Oma kasvandikele panustades kvaliteedi-missiooni täitva Pärnu JK kindel plaan: tulemus olgu parem kui mullu (13)

Pärnu JK lõpetas mullu Esiliiga 8. kohaga. Tänavu sihitakse kõrgemale. Foto: Raido Kull

Esiliigas 2020. aastal 8. kohaga lõpetanud, aga liigakohta üleminekumängudel edukalt kaitsnud Pärnu Jalgpalliklubi eesmärk on mullusest parem tulemus. Seda püütakse, nagu neile kombeks, oma kasvandikele toetudes.

Eesti jalgpallile rohkelt koondislasi - näiteks Raio Piiroja, Sergei Hohlov-Simson, Indrek Zelinski, Marek Lemsalu, Sergei Terehhov, Taavi Rähn ja Sergei Zenjov - kasvatanud Pärnu JK vahemikus 2003-2013 Eesti meeste meistrivõistlustel ei osalenud. 2014. aastal liituti neljanda liiga lõunapiirkonnaga, kust kerkiti 2018. aastaks Esiliiga B-sse. Seal tasemel palliti kaks hooaega, kuniks mullu jõuti tagasi Esiliigasse, kus viimati mängiti 1998. aastal.

Hilisema võitja Pärnu Vaprusega võideldi välja kolm viiki, aga esimese kolme ringiga teenitud 31 punkti tähendasid ikkagi, et liigakohta tuli kaitsta mängudes 7.-10. kohale. Seal võttis Pärnu JK kolm võitu, millega tagati tabelis kaheksas koht ja välditi otse Esiliiga B-sse pudenemist. Üleminekumängudel saadi Tabasalu JK-st kahe mängu kokkuvõttes kindlalt 8:2 jagu.

Seega ootab Pärnu JK-d tänavu teist aastat järjest Esiliiga, kus erinevalt mullusest ollakse maakonna ainsad esindajad, sest Pärnu Vaprus tõusis kõrgemale ja Vändra Vaprus pudenes allapoole. Esindusmeeskonna taseme põhjal Eesti 16 tugevama jalgpalliklubi (Esiliigas mängib ka neli Premium liiga klubide duublit) sekka kuuluva Pärnu JK jaoks on juhatuse liikme Aivar Kuninga sõnul küll põhiline noortetöö, aga see ei tähenda, et Esiliigas ambitsioonid puuduksid.

REKLAAM

"Esindusmeeskond on komplekteeritud valdavas enamuses meie oma KTM-idest. Pärnu Linnameeskonna lõpetamisest saadik (suvepealinna klubisid koondanud projekt lõpetas tegevuse 2016. aastal – O. J.) oleme edasi liikunud oma poistega.

Nagu spordis ikka, siis mängime tulemuse peale. Kui ma ütleks, et me ei taha Esiliigat võita ja Premium liigasse tõusta, siis küsiksid poisid minult, et miks me üldse seda asja teeme. Ambitsioonid on Pärnu Jalgpalliklubil kahtlemata olemas. Aga kunas me sihtideni jõuame…? Ükskord jõuame," räägib Kuningas.

Pärnu JK alustab Esiliigas teist järjestikust hooaega. Foto: Raido Kull

"Meie missioonks on kvaliteet."

Et linna esindusvõistkonnaks on hetkel Vaprus, ei muuda Kuninga hinnangul olematuks Pärnu JK-s tehtud tööd. "Pärnu jalgpall seisab püsti Pärnu Jalgpalliklubi poolt tehtud töö peal. Vapruse tegijad on ikkagi PJK kasvatatud mängijad. Nende kandvaks jõuks on mängijad, kes läksid meilt ära siis, kui Linnameeskond laiali läks.

Meie tegime samal ajal otsuse kasvada orgaaniliselt. Mõned aastakäigud on lünklikud, sest olnut olematuks ei tee (Kuninga sõnul loovutati positsioone aastate eest, kui erinevalt linnarivaalidest ei pööratud piisavalt tähelepanu tööle lasteaedades – O. J.). Liigume edasi samm-sammult ja mingid märgid on päris lubavad," sõnab Kuningas.

Iga jalgpalliklubi eesmärk on võit järgmises mängus ja edukas hooaeg. Aga kui vaadata laiemat pilti ning veidi jalgpallifilosofeerida, siis kuhu Pärnu JK end nii Pärnu kui ka Eesti jalgpallimaastikul paigutab?

"Argipäeva toimingutes selle küsimuse peale igapäevaselt ju tegelikult ei mõtle, aga mingi eesmärk, kuhu püüelda, on alati olemas olnud. Meie missiooniks on kvaliteet. PJK on läbi aegade suutnud leida ja kasvatada mängijaid Eesti koondisele ning me siiralt usume, et see on meie missioon ka edaspidi," lausub Kuningas.

Jäätunud väljak, lumejalgpall ja protest jalgpalliliidule

Nimetatud missiooni täitmine kätkeb endas kindlasti ka esindusmeeskonnaga võimalikult kõrgete sportlike tulemuste püüdmist. Pärnu JK alustas treeningutega uuel aastal. Talviste oludega on kimpus oldud igal pool, kus sisehalli kasutamise võimalus puudub. Pärnu pole erand, tõdeb meeskonna peatreener Igor Prins.

Igor Prins alustab Pärnu JK peatreenerina neljandat hooaega. Foto: Raido Kull"Tänavu oli seis eriti hull, sest külmade saabudes läks välja jäässe. Trenni tuli teha väga libedates oludes. Siis, kui valitsesid kõige suuremad külmad, oli väljak nii jääs, et tuletasin meelde, kuidas minu mängija-aegadel talviti lume sees mürades trenni tehti. Viisin poisid ka lume sisse ja mängisime hoopis seal. Selline see tänavune talv on olnud," räägib Prins.

Kui treeninguid pärssisid külmad ilmad, siis treeningmängudest on üle käinud koroonaviirusereha. Praeguseks on Pärnu JK saanud pidada vaid kaks kohtumist (2:4 kaotus Tabasalu JK-le ja 2:2 viik Vändra Vaprusega), duell FCI Levadia U21 meeskonnaga jäi viimaste koroona-isolatsiooni tõttu ära. Eeloleval nädalavahetusel kohtub Pärnu JK veel Tartu JK Welcoga. "Saame kolm mängu õnneks kätte. Tuleb olukorraga kohaneda. Kurta pole midagi, küll saavad asjad tehtud," märgib Prins.

Pärnu JK treeningtempo näeb reeglina ette viis harjutuskorda nädalas, millele võib lisanduda mäng. Amatöörjalgpallurite jaoks on see nõudlik rütm. "Mõned mehed on töö või pereürituste tõttu vahepeal puudu, aga midagi ette heita ma kellelegi või võistkonnale tervikuna ei saa. Nii palju kui võimalik, on kõik trennis kohal. Eks meeskond ole säärase rütmiga ka harjunud, sest töötasime nii ka eelmisel kolmel aastal," sõnab 2018. aasta hooajast alates Pärnu JK-d juhendav Prins.

Peatreeneri vast suurim talvine mure polnud seotud jäätunud väljaku või ärajäänud treeningmängude, vaid 2021. aasta Esiliiga graafikuga. Nimelt oli jalgpalliliidu koostatud esialgses kalendris Pärnu JK 18 võõrsil-mängust koguni 10 määratud argipäevadele, mis tähendavad amatöörmeeskonna jaoks automaatselt koosseisuprobleeme.

Eriti nüüd, kui iga võõrsil-mäng tähendab pikemat bussisõitu (eelmisel hooajal kuulusid Esiliigasse ka Pärnu Vaprus ja Vändra Vaprus, kellele polnud vaja kaugele külla sõita). "Nõmme Unitedil ja FC Flora U21-l oli nädalasiseseid kohtumisi ainult 3-4, aga meil 10. Vaidlesime jalgpalliliiduga ja õnneks tõsteti kolm võõrsil-mängu nädalavahetustele ümber. Ülejäänud seitse on aga tööl käivatele meestele ikkagi probleemsed," nendib Prins.

Prinsi juhendamisel Eesti meistriks tulnud Melts tagasi Pärnus

Pärnu JK koosseis on kahe hooaja vahel muutunud vähe. Lahkus Ukraina poolkaitsja Bogdan Kušnarenko, lisandusid mullu eelkõige duubelrivistust esindanud väravavaht Johannes Gevlja, poolkaitsjad Silver Õismets ja Eke Tormis Pikk ning kõrgliigakogemustega ründav poolkaitsja Tanel Melts, kes on Prinsi jaoks vana tuttav.

2012. aasta alguses siirdus Melts Pärnu Linnameeskonnast Prinsi juhendatud Nõmme Kaljusse, mis võitis tol hooajal klubi ajaloo esimese Eesti meistritiitli. Meltsi roll Kaljus oli tähtis, tema arvele kogunes 30 mängu, neist 20 põhikoosseisus.

2013. aasta mais läksid aga Meltsi ja Prinsi suhted sassi ning hooaja teise poole mängis ta Kalju duubelrivistuses. 2014 ja 2015 kuulus Melts FC Infoneti ridadesse, kust siirdus 2016. aastaks taas Pärnu Linnameeskonda. Sealt lahkus ta keset hooaega ja mängis järgnevad aastad Norra madalamates liigades. Nüüd on aga Melts tagasi oma kasvatajaklubi Pärnu JK ridades.

Pärnu JK-s on tagasi 2012. aastal Nõmme Kalju ridades Eesti meistriks tulnud Tanel Melts. Foto: Gertrud Alatare

"Tanel on end taas Pärnus sisse sättinud ja täis tahtmist meid aidata. Mõlemas senises treeningmängus on ta kaasa teinud 90 minutit ning näidanud ilmekalt, et tema kogemused kuluvad meile väga ära. Keskväljal suudab ta asju ikka dirigeerida. Väga hea täiendus," kiidab Prins ning märgib, et 2013. aastal Kaljus ilmnenud erimeelsused on ammu unustatud.

Esimeses treeningmängus tegi Pärnu JK ridades kaasa ka mullu Vändra Vaprust esindanud Kristen Kähr. "Tal oli sügisel meniskioperatsioon, millest ta on nüüdseks taastunud. Kähril oli mõte ikka Esiliigas proovida, aga arutasime temaga olukorda ja lõpuks jäi nii, et ta jätkab ikkagi [Esiliiga B-sse kuuluvas] Vändras."

Mullune põhiväravavaht Kaupo Koort pole kummaski treeningmängus puurisuul seisnud, sest taastub peapõrutusest, aga peaks hooajaks valmis olema. Ukraina poolkaitsja Petro Namuilik käis põlveoperatsioonil ja on paremal juhul võimeline platsile naasma juba märtsi lõpus. Lahtine on kogenud ründaja Risto Kauniste olukord. "Ta veel mõtleb, võtab hooajaks hoogu," märgib Prins.

Tabasalu vastu avapoolaja väravas seisnud 47-aastane endine Eesti koondise väravavaht Toomas Tohver liitub Pärnu JK-ga küll, aga mitte mängija, vaid spordidirektorina.

Prins sihib keskosa, Kuningas esikolmikut

Esiliiga selgeks favoriidiks peab Prins mullu Premium liigas mänginud Tallinna Kalevit. "Nemad hakkavad kõrgliigasse tagasi tõusma, seal pole kahtlustki," sõnab Prins ja toob Kalevi kõvemate rivaalidena välja mullu teise ja kolmanda koha pälvinud Maardu Linnameeskonna ja Nõmme Unitedi.

"Juba eelmisel aastal oli Esiliiga hästi ühtlane. Kõigiga saab mängida, näiteks kõrgliigasse tõusnud Pärnu Vaprus meist jagu ei saanudki, vaid tegime nendega kolm viiki. Suutsime kõigiga pusida. Arvan, et mullusega võrreldes ei läinud ei kergemaks ega raskemaks. Tuleb taas ühtlane Esiliiga."

Pärnu JK eesmärgiks seab Prins mullusega võrreldes parema hooaja. "Saime püsimajäämisega hakkama, aga napilt. Poistega on räägitud, et tänavu võiks meile jõukohane olla tugev keskmik. Tippudega võidelda on keeruline, aga tahame olla kohal, kus ei peaks hooaja lõpus üleminekumängudele mõtlema," lausub Prins.

Juhatuse liige Kuningas seab kõrgemaid sihte. "Eelmisel aastal tundus nii mulle kui ka klubi juhtkonnale, et kaotasime palju punkte kogenematusest, eriti just hooaja alguses. Suvel meeskonnaga liitunud ukrainlased andsid palju juurde, Petro Namuilik domineeris pea igat kohtumist. Seega tänavune eesmärk võiks olla kui mitte just Premium liiga üleminekumängudele, siis kolme sekka jõudmine. Seda võiks sihtida küll!"

Hooaega alustab Pärnu Jalgpalliklubi 7. märtsil, kui võõrustatakse FC Elvat.

Pärnu JK
Peatreener: Igor Prins
Abitreener: Gert Olesk
Väravavahtide treener: Veiko Põldemaa
Füsioterapeut: Kelly Linnas
Kapten: Jevgeni Novikov
EJL-i stipendiaadid: Mirko Mardiste, Jako Kanter, Kein Makovei, Tamro Kovalevski, Kaupo Koort, Joonas Sild
Eelarve: klubil 300 000, esindusmeeskonna oma eraldi välja tuua keeruline
Duubelvõistkond: Pärnu Jalgpalliklubi II (III liiga lääne tsoon)
Koduväljakud: Pärnu Rannastaadion ja Pärnu kunstmurustaadion
Meeskonna värvid: valge ja sinine
Kodulehtwww.parnujk.ee
Esimene mäng: 7. märtsil kell 13.00 vs. FC Elva (Pärnu kunstmurustaadionil)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 1. aprill kell 19.00 vs. Maardu Linnameeskond (Maardu kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Johannes Gevlja, Kermo Hunt, Kaupo Koort.
Kaitsjad: Hevar Aas, Daniel Barinov, Jako Kanter, Reimo Madissoo, Mirko Mardiste, Veiko Vespere, Nazar Vizdrik.
Poolkaitsjad: Tarmo Kovalevski, Igor Mohhov, Jevgeni Novikov, Risto Pärnat, Joonas Sild, Oliver Vaabel, Karmo Valk, Petro Namuilik, Tanel Melts, Silver Õismets, Eke Tormis Pikk.
Ründajad: Risto Kauniste, Chris Makovei, Kein Makovei.

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Tanel Melts (poolkaitsja, naasis Norra madalamatest liigadest)
Johannes Gevlja (väravavaht, duubelrivistusest)
Silver Õismets (poolkaitsja duubelrivistusest)
Eke Tormis Pikk (poolkaitsja duubelrivistusest)

Välja:

Bogdan Kušnarenko (Ukraina poolkaitsja)

Hooajaeelsed mängud:

07.02. Pärnu JK – Tabasalu JK (ELB) 2:4 (Sild, Makovei)
20.02. Pärnu JK – Vändra JK Vaprus (ELB) 2:2 (Pert, Simanis)
27.02. Tartu JK Welco (EL) – Pärnu JK

Viik; kaotus.

EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Mina toetan Tarmo Kinki 100% - on aeg kõigile tõega vastu astuda!!! Vaadake palun Teaduslikku uuringut (16 min) koroona kohta senise info põhjal: https://www.facebook.com/taavi.usta/videos/3659336230786800
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Tanel Melts: Kutsu Zenjov ja Mošnikov ka PJKsse!!!
Vask   •  
(185.78.44.***)
Enne lähevad nad Vaprusesse. Sammu tippjalgpalli tegid nad läbi Vapruse. Zenjov mängis enne Vaprusesse siirdumist Pärn pataljoni jalgpalliklubis, kellega võitis teimse liiga lääne tsooni.
Aron Saarepuu Iinipudel   •  
(213.219.106.***)
Taavi.See hooaeg ei ole mõtet Zenjovi ja Mošnikovi ju tuua,kuna tõuseb PJK igal juhul premmi.Las harjutavd veel veidi ja siis liituvad ülejärgmisel hooajal kui premmis olete.See on ju kindel,et premmi tõusete või luuletasid jälle natuke?
Adidas45   •  
(46.131.57.***)
Sorry Taavi. Parem too oma poisid PJK tagasi, kui sa siin Mošnikovist, Zenjovist jpt rääkima tuled.
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Aron Saarepuu Iinipudel • 6 h

ma ei luuletanud aga tahan, et nii läheb ja sellepärast räägin ka nii ja jään enda juurde - kui läheb mööda pole hullu, siis äkki järgmine hooeag. Zenjovi ja Mošnikoviga ka aega, las hoiavad ennast Paides ja Floras vormis.

Vask - mõlemad on puhtad Ivanovi poisid PJKst. Varpuses olid ikka ülilühikest aega. Kasvataja klubi raudselt PJK.

Adidas45

PJK pole minuga ühenduses olnud poiste suhtes ja neil kehtivad lepingud. Nad võtaksid Silardi ja Keini mänguaja ära - ei näe põhjendust sellele. Need kutid on ustavalt PJKs olnud ja aidanud PJK esiliigasse - see poleks nende suhtes kuigi motiveeriv olukord...
Adidas45   •  
(46.131.45.***)
Aga küsimus sulle Taavi, et mida on teinud PJK-a selleks, et hoida oma talendikamaid poisse PJK-as? Millegi pärast on näha, et Vaprus korjab juba noorteklassides PJK-a mängijaid.
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Adidas45

Eke tuli Sindi Vaprusest PJKsse. PJKl polnud oma esindust aastaid. Milline noorteklassis PJKs olnud mängija on noortes kolinud Vaprusesse ja on eesti tasemel tipp nagu Zenjov või Mošnikov ja on eesti A-koondises üle 10 mängu saanud? Mul ei tule hetkel pähe.
Adidas45   •  
(46.131.43.***)
Klubi ei saa elada kahe-kolme või rohkema mängija saavutustele, kes mängisid noorteklassides PJK-a eest. Hetke olukorda arvestades ei ole PJK-as ei naistevõistkondasi, kui ka napib poiste võistkondasid. Viimaste hooaegade jooksul on ka paljud treenerid läinud üle Vaprusesse.
Taavi Usta   •  
(46.131.52.***)
Adidas45

Ma ei ole Vapruse vastu vaid PJK poolt. Vaprus on tubli olnud. Eks PJKl on oma tee ja Vaprusel oma. Konkurents on igatpidi teretulnud ja arendav mõlemale poolele.
Vask   •  
(91.129.101.***)
Kalev, Maardu ja Nõmme on liiga tugevad, et nendega sammu pidada. Maksimaalselt 4. koht on reaalne.
Marten Laur   •  
(91.129.101.***)
Mina toetan kas Tarmo Kinki100%

Sisene
VIIMASED VEERANDFINAALID
LIVE: Liverpool ja Dortmund vajavad koduseks päästeoperatsiooniks eneseületust  (Dortmund ees!)
NAISTE JALGPALL
Getulio juhtum toob kokku haruharva koguneva EJL-i komisjoni
PSG HOIDIS EDUSEISUST KINNI
Luup peale | Neymar raiskas šansse ja PSG kaitse kriuksus, aga Bayern langes ikkagi
CHELSEA ON POOLFINAALIS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Iga kordus muudab Florale antud penalti valemaks
VAATAMIST
Vana hea retro | Märten Pajunurm: mind saadeti Kuressaarde tagasi laenule, tahtsin end mängus Floraga näidata
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
4
4
0
0
14:3
12
2.
Paide Linnameeskond
4
3
1
0
8:2
10
3.
JK Narva Trans
5
2
2
1
9:8
8
4.
Tartu JK Tammeka
2
2
0
0
5:2
6
5.
Nõmme Kalju FC
4
2
0
2
3:2
6
6.
Tallinna FC Flora
1
1
0
0
2:1
3
7.
Viljandi JK Tulevik
4
1
0
3
5:13
3
8.
Tallinna JK Legion
5
0
2
3
5:8
2
9.
Pärnu JK Vaprus
3
0
1
2
2:8
1
10.
FC Kuressaare
4
0
0
4
3:9
0
PREMIUM LIIGA KUU VÄRAV

Vali Premium liiga kuu ilusaim värav alloleva hääletuse abil. Tabamusi vaata siit!

HÄÄLETUS
Kes lõi Premium liiga märtsikuu ilusaima värava?
47%
6%
30%
10%
7%
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
12
Paide Linnameeskond
10
JK Narva Trans
8
Tartu JK Tammeka
6
Nõmme Kalju FC
6
Tallinna FC Flora
3
Viljandi JK Tulevik
3
Tallinna JK Legion
2
Pärnu JK Vaprus
1
FC Kuressaare
0
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK