Nõmme Unitedi vägevat debüütvõitu varjutas esiründaja tõsine vigastus (video olukorrast!) (0)

Mullu Esiliiga B võitnud, pühapäeval Esiliigas selle hooaja avamängu pidanud ja Maardu Linnameeskonda 5:0 tümitanud Nõmme United sai sama kohtumise järel halva uudise: nende äsja 19-aastaseks saanud esiründaja Robi Saarma jääb tõsise vigastuse tõttu tükiks ajaks väljakult eemale.

"Robi on just praegu operatsioonilaual," sõnas Unitedi peatreener Martin Klasen kolmapäeva pärastlõunal Soccernet.ee-ga rääkides. "Rangluu on keskelt katki, pannakse plaadiga kokku. Suve lõpuni on ta kindlasti eemal, septembris saab loodetavasti naasta."

Robi Saarma mäng sai 60 minutiga ootamatu lõpu. Foto: Raido Kull

Kuna United oli märtsikuises avavoorus mänguvaba ja seejärel pani koroonapaus jalgpallielu tükiks ajaks seisma, debüteeritigi Esiliigas alles pühapäeval. Mullu Premium liigasse kuulunud Maardu Linnameeskonnale korraldati juba avapoolajal kodusel Männiku staadionil mitu ehmatust, korra lõi Saarma tühja värava ees posti. Teisel poolajal õnnestus kiirete rünnakutega kogu aeg Maardu väravat ohustanud Unitedil 73. minutil lõpuks ka skoor avada ning järgmise kümne minutiga lisati veel neli tabamust.

Võitu varjutas aga Eesti noortekoondislase Saarmaga juhtunu. Esiliiga B-s eelmisel hooajal 26 väravat löönud ja sellega liiga väravaküttide tabelis kolmanda koha hõivanud Saarma põrkas 60. minuti paiku vastase karistusalas palli pärast võideldes kokku Maardu kaitsja Klimenti Boldõreviga ja kukkus sedavõrd õnnetult, et jäi tükiks ajaks otsajoone taha lebama. Pika tohterdamise järel kõndis Saarma küll lõpuks omal jalal riietusruumi, ent arstidelt saadud diagnoos oli tõsine – rangluumurd.

"Väga valus löök – 60 minutiga võtmemängijast ilma jääda," nentis Klasen. Boldõrevi ta siiski juhtunus süüdistama ei hakanud. "Algul tundus olukord hullem kui pärast video pealt vaadates. Tõsi on, et Maardu mängis väga jõuliselt. Selline kontakt ei olnud seal otseselt vajalik, aga ka ei midagi ebasportlikku. Eks me peamegi arvestama, et meie vastu üritatakse sel hooajal palju rohkem jõuga mängida," tõdes Unitedi peatreener.

Maardu vastu Unitedi väravas seisnud Daniil Savitski peab ilmselt peagi koha Oliver Anile loovutama. Foto: Raido Kull

Põhimeestest jäi avavoorust eemale ka Oliver Ani, kelle asemel seisis postide vahel kogenud Daniil Savitski. Esiväravavahi roll on Klaseni silmis tänavu mõeldud siiski Anile ning ta loodab, et hiljuti kaitseväeteenistuse lõpetanud puurilukk on peagi valmis Savitskilt kindad üle võtma. "Maardu mängul oli ta veel kanderaamipoiss," muigas Klasen. "Aga ta teeb praegu osalise koormusega trenni ja kogub vormi, juuni keskel võiks ta ehk juba tagasi olla."

United võõrustab Esiliigas laupäeval FC Elvat, järgmisel neljapäeval ehk 4. juunil minnakse Maarjamäe staadionil vastamisi Levadia U21 meeskonnaga. Seda mängu näitab otsepildis ka Soccernet.ee.