MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

KOKKUVÕTTED 2021
8 Link kopeeritud

Premium liiga parimad ründajad ja väravavahid 2021

8 Link kopeeritud
Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt
Kris Ilves

Kes on Premium liiga parim ründaja ja parim väravavaht? Fotod: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga hooaeg lõppeb 5. detsembril, aga meister võib selguda täna. Selleks peab FCI Levadia saama Tallinna derbimängus FC Flora vastu vähemalt punkti. Kas ja kui palju mõjutab hooaja lõpplahendus parimate mängijate valimist, selgub hiljem. Meie keskendume täna parimatele ründajatele ja väravavahtidele.

Soccernet.ee toimetuse hääletusel selgus kaheksa ründajat ja neli väravavahti, kes on meie hinnangul tänavusel hooajal kõige rohkem säranud. Mullu pälvis fännide hääletusel parima ründaja auhinna Rauno Sappinen, kes korjas Henri Anieri ees kindla esikoha. Ka tänavu on mõlemad väravamasinad konkurentsis. Väravavahtidest on tiitlikaitsja Matvei Igonen.

FC Flora on ründajate nimekirjas koguni kolme mängijaga. Ühe ründajaga on esindatud Paide Linnameeskond, FCI Levadia, Tartu Tammeka, Kuressaare ja Viljandi Tulevik. Väravavahid on Paidest, Florast, Nõmme Kaljust ja Levadiast. Head lugemist!

NB! Siin ja edaspidi pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 6. detsembril ja suletakse kaks nädalat hiljem.

Premium liiga parimad ründajad 2021 (tähestikulises järjekorras):

Henri Anier. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Henri Anier
Klubi: Paide Linnameeskond
Vanus: 30
Senine hooaeg
29 mängu (28 põhis); 24  (6 pen.); 7 väravasöötu; 5 .

Kui mullu mängis Anier kodumaal pool hooaega ja kandideeris kümne tabamusega aasta parima ründaja tiitlile, aga jäi sellest ilma, siis tänavu kuulub Paide väravamasin soosikute hulka, sest ta asub väravatelööjate edetabelis esikohal, kuid Zakaria Beglarišvili ja Rauno Sappinen hingavad kuklasse. Anieril on üks mäng jäänud oma väravatearve kasvatamiseks, kuid Beglarišvilil ja Sappinenil kaks kohtumist.

Statistika ei valeta, aga tasub märkida, et Anieri hooaeg käis lainetena. Ta skooris vahepeal igast asendist kõigi vastu, kuid suvel väravaid eriti ei tulnud. Anier tegi sellegipoolest vinge liigahooaja, millele lisanduvad hooaja esimeses pooles löödud väravad rahvuskoondises. Ta on füüsiline ründaja, kellel on olemas väravavaist ja realiseerimisoskus. Lisaks on Anier võrdselt hea nii parema kui vasaku jalaga.

Robert Kirss. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Robert Kirss
Klubi: Tallinna Levadia
Vanus: 27
Senine hooaeg
24 mängu (16 põhis); 15  (0 pen.); 3 väravasöötu; 4 .

See on vaimustav, kuidas Kirss alustas hooaega Levadia ründajate hierarhias kolmandal kohal, aga lõpetab aasta esiründajana. Eesti koondises on ründeliinis väga tugev konkurents, aga Kirsi hooaja võtabki kõige paremini kokku fakt, et ta murdis ennast Thomas Häberli nimekirja, kuhu kuuluvad veel Henri Anier, Rauno Sappinen, Erik Sorga, Sergei Zenjov ja Henrik Ojamaa.

Nagu kirjutasime enim arenenud mängijate artiklis, siis sama saab siin rõhutada. Kirss näitab täiesti uut taset, realiseerib olukordi palju kindlamalt, oskab hästi keha kasutada ning suudab keerulistest olukordadest lahenduse välja võtta. Saldosse jäävad väga olulised väravad Flora, Paide ja Kalju vastu, sealhulgas karikafinaali võiduvärav. Huvitav asjaolu on, et Kirss skooris tänavu kõigi vastu peale Vapruse.

Tristan Koskor. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tristan Koskor
Klubi: Tartu Tammeka
Vanus: 26
Senine hooaeg
28 mängu (28 põhis); 11  (3 pen.); 4 väravasöötu; 3 .

Tammekal oli niigi keeruline hooaeg, aga ilma Koskorita oleks see veel hapum olnud. Koskoril ei olnud ka endal kõige lihtsam aasta, aga ta mängis Tammeka kõige süngematel mõõnaperioodidel oma koha välja. Koskoril klappis hooaja alguses Kevin Mätasega suurepäraselt, aga ta nihutati vahepeal äärele ja väravahoog rauges. Ta korjas siiski kahekohalise arvu väravaid kokku ja Tammeka toituski hooaja lõppfaasis just Koskori tabamustest.

Koskor on saavutanud mingisuguse stabiilse taseme, aga väravavõimaluste realiseerimisel on tal veel arenguruumi. Ta on seni oma puudujäägid kompenseerinud hea väravavaistuga. Tugevad küljed on veel kiirus, väljakunägemine ja löök, aga eriti hea on ta avanemistel. 

Mattias Männilaan. Foto: Oliver Tsupsman

Mattias Männilaan
Klubi: Kuressaare
Vanus: 20
Senine hooaeg
25 mängu (24 põhis); 11  (0 pen.); 1 väravasöötu; 3 .

Männilaan ja aasta uus tulija? Jah! Kui paljud jalgpallisõbrad arvasid enne hooaja algust, et mullu poole hooajaga kolm väravat löönud Männilaan murrab tänavu aasta parimate ründajate hulka? Ilmselt vähesed. Ta raiskas päris palju väravavõimalusi, aga hakkas neid ka suurepäraselt lahendama. Lõpuks päästsid Männilaane väravad Kuressaarele olulisi punkte. 

Jah, migreenihood on aeg-ajalt tema treenimist ja mängimist seganud, aga kui Männilaan platsile jookseb, siis ta meenutab veidi Rauno Sappineni - ta on meeldivalt nahhaalse suhtumisega, stiilis "andke see pall mulle ja ma löön need võrgud puruks".  Lisaks on ta enda kasvu juures üpris kiire, tal on head liinist mahajooksud ja ta tunnetab hästi väravat, aga kui ta tahab veel ühe sammu edasi astuda, siis ta peab muutuma enesekindlamaks.

Henrik Ojamaa. Foto: Brit Maria Tael

Henrik Ojamaa
Klubi: Tallinna Flora
Vanus: 30
Senine hooaeg
24 mängu (23 põhis); 6  (0 pen.); 10 väravasöötu; 7 .

Ojamaa on Premium liiga triblakuningas! Ja seda oma esimesel hooajal koduses meistriliigas. Ta on ainus mängija, kes teinud kolmekohalise arvu edukaid triblinguid (järgmised kolm mängijat jäävad maha 17-21 triblinguga). Mida hooaeg edasi, seda rohkem on Ojamaa särama löönud sportliku vormiga.

Lisaks suurepärasele tehnikale on Ojamaa füüsiliselt võimas ja kiire mängija. Ta kombineerib hästi ja domineerib oma äärt täielikult. Ta oskab hästi oma keha kasutada ja on kaitsjatele väga ebameeldiv mängija. Aga mitte ainult kaitsjatele. Ojamaa tegutseb alati lubatu ja lubamatu piiril, töötleb vastaseid ja kohtunikku selle piirini, aga astub sellest haruharva üle.

Kaimar Saag. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kaimar Saag
Klubi: Viljandi Tulevik
Vanus: 33
Senine hooaeg
28 mängu (26 põhis); 12  (2 pen.); 3 väravasöötu; 0 .

Kas olete kuulnud, et vorm on ajutine, aga klass igavene? Kindlasti olete, aga Saagil oli tänavu nii vormi kui klassi. Ta on kaitsjatele ebameeldiv mängija, sest suudab palli katta ja väga hästi maha pöörata. Lisaks ta lööb tähtsaid väravaid. Ta leiab alati õige käigu, olgu selleks siis pöördelt löök, avanemine õigesse kohta või hea sööt meeskonnakaaslasele. Ta teeb seda kõike täiel kiirusel ja instinktiivselt. Fenomenaalne.

Vanameister Saag alustas hooega number 10 positsioonil ja Kristjan Kask oli ees rünnakul. Kus lõpetas hooaja Saag ja kus Kask? Saag sahistas tipuründaja kohal ja Kask oli pingil. Ta skooris tänavu nii Levadia, Flora kui Paide vastu. Ja see on väga kõva saavutus!

Rauno Sappinen. Foto: Brit Maria Tael

Rauno Sappinen
Klubi: Tallinna Flora
Vanus: 25
Senine hooaeg
29 mängu (24 põhis); 22  (7 pen.); 3 väravasöötu; 2 .

Kui eelmine aasta oli Sappineni suur läbimurre, mis päädis Eesti parima jalgpalluri auhinnaga, siis tänavu on ta suutnud veel juurde panna - ta on säranud koduliigas ja rahvuskoondises, aga eriti eurosarjades. Premium liigas oleks võinud Sappineni statistika veel parem olla, sest sageli tal tabeli alumise otsa meeskondade vastu ei õnnestunud skoorida, kuid suurtes mängudes oli Sappinen pidevalt keskses rollis. See viitab mingil määral mängude valimisele ja jõuvarude hoidmisele, mis on kokkuvõttes ennast õigustanud. 

Sappinen suudab ka nähtamatu mängu järel otsustava võiduvärava lüüa. Ta on kiire, meeletult hea väravatajuga ja oivaline kaitsjate pealt maha pööraja. Tal ei ole ülemäära palju pikkust ja laiust, aga ta hoiab suurepäraselt palli. See on meeletu töö tulemus, millele on kaasa aidanud iseseisvalt treenimine ja enda kallal töötamine. 

Sergei Zenjov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Sergei Zenjov
Klubi: Tallinna Flora
Vanus: 32
Senine hooaeg
28 mängu (26 põhis); 13  (1 pen.); 7 väravasöötu; 4 .

Zenjovi ja Ojamaa hooajad on üpris sarnased olnud. Ka Zenjovi puhul on paslik märkida, et mida hooaeg edasi, seda paremaks on ta läinud. Ta vajas alguses aega, et korralikult vormi saada, aga vorm sai saavutatud. Hooaja esimeses pooles pakkus Rauno Alliku talle äärel väga tugevat meeskonnasisest konkurentsi ja vaat et kogenum Zenjov jäi nooremale kolleegile alla.

Lisaks saab esile tuua, et mida suurem mäng ja raskem vastane, seda kõrgemale tasemele Zenjov tõuseb. Ta on euromängudes korduvalt üks Flora paremaid olnud. Tema eurokogemustest on meeskonnale väga palju kasu olnud. Need mängud on talle endale kasuks tulnud ka koduliigas, kus resultatiivsuspunkte on korralikult kogunenud. Kogemus maksab ja seda Zenjovil jagub, lisaks on ta endiselt kiire, korraliku löögiga ja väga hea õhuvõitlustes keskväljal.

Napilt jäi valikust välja: Aleksandr Šapovalov (Legion).

Parimad väravakütid:

24 Henri Anier (Paide)
23 Zakaria Beglarišvili (Levadia)
22 Rauno Sappinen (Flora)
15 Robert Kirss (Levadia)
13 Sergei Zenjov (Flora)
12 Kaimar Saag (Tulevik)
11 Tristan Koskor (Tammeka), Aleksandr Šapovalov (Legion), Mattias Männilaan (Kuressaare)
9 Pavel Marin (Kalju), Aleksandr Zakarljuka (Trans), Rauno Alliku (Flora), Märten Pajunurm (Kuressaare)

Väravad 90 mänguminuti kohta (arvestatud mängijaid, kes löönud vähemalt 9 väravat):

0,94 Rauno Sappinen (Flora)
0,91 Zakaria Beglarišvili (Levadia)
0,89 Robert Kirss (Levadia)
0,85 Henri Anier (Paide)
0,77 Rauno Alliku (Flora)
0,55 Sergei Zenjov (Flora)
0,54 Aleksandr Šapovalov (Legion)
0,52 Kaimar Saag (Tulevik)
0,48 Mattias Männilaan (Kuressaare)
0,39 Tristan Koskor (Tammeka)
0,39 Pavel Marin (Kalju)
0,32 Aleksandr Zakarljuka (Trans)
0,30 Märten Pajunurm (Kuressaare)

Kübaratrikid:

3 Henri Anier (Paide)
1 Rauno Sappinen (Flora), Zakaria Beglarišvili (Levadia), Sergei Zenjov (Flora), Kaimar Saag (Tulevik), Aleksandr Šapovalov (Legion), Aleksandr Zakarljuka (Trans), Eduard Golovljov (Trans), Otto-Robert Lipp (Kuressaare)

Eelmiste aastate meistriliiga parimad ründajad:

2020: 1. Rauno Sappinen, 2. Henri Anier, 3. Vlasi Sinjavski
2019
1. Erik Sorga, 2. Alassana Jatta, 3.-4. Kaimar Saag, 3.-4. Sten Reinkort
2018
1. Liliu, 2. Tristan Koskor, 3. Roman Debelko
20171. Rauno Sappinen, 2. Rimo Hunt, 3. Liliu
20161. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Jevgeni Kabajev, 3. Rauno Sappinen
20151. Ingemar Teever, 2. Ats Purje, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
20141. Jevgeni Kabajev, 2. Igor Subbotin, 3. Manucho
20131. Rimo Hunt, 2. Vladimir Voskoboinikov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
20121. Tarmo Neemelo, 2. Zakaria Beglarišvili, 3. Vladislav Ivanov
20111. Aleksandrs Cekulajevs, 2. Albert Prosa, 3. Tarmo Neemelo
20101. Sander Post, 2. Jüri Jevdokimov, 3. Rauno Alliku
20091. Vitali Gussev, 2. Nikita Andrejev, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
20081. Ingemar Teever, 2. Tarmo Kink, 3. Sander Post
20071. Indrek Zelinski, 2. Tarmo Kink, 3. Dmitri Lipartov
20061. Nikita Andrejev, 2. Maksim Gruznov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2005: 1. Tarmo Neemelo, 2. Ingemar Teever

Premium liiga parimad väravavahid 2021 (tähestikulises järjekorras):

Mihkel Aksalu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mihkel Aksalu
Klubi: Paide Linnameeskond
Vanus: 37
Senine hooaeg
26 mängu (26 põhis); 28  (4 pen.); . Tõrjeprotsent 79.

Vanameister naasis Eestisse ja nühkis rooste kiiresti maha. Seejuures polnud hooaja alguses sugugi selge, kellele hakkavad kuulumad Paide esikindad, aga Aksalu haaras need endale ja pääses 37-aastaselt rahvuskoondisesse. Tõsi, koondisekutsele aitas kaasa Karl Jakob Heina vigastus.

Ta on tsenderdustel tipptase ja juhendab kaaslasi suurepäraselt. Jalaga mäng on vanakooli mehel ilmselt kõige suurem nõrkus, aga ta on aastatega näidanud, et klass ei ole kuhugi kadunud. Kuid klassi ja mängijaomaduste kõrval on ehk olulisemgi Aksalu jõuline isiksus, mis lisab kogu meeskonnale enesekindlust. 

Matvei Igonen. Foto: Brit Maria Tael

Matvei Igonen
Klubi: Tallinna Flora
Vanus: 25
Senine hooaeg
26 mängu (26 põhis); 18  (4 pen.); . Tõrjeprotsent 75.

Igonen on Premium liiga väravavahtidest kõige stabiilsem. Lisaks on ta selle hooajaga muutunud enesekindlamaks. Ta tegi oma ära, mis tähendab, et seisis kindlalt ja vajadusel tassis meeskonda, olgugi et igas mängus seda Flora esiväravavahilt vaja ei lähe. Ta tõestas ennast rahvusvahelisel tasemel, kuigi tegi seal mõned prohmakad. Eesti koondises on ta Karl Jakob Heina järel selge number kaks väravavaht.

Ta on väga hea reaktsioonitõrjetel ja korralik vastutulekutel, kuid suurim murekoht on endiselt jalaga mäng. Sellegipoolest on Igonen väravavaht, kes suudab vajadusel meeskonda tassida ja sellist meest läheb tipptasemel mängimiseks vaja. Floral ja Eesti koondisel on see mees praegu olemas.

Marko Meerits. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Marko Meerits
Klubi: Nõmme Kalju
Vanus: 29
Senine hooaeg
21 mängu (21 põhis); 26  (3 pen.); . Tõrjeprotsent 69.

Meerits kritiseeris hooaja alguses teravalt Kalju mänguplaani, aga säilitas vaatamata sellele esikindad Sergei Lepmetsa ees, mis omakorda näitab, kui kõrgelt teda Kaljus hinnati. Samas sobivad Meeritsa pikad ja täpsed väljalöögid valatult Kalju mänguplaani. Kahjuks segasid Meeritsat vigastused, mis jätsid paratamatult kindamehe hooajale pitseri.

Ta on ilmselt Premium liiga väravavahtidest jalaga mängus kõige osavam. Ta mängib sageli libero rollis ja peatab rünnakuid üpris varakult. Meeritsal on korralik reaktsioonitõrje, aga kuna Kalju kaitsjad ei olnud sel hooajal oma parimal tasemel, siis sellest ei piisanud. Ta on endiselt väga hea väravavaht.

Karl Andre Vallner. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Karl Andre Vallner
Klubi: Tallinna Levadia
Vanus: 23
Senine hooaeg
28 mängu (28 põhis); 31  (4 pen.); . Tõrjeprotsent 66.

Vallneri üleminek tabeli viimasest tabeli esimese väravasuule ei ole kulgenud valutult - kui mullu pidi puurilukk särama tõrjetööga, siis tänavu on teda proovile pandud eelkõige jalaga mängus. Ja surve all on tulnud eksimusi, millega on kooliraha makstud, aga arvestades rolli, mida temalt oodatakse, siis mõned kalliks läinud prohmakad on pigem paratamatus.

Siiski on suur läbimurre tehtud ja edasiminek olnud märkimisväärne. Esimene hooaeg tippsatsis on Vallnerit tohutult arendanud ja suures plaanis on ta eeskujulikult toime tulnud. Lisaks on ta tõusnud Eesti koondise tasemel väravavahiks, mis on märk teatud kvaliteedist. Ta peab noorusliku uljuse kõrval leidma stabiilsuse, et teha järgmine samm.

Napilt jäi valikust välja: Kristen Lapa (Kuressaare).

Nullimängud:

15 Matvei Igonen (Flora)
11 Karl Andre Vallner (Levadia)
8 Mihkel Aksalu (Paide)
7 Ivans Baturins (Legion)
6 Kristen Lapa (Kuressaare)
5 Maksim Pavlov (Trans)
4 Marko Meerits (Kalju)
3 Karl-Romet Nõmm (Flora), Richard Aland (Trans), Marten Ritson (Tulevik)
2 Artur Kotenko (Levadia), Mattias Sapp (Paide), Sergei Lepmets (Kalju), Magnus Karofeld (Kuressaare), Karl Johan Pechter (Tammeka), Hendrik Vainu (Vaprus)
1 Ingmar Krister Paplavskis (Tulevik), Ott Nõmm (Vaprus)

Sisselastud väravad 90 mänguminuti kohta (arvestatud väravavahte, kes mänginud vähemalt 900 minutit):

0,69 Matvei Igonen (Flora)
1,08 Mihkel Aksalu (Paide)
1,11 Karl Andre Vallner (Levadia)
1,19 Kristen Lapa (Kuressaare)
1,24 Marko Meerits (Kalju)
1,41 Ivans Baturins (Legion)
1,87 Karl Johan Pechter (Tammeka)
1,94 Richard Aland (Trans)
2,00 Maksim Pavlov (Trans)
2,00 Magnus Karofeld (Kuressaare)
2,10 Marten Ritson (Tulevik)
3,03 Hendrik Vainu (Vaprus)

Eelmiste aastate meistriliiga parimad väravavahid:

2020: 1. Matvei Igonen, 2. Karl-Romet Nõmm, 3 Marko Meerits
2019
1. Matvei Igonen, 2. Mait Toom, 3. Sergei Lepmets
2018
1. Sergei Lepmets, 2. Karl Johan Pechter, 3. Pavel Londak
20171. Mait Toom, 2. Sergei Lepmets, 3. Karl-Romet Nõmm
20161. Matvei Igonen, 2. Sergei Lepmets, 3. Vitali Teleš
20151. Mait Toom, 2. Sergei Pareiko, 3. Kristjan Tamme
20141. Roman Smiško, 2. Matvei Igonen, 3. Mihhail Lavrentjev
20131. Roman Smiško, 2. Vitali Teleš, 3. Matvei Igonen
20121. Vitali Teleš, 2. Roman Smiško, 3.-4. Michael Patrick Kaltenhauser, 3.-4. Stanislav Pedõk
20111. Marko Meerits, 2. Kert Kütt, 3. Martin Kaalma
20101. Mait Toom, 2. Sergei Lepmets, 3. Martin Kaalma
20091. Martin Kaalma, 2. Mihkel Aksalu, 3. Moritz Stehling
20081. Mihkel Aksalu, 2. Martin Kaalma, 3. Rene Kaas
20071. Mihkel Aksalu, 2. Artur Kotenko, 3. Kert Kütt
20061. Artur Kotenko, 2. Martin Kaalma, 3. Pavel Londak
2005: 1. Artur Kotenko, 2. Sergei Ussoltsev, 3. Pavel Londak

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2021
KOKKUVÕTTED 2021 3

Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2021

Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2021
KOKKUVÕTTED 2021 3

Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2021

Premium liiga enim arenenud mängijad 2021
KOKKUVÕTTED 2021

Premium liiga enim arenenud mängijad 2021

Premium liiga parimad kaitsjad 2021
KOKKUVÕTTED 2021 2

Premium liiga parimad kaitsjad 2021

Premium liiga parimad poolkaitsjad 2021
KOKKUVÕTTED 2021 1

Premium liiga parimad poolkaitsjad 2021

uued tuuled
koondise järelmid
Üleminekumängud
Premium liiga
Suured lahkumised
Uued näod
Mõtted koondisest
pilk tagasi
Viimased parimad
viikingi meenutused
Eesti koondis
Kahetised tunded
Hooaja kokkuvõtted
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA