Teniste ja Brann lasid käest võimaluse liidriks tõusta ja andsid oma tiitlilootustele suure hoobi (0)

Eesti koondise kaitsja Taijo Teniste koduklubi Brann sai pühapäeva õhtul Norra kõrgliiga 27. voorus 12 914 pealtvaataja ees valusa kaotuse oma lähimalt rivaalilt Rosenborgilt, mis pani suure põntsu nende tiitlilootustele.

Enne tänast matši oli kahe klubi vahe tabelis kaks punkti. Võidu korral oleks Brann liidriks kerkinud. Ent koduväljakul jäädi hoopis 14. minutil kaotuseisu, kui Samuel Adegbenro skoori avas. Kaks minutit hiljem leidis Nicklas Bendtner sööduga Mike Jenseni, kes Rosenborgi juba 2:0 ette viis.

Kohe teise poolaja alguses lõi Brann ühe värava tagasi, ent võrdselt möödunud kohtumises enamaks suutelised ei oldud. Seega lõi 1:2 kaotus nad tiitliheitlusest sisuliselt välja, sest kolm vooru enne hooaja lõppu edestab Rosenborg neid nüüd viie punktiga. Teniste tegi Branni eest kaasa kogu kohtumise.

Võidukas oli pühapäeva õhtul aga Andreas Vaikla ja Brent Lepistu koduklubi Kristiansund, kes alistas kodus 4045 pealtvaataja ees 3:2 Sandefjordi. Väravavaht Vaikla oli pingil, poolkaitsja Lepistu ei kuulunud koosseisu.

Joonas Tamme tööandja Sarpsborg sai Haugesundi üle 2:1 võidu. Neljapäeval Euroopa liigas täismängu teinud Tamm täna koosseisu ei kuulunud.

Kaotusega pidi leppima pingil istunud Matvei Igonen, kui tema klubi Lilleström kaotas võõrsil eduseisust 2:3 Ranheimile.

Kui Brann jätkab 52 punktiga teisena, siis Kristiansund on 40 silmaga seitsmes, Sarpsborg 36 punktiga üheksas ja Lilleström 27 silmaga üleminekumängudele viival 14. tabelireal, kahe punkti kaugusel otse püsimajäämise kindlustavast positsioonist.

Norra esiliigas võitleb üleminekumängude nimel Sogndal, kes alistas pühapäeval 2:0 Aalesundi. Eelmises voorus välja vahetatud Eesti kaitsja Nikita Baranov täna Sogndali koosseisu ei kuulunud. Tabelis ollase 48 punktiga neljandal kohal, Aalesund on 53 silmaga kohe nende ees.