Roman Kožuhhovski: varsti mängime esineliku vastu alati võidu peale (5)

FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Premium liiga 19. voorus Nõmme Kalju vastu veel veerand tundi enne lõpuvilet eduseisus olnud, aga lõpuks 1:3 kaotuse saanud FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski kahetses kohtumise järel käest lastud šanssi, ent avaldas suurt rahulolu meeskonna üldise arengu üle.

"Esimene poolaeg oli meilt tugev, tekitasime mitmeid häid momente. Eeldasin, et teine poolaeg kujuneb keerulisemaks, aga kokkulepitud printsiipidest suutsid mängijad kinni pidada ja ma ei näinud olulisi põhjuseid teha muudatusi. Kollektiiv toimis ja suutis jõuda kontrarünnakutele.

Aga Kaljule penaltiga lõppenud olukorras kaotasime korraks keskendumise. Ning siis lõi vastane ka teise. Kalju kolmandat ma enam tagasilöögiks ei pea, sest siis võtsime riske ja proovisime mängu päästa. Kokkuvõttes tegime minu meelest hea mängu.

Teadsime enda tugevusi ja vastase omi samuti. Eelmine kohtumine (1:1 viik Levadiaga – O. J.) oli meie jaoks väga keeruline, kulus kõvasti nii emotsionaalset kui ka füüsilist jõuda. Eks seda oli ka täna väljakul näha," arutles Kožuhhovski.

Kuressaare on end tänavu kehtestanud Premium liigas selge tugevuselt viienda meeskonnana, kes esinelikult regulaarselt punkte napsab ning neid tagumisele viisikule varasemast hoopis vähem kaotab. Kožuhhovskile teeb see progress rõõmu, aga sihid on kõrgemal.

"Astume edasi samm-sammult. Meeskonna areng on silmaga näha. Esinelik on esinelik põhjusega. Nad mängivad tänavu eurosarjas või on seda varem palju teinud. Aga mind rõõmustab? Et kuigi meie meeskonna tuumiku moodustavad noored mängijad, kellel pole liiga palju tippkohtadele mängimise kogemust, siis viimasel ajal oleme tippudele järele jõudnud.

Kõigi Premium liiga meeskondade jaoks on mäng Kuressaarega keeruline matš. Veel mõnda aega tagasi said mitmed võistkonnad tulla meie vastu platsile kindlas usus, et nad saavad võidu kätte. Enam see nii ei ole. Kutid usuvad meie tehtavasse töösse. Meeskonnas on hea konkurents ja atmosfäär.

Loodan, et õige pea jõuab kätte aeg, kus me esineliku meeskondadega kohtudes alati võitu jahime. Nagu me seda täna tegime. Aga kahjuks natuke jäi puudu," rääkis Kuressaare peatreener.

Saaremaa esiklubi hooaeg jätkub reedel, kui Evald Tipneri karikasarja 1/32-finaalis võõrustatakse Esiliiga tabeli neljandat meeskonda Viimsi JK-d.

Fotograaf: JANA PIPAR