Teise poolaja alguses vabatahtlikult kümnekesi mänginud Maardu treener intsidendist: see on väike saladus (0)

Mark Kolk. Foto: Liisi Troska

Maardu Linnameeskond kaotas Premium liiga 35. voorus võõrsil 1:2 Tulevikule, millega sai selgeks nende liigast välja langemine. Teise poolaja alguses mängis Maardu vabatahtlikult kümnekesi, aga peatreener Mark Kolk ei tahtnud intsidendi tausta avada.

Tulevik läks kodus avapoolaja lõpus Kaimar Saagi tabamusest 1:0 juhtima. Vaheajal reageeris Maardu sellele vahetusega, kui Jaroslav Dmitrijev sekkus Vadim Aksjonovi asemele. Lisaks Aksjonovile jäi pausi järel riietusruumi ka oma Premium liiga esimese algkoosseisumängu saanud 16-aastane poolkaitsja Stanislav Tsõmbaljuk.

Kui kohtunik Juri Frischer kummastusega Maardu pingi suunas vaatas, andis Kolk märku, et teist poolaega alustatakse kümnekesi. Frischer andis teise poolaja avavile ning Kolk jooksis riietusruumi, kuhu ta jäi mitmeks minutiks. Vahepeal tegi Maardu pingil istunud klubi president ja poolkaitsja Maksim Krivošein telefonikõne, mille järel samuti riietusruumi tõttas. 52. minutil jooksis Tsõmbaljuk lõpuks staadionihoonest välja ja saadeti Maardu varumängijate naeru saatel tagasi väljakule.

Mis täpselt juhtus? "See on väike saladus," ütles Maardu juhendaja Mark Kolk Soccernet.ee-le. "Ma ei taha seda kommenteerida. Juhtus nagu juhtus. Noor mängija - viga minu poolt ja tema poolt. Ühine kommunikatsiooni asi," lisas ta.

Kümnekesi mängimine tol hetkel Maardu mängu väga ei mõjutanud. 63. minutil lõi Tanel Lang Tuleviku 2:0 juhtima, mille järel jäid külalised lõplikult kümnekesi, kui Kotaro Amemiya teise kollase kaardi järel väljakult eemaldati. 82. minutil lõi Anton Aristov Maardu poolelt ühe tagasi ja kuigi viimased minutid mängis ka Tulevik Kristjan Kase eemaldamise järel kümnekesi, seis ei muutunud.

"Olime valmis mängima lõpuni ja tahtsime lõpuni saada kolm punkti. Ei saanud. Peame nüüd aru saama, et lähme Esiliigasse. Kui alustame seal mängimist, siis tuleme sealt tugevamana tagasi," ütles Kolk.

"Tahtsime püsima jääda, et siin liigas edasi mängida. Mis juhtus? Kõik on väsinud. Meil on vaja mängijaid juurde. Praegu on vaja teha hea analüüs ja valida õige tee," lisas ta.

Tuleviku peatreener Sander Post: "Lõpp läks pingeliseks, muidu oli mäng meie käes. Ei suutnud rünnaku lõppe ära lahendada ja kolmandat-neljandat ära lüüa. See üks värav tekitas meestes stressi."

Hooaja viimaseks mänguks sai Tulevik mitu mängukeeldu, aga Tulevik pingutab lõpuni, kuigi tõenäoliselt on seitsmes koht neil käes. "Ega meil see pink väga pikk ei ole. Kaotama ei lähe kindlasti ja mängime hooaja ilusti lõpuni," ütles Post.

Oma viimase Premium liiga kodumängu pidanud ja väravasöödu andnud Indrek Ilvese jaoks jagus Postil vaid kiidusõnu: "Indrek on panustanud kõvasti Viljandi jalgpalli ja ta panus on olnud suur. Eelmine hooaeg oli ta teravam, see hooaeg oli tal tööd rohkem, treeningutel käimine polnud nii tihe ja mänguaeg jäi tal väiksemaks. Aga müts maha tema ees! Tubli mees."