MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EESTI MEESTE KOONDIS
6 Link kopeeritud

Parimatest parim Belgia vastu – Raio Piiroja

6 Link kopeeritud
Soccernet.ee
Soccernet.ee  pilt
Soccernet.ee

Foto: Timo KikasEesti koondise parimat mängijat pole ammu nii raske valida olnud, kui kohtumises Belgia vastu. Just seetõttu, et mõne teise mängu korral väärinuks parima tiitlit enamik eilsest meeskonnast.

Vaid neli päeva varem oli sinisärklaste esitus Bosnia ja Hertsegoviina vastu kõike muud kui särav. Mis tingis totaalse muutumise? Veidi vähem motiveeritud vastane, natuke erinev mänguskeem ning ... loomulikult Eesti jokker kaardipakis, kaitse tugitala Raio Piiroja.

Kuigi kaitse kandis Ragnar Klavani ja Alo Bärengrubi näol ka kaotusi, oli tagaliin nelja päevaga justkui ümbersündinud. Kapteni inspireeriv naasmine sundis ka kogu ülejäänud meeskonna endast viimse välja pigistama.

Tegemist oli vaieldamatult Eesti koondise ühe ilusaima valikmängudest võetud võiduga. Euroopa tugevale keskmikule ei kingitud ühtegi vaba murulapikest ning kuigi külalistel lubati rohkem palli vallata, püsis mäng kodumeeskonna kontrolli all ja ohtlikumad olukorrad leidsid aset Logan Bailly värava all.

Soccernet.ee toimetuse hinnangud:

Raio Piiroja - 9. Võtmemängija. Praegusel hetkel tundub ta nii asendamatu, et ilma Piirojata ei olegi Eesti justkui enam seesama Eesti. Tema juhiomadused ja kompromissitu võitlejahing lisavad koondise mängule selle millegi, millest ehk Bosnia vastu puudu jäi. Värava olulisust pole tarvis mainidagi. Peaaegu sündinud omaväravat võib lugeda õnnelikult lõppenud tööõnnetuseks.

Konstantin Vassiljev - 8,5. Nagu mitmed kaaslased, nii oli ka tema laupäevase mänguga võrreldes kui uuesti sündinud. Jõudis töötada 90 minutit nii kaitse- kui ründesuunal, jagas häid sööte ja oli ka ise ohtlik. Tema kontole jäid latitabamus, väravasööt ning kirsina tordil täistabamus, mis oli talle selles valiktsüklis juba kolmandaks. Tagumise ründaja kohal tahaks teda teinekordki näha.

Dmitri Kruglov - 8. Tegi oma kunagisel põhipositsioonil vasakkaitses niivõrd hea mängu, et Klavani puudumine ei jätnud mingit jälge. Pigem vastupidi, Klavangi pole seal viimasel ajal nii hästi hakkama saanud. Mängis väga ennastsalgavalt, viskudes pallide järgi ning saades enamiku neist ka kätte. Samal ajal toetas julgelt rünnakut ning andis suurepärase väravasöödu.

Joel Lindpere - 8. Eesti vasak serv töötas nagu kellavärk - kord tõusis kõrgele Lindpere, kord Kruglov, ning nende omavaheline klapp oli samuti paigas. Laupäeval puhkust saanud Lindpere rabeles korralikult ka palli eest võideldes ning kolm korda kohtumise jooksul tekkis Eestil tema vaheltlõike tulemusena ohtlik šanss. Kolm osutus ka kohtuseaduseks, sest tema algatatud kombinatsioonist sündis teine värav.

Sergei Pareiko - 8. Ootamatult vähe tõrjetööd niivõrd tugeva vastase vastu, aga oma tööd tegi ta igatahes perfektselt. Tõrjus vähesed pealelöögid, püüdis tsenderdused, rahustas mängu, juhendas kaitset ning sooritas pikki ja täpseid väljalööke. Kui millegi kallal norida, siis kommunikatsioonihäire Piirojaga võinuks valusalt kätte maksta, aga raske on seda ka väravavahi süüks lugeda.

Taavi Rähn - 8. Järjekordselt stabiilselt tugev esitus. Korjas peapallid ära, võitles alati lõpuni ja ei lubanud endale suuremaid eksimusi. Pärast Piiroja lahkumist juhendas ka noort Igor Morozovit nii, et ebakõlasid ei tekkinud. Viimaste mängudega on ta tõusnud Piiroja kõrval kaitses kindlalt põhitegijaks.

Kaimar Saag - 8. Suutis nimekate kaitsjate vastu ees nii palli hoida, teravusi luua kui ka vigu välja võidelda. Ning seda kõike sisuliselt ainsa ründajana. Belgia kaitseliin ei tegutsenud nii ühtlaselt kui Bosnia oma ning Saag kasutas ebakõlad kenasti ära. Võitles kõik olukorrad viimase piirini ning temani saadetud pallid jäid üldjuhul rünnakule ka püsima.

Igor Morozov - 7,5. Alles mängueelsel päeval koondisekutse saanud noor kaitsja visati olude sunnil väga äreval hetkel vette. Belgia oli just parasjagu tugevamat survet avaldamas, aga ta ei lubanud omale mingit peataolekut ega lahmimist, vaid säilitas külma pea ja leidis ülejäänud kaitseliiniga kiiresti klapi.

Enar Jääger - 7. Tema viimaste aegade parim esitus koondisesärgis. Pühendus küll rohkem kaitsele ja erinevalt teisest äärest ei trüginudki ta eriti kõrgemale, aga oma mees oli kogu aeg markeeritud ning äär pidas kenasti. Agressiivne ja õigel hetkel ka külmavereline tegutsemine on just see, mida temalt igas mängus oodata tuleks.

Sander Puri - 7. Tema sekkumisega teravnes Eesti mäng silmnähtavalt. Mõned minutid kulusid sisseelamiseks, aga siis algas tema äärel aktiivne liiklus. Mängis meeskonnakaaslasi ilusti sööduga läbi, proovis paaril korral ka ise läbi mängida ning tegutses tavapäraseks saanud agressiivsusega ka kaitses. Kõik õnnestus paremini kui Bosnia vastu põhikoosseisus alustades.

Aleksandr Dmitrijev - 6,5. Kaitse osas on ta hambad ristis omal kohal alati olemas, aga nagu kombeks saanud, siis söötude jagamisel kiilub mõte tihtipeale kinni ja lahendused jätavad soovida. Temalt eelkõige oodatava vastaste mängu lõhkumisega sai ta seekord igatahes väga hästi hakkama.

Martin Vunk - 6. Liikus väga palju, kord mängis justkui kolmandat keskkaitsjat, kord sööstis rünnakule. Lõhkumise osas oli ta Dmitijeviga võrreldaval tasemel ning erinevalt paarilisest on tal ka palliga alati lahendus olemas. Paraku üritas ta palju riskantseid sööte ning sellest tulenevalt jäid need suures osas ebatäpseks. Kaitsefunktsioon oli seekord kõrgemal tasemel.

Tarmo Kink - 5. Paistis episooditi silma mõne ilusa liigutusega, aga enamuse ajast oli pildilt kadunud. Tema vastu mänginud Londoni Arsenali kaitsja Thomas Vermaelen tabas üsna kiiresti ära, et Kink on vasakujalgne ning ei lasknud tal oma tugevamaid külgi näidata.

Vladimir Voskoboinikov - 5. Tegi hooti vastaste väljakupoolel head survet, aga viimaseks kahekümneks minutiks sekkunud mängijalt tuleb siiski enamat oodata. Võitis mõne kõrge palli, kuid ei suutnud neid edasi mängida. Kõrvalt vaadates ei olnud küll aru saada, et värske ründaja mängiks juba 70 minutit küpsenud kaitsjate vastu.

Eesti mängijate statistika:

                   Tõrjed
Sergei Pareiko        3
                   Löögid  Löögid väravale  Postid/latid  Vead  Suluseisud
Enar Jääger           0           0               0         2       0

Taavi Rähn            0           0               0         1       0
Raio Piiroja          2           2               0         2       0
Dmitri Kruglov        0           0               0         1       0
Tarmo Kink            0           0               0         1       0
Aleksandr Dmitrijev   0           0               0         2       0
Martin Vunk          
1           0               0         2       0
Joel Lindpere        
1           1               0         1       0
Konstantin Vassiljev  3           1               1         3       0
Kaimar Saag           1           0               0         0       2
Sander Puri           0           0               0         1       0
Igor Morozov          0           0               0         0       0
Vlad. Voskoboinikov   0           0               0         0       1
KOKKU                 8           4               1        16       3

Hinda ka ise Eesti koondise mängijaid!

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Belgia taoti koduväljakul mutta
22

Belgia taoti koduväljakul mutta

Rüütli: meeldiv lõppakord juubeliaastale

Rüütli: meeldiv lõppakord juubeliaastale

Saag: mängisime Türgile omase taktikaga

Saag: mängisime Türgile omase taktikaga

Sangar Piiroja mängis klubi soovi vastaselt
12

Sangar Piiroja mängis klubi soovi vastaselt

Rüütli: neli. Rähn: kolm. Piiroja: kolm pluss!
3

Rüütli: neli. Rähn: kolm. Piiroja: kolm pluss!

Mets vigastatud
Üleminekumängud
Premium liiga
Suured lahkumised
Uued näod
Mõtted koondisest
pilk tagasi
Viimased parimad
viikingi meenutused
Eesti koondis
Kahetised tunded
Hooaja kokkuvõtted
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA