)
Oleks on paha poiss. Kokkuvtteks on tegemist siiski sna vrdsete vistkondadega.
BoMbErMaN (Mf)   •  
(.***)
Noh, Tammeka arengu kohta lausuks niipalju, et see on toimunud mngudes tagumise seltskonnaga, ning kaitses.Esineliku vastu on Vaprus toonud rohkem punkte.

Ja see, et Maagiga heideldi viimaste voorudega, ei ole niivrd Tammeka hea mngu viga.
Vaid Maagi ebastabiilsus Valga, Ajaxite ja muude tagumiste vistkondade vastu. Kui seda ei oleks olnud oleks asjad varem paar vooru juba ra klaaritud.
gamer   •  
(.***)
Mida see Tippjalgpalli komisjon ldse teinud on selle nimel, et muuta ML atraktiivsemaks ja vaadatavamaks ja publikule mugavamaks?

Sisene
PREMIUM LIIGA
OTSEPILT: Tammeka tahab esimeses ringis saadud kaotuse eest Kalevilt revanši  (mäng käib!)
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
PIIRI TAGANT JA PIIRI TAHA
ESILIIGA
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
32:7
34
2.
Tallinna FCI Levadia
13
11
1
1
32:4
34
3.
Nõmme Kalju FC
12
9
2
1
26:10
29
4.
Paide Linnameeskond
13
7
1
5
33:14
22
5.
FC Kuressaare
13
6
1
6
15:17
19
6.
Tartu JK Tammeka
13
4
2
7
14:23
14
7.
JK Narva Trans
12
4
0
8
13:19
12
8.
Pärnu JK Vaprus
13
2
0
11
14:38
6
9.
Tallinna JK Legion
12
2
3
7
10:23
5
10.
JK Tallinna Kalev
13
1
1
11
8:42
4
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
34
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
22
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
6
Tallinna JK Legion
5
JK Tallinna Kalev
4
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!