Mihkel Ainsalu: viimasel 10 minutil tuli Žilina väljaku omapära esile (0)

Mihkel Ainsalu usub, et Levadial on edasipääsušanss. Foto: Brit Maria Tael

FCI Levadia poolkaitsja Mihkel Ainsalu rõhutas pärast Konverentsiliiga esimese eelringi avamängus võõrsil MŠK Žilina käest saadud 1:2 kaotust, et see oli alles esimene kohtumine. Ainsalu on edasipääsu võimalikkuses väga veendunud.

Mihkel, jäite mängu lõpus päris korraliku surve alla ja selle pealt teenis vastane lõpuks võiduvärava toonud penalti. Millest puudu jäi, et 1:1 viik kätte saada?
Esimese emotsiooni pealt raske öelda. Väga palju oli tingitud väljakukattest. Oleme juba pikalt muruväljakutel mänginud ja lõpus andis siinne kunstmuru tugevalt jalgades tunda.

Kui palju kolmapäevane treening aitas selle kunstmuruga tuttavaks saada?
Üks trenn ei anna suurt midagi. Mängu esimesed 10-15 minutit olime hädas. Ei teagi, kas väljaku pärast või olime lihtsalt veidi liiga naiivsed. Pärast seda umbes 80. minutini olime jällegi päris hästi mängus sees. Lõpuks tuli kahjuks see õnnetu penalti.

Miks see kunstmuru ebamugav oli?
Eestis selliseid pole. Palli põrge oli ebamäärane. Pehme ja kuiv, ei oska mõne Eesti platsiga võrrelda. Keeruline mängida.

Keskväljal kasutasite täna teistsugust lahendust, kus Rasmus Peetson mängis sinu tavapärasel kohal ja sina ülevalpool. Kuidas kohanesite?
Paar korda saime päris hästi tulema ja mingites episoodides tekitasime hästi ülekaalu. Eks võõrsil võtsime kaitsest lähtuvalt, et vajadusel saaks Rasmus keskkaitsjate vahele vajuda. Minu ülesanded olid seeläbi natuke erinevad. Rohkem liini taha jooksmist ja rohkem meetreid. Muud ei midagi, üritasin meeskonnale kasulik olla

Mis sa tänase põhjal ütled, kas Žilina on võidetav?
Olen endas ja võistkonakaaslastes kindel. Peame koduplatsil näitama, et meie kodus on eelis juba meie käes. Esmalt tuleb taga null hoida ja siis ees üks-kaks ära lüüa.

Mis sa arvad, kas tempoga on võimalik Žilinat niiöelda küpsetada?
Mingi hetk olime neist füüsiliselt tõesti paremad, aga viimasel 10 minutil tuli väljaku omapära esile. Enne seda tundsime, et oleme vastasest tugevamad.

Levadia - Žilina korduskohtumine toimub neljapäeval, 20. juulil kell 19.45 A. Le Coq Arenal. Otsepilti näitab Soccernet.ee.