Punane, penaltitõrje ja hiline viik: Kuressaare ja Trans jagasid punktid (2)

Premium liiga 18. voorus tegid FC Kuressaare ja JK Narva Trans sündmusterohkes mängus 1:1 viigi.

Varakult initsiatiivi haaranud ja ridamisi nurgalööke teeninud Trans asus juhtima 26. minutil, kui Artjom Škinjov järjekordse korneri järel palli üle puusa võrku virutas. Peagi oli sama mees aga hoopis patuoina rollis, sest 37. minutil sai ta esimese ja 53. minutil teise kollase kaardi. See tähendas kokku punast ja eemaldamist ning Trans jäi kümnekesi.

Kuressaare ei suutnud arvulist ülekaalu pikalt ära kasutada, kuni 85. minutil nägi kohtunik Siim Rinken karistusalas Dmitri Prošinil käega mängu ja määras 11 meetri karistuslöögi. Penaltit läks lööma Märten Pajunurm, ent tugeva keskele suunatud löögi tõrjus jalaga Marko Meerits. Kolm minutit hiljem oli siiski ka Meerits võimetu, sest Maarek Suursaar leidis karistusalast Rasmus Saare ja too omakorda Sander Lahe, kelle ülitäpne löök tõi Kuressaarele postipõrkest viigipunkti.

Mõlemad meeskonnad on nüüd olnud kuus mängu järjest võiduta. Kodumeeskond Kuressaare langes eile õhtul tabelis seitsmendaks, kuid tõusis viigiga tagasi kuuendaks. Punkte on neil nüüd 17. Transil on 19 punkti, mis hoiab neid viiendal real. Viiki lepiti teist mängu järjest, sest ka hooaja avavoorus tehti omavahel 0:0 viik.