Saku tuli tänu Tammeka omaväravale esmakordselt karikavõitjaks (0)

Saku Sportingule piisas võiduks ühest väravast. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Saku Sportingu naiskond tuli esmakordselt Eesti karikavõitjaks, alistades A. Le Coq Arenal 561 pealtvaataja ees peetud finaalis Tartu Tammeka 1:0.

Saku alustas karikahooaega veerandfinaalist, kus oli parem Pärnu Vapruse ja Viljandi Tuleviku Ühendnaiskonnast 3:0. Poolfinaalis lülitas Sporting välja karikakaitsja Tallinna Flora tulemusega 2:1.

Finaali ainsaks tabamuseks oli Eva-Maria Niidu omavärav 69. minutil. Merily Toom tsenderdas vasakult pärast lühidalt lahtimängitud nurgalööki ja Emma Treibergi pealöök põrkas Niidust võrku.

Esimesel poolajal oli mäng võrdne ja paremad momendid isegi Tammekal. Teisel poolajal mängis Saku paremini, kuigi tartlannadel avanes paar minutit pärast väravat supervõimalus viigistada - Kirkeliis Lillemets andis läbisöödu Liisa Merisalule, kelle löögi pareeris suurepärase jalatõrjega Katriin Saulus. Kusjuures Saulus alustas kohtumist ründajana, aga 35. minutil pani ta kindad kätte, kuna Ksenija Jerofejeva sai vigastada.

Viimati nähti Eesti naiste karikafinaalis nii tasavägist tulemust (minimaalset võitu) aastal 2010. Eelmised üheksa korda järjest oli üks võistkond teisest üle vähemalt kolmeväravalise paremusega.