Ürgtalent Rimo Hunt: esmalt õpime mängima ja siis vaatame, kas võiks koondisesse mahtuda! (0)

Nõmme BSC OlyBeti ründaja Rimo Hunt (vasakul) on rannajalgpalli meistrivõistlustel löönud kuue mänguga neli väravat. Foto: Raido Kull / Eesti Rannajalgpalli Liit

Mis ühendab Kert Haavistut, Aleksander Saharovi, Ingemar Teeverit ja Kristian Marmorit? Nad on ainsad Eesti A-koondislased, kes hiljem esindanud ka Eesti rannajalgpallikoondist. Õhus on variant, et edurivimängijate eksklusiivse klubiga liitub õige pea Rimo Hunt!

Nagu jalgpallisõbrad mäletavad, võitis Hunt 2018. aastal Nõmme Kalju ridades karjääri teise Eesti meistritiitli. Ühelt poolt panustas ta meeskonna edusse 31 mängus löödud 15 väravaga, aga veelgi enam riietusruumi peamise autoriteedina.

Just Hunt oli tol aastal liim, mis sidus ühtseks tervikuks kokku mängijad, kellest osa sündinud ja kasvanud Eestis, teine osa meist ida ja kolmas läänepool. See tervik, mida juhtis treeneripingilt Sergei Frantsev, oli nii võimas, et jäi Premium liigas löömatuks (25 võitu ja 11 viiki).

Järgmise hooaja suhtes aga Hunt ja Kalju enam kokkuleppele ei jõudnud. Klubi pakutud tingimused oli varasemast kasinamad ega rahuldanud ründajat, kes otsustas 2019. aasta jaanuaris karjääri lõppenuks kuulutada.

REKLAAM

Tagantjärele tarkus ütleb muidugi, et Kaljul (aga tegelikult ka FCI Levadial) kulunuks Hundi-masti tugev ja tõestatult kõrgel tasemel ründaja vägagi ära. Just ebastabiilne edurivi oli ju peamine põhjus, miks nad mulluses tiitlivõitluses FC Florale lõpuks selgelt alla jäid.

Hunt vaatas oma endiste koduklubide (Levadias mängis ta 2012-13 ja 2016-17) visklemist kõrvalt pealt, astudes aegajalt üles ERR-i stuudioeksperdina. Mängis edasi ka jalgpalli, aga hoopis madalamal tasemel – Eesti meistrivõistluste III liiga põhjapiirkonnas Tallinna FC Zeniti ridades.

Rannajalgpallile pakuvad konkurentsi III liiga, ekstreemsport ja aerutamismaraton

Seda teeb Hunt endiselt, ent on paralleelselt jõudnud omadega ka rannajalgpalli manu. Nõmme BSC OlyBeti ridades on ta meistriliiga kahe esimese etapi jooksul kõmmutanud neli väravat. Võtkem siinkohal appi kultusfilmi "Siin me oleme" legendaarne küsimus: kuidas sa, lilleke, seie sattusid?

"Ega mul ole keeruline kuhugi sattuda! Aleksandr Saharov (endine Eesti koondislane, Nõmme rannavutimeeskonna teenekas liige – O. J.) kutsus mind juba aastaid tagasi footvolley't mängima ja kui suure jalgpalliga lõpetasin, siis hakkas muudkui pinnima. Eelmisel aastal ütlesin, et praegu veel kindlasti mitte. See muidugi ei tähendanud, et nad mu kutsumise ära lõpetasid. Ei lõpetanud! Tänavu siis ütlesin, et kui muid asju ei sega, siis tulen," räägib Hunt.

Rimo Hunt mänguhoos. Foto: Raido Kull / Eesti Rannajalgpalli Liit

Neid "muid asju" Hundil spordirindel jagub, sest lisaks III liiga mängudele Zeniti ridades, kus tema meeskonnakaaslasteks teiste seas ka ekskoondislased Tarmo Kink ja Ingemar Teever, lööb ta kaasa seiklusspordisarjas Ace Xdream. Ning nagu tõsisele spordimehele kohane, siis mitte harrastajate klassis, vaid ikka kõige karmimas kategoorias, kus võistlus koosneb järgmistest komponentidest: 11 km jooksu, 40 km jalgratast, 8 km kanuusõitu, 8 km rulluisutamist.

5. juulil (päev pärast Hundi rannadebüüti) Elvas toimunud etapil sai X-Team, mille koosseisu Hunt kuulus A-rajal ehk eliitkategoorias 17. koha. Sel laupäeval ootab Porkunis ees teine etapp. Lisaks valmistub ta 5. septembril sõidetavaks Võhandu 100 km aerutamismaratoniks. Hunt möönab, et kõigi tegemiste kõrvalt pole ta just ülearu sageli BSC OlyBeti treeningutele jõudnud, aga "proovin nädalas korra ikka käia".

Läti kohtunikud ajavad närvi

Rannajalgpallis nimetab Hunt end pikema tseremooniata algajaks ja õppijaks. "Rannajalgpall ei ole suur jalgpall. Ta on teistsugune ja nõuab teistsugust mängimist. Olen harjunud, et jalge all on kõva pinnas, kust saab ühele-teisele poole liikuda ja end vastase pealt maha keerata, aga liiv on pehme ja jalg kaob kohe alt ära.

Juhuslikkust on võistluskontekstis palju. Õnneliku liivakünka põrkest võib pall teha pea 90-kraadise suunamuutuse ja väravasse lennata. Ning kohtunike hall ala on palju suurem kui tavajalgpallis. Neil on ikka väga palju tõlgendamisruumi, kas on nii või naa. Ja ajab ikka närvi küll, kui silmnähtavalt vilistatakse ühes suunas ära. Eesti omade kohta ei ütle ühtegi halba sõna, aga Läti rannajalgpallikohtunikud on ikka … joppenpuhh!"

Läti kohtunikega puutuvad Eesti rannajalgpallurid nüüd kokku regulaarselt, sest esimest aastat osalevad rannajalgpalli kõrgliigas ka kolm Läti klubi. Võistlusedki toimuvad mõlemas riigis. Kui kõrgliigaga alustati juuli alguses Pärnus, siis teine etapp peeti möödunud nädalavahetusel Jurmalas.

Ajastul, kus tippklubidel on kasutada väga suur ressurss ning iga vähegi tähtis jalgpallikohtumine kantakse üle ja lindistatakse, on tavajalgpallis pea võimatu, et ootamatult avastatakse kuskilt kohast tundmatu, aga tippkonkurentsi tarbeks täiesti valmis mängija. Hunt, vähemalt Eesti tasemel, sääraseks ürgtalendiks osutus, sest kõrgliigadebüüdi tegi ta 2012 alles 26-aastaselt ja valiti juba aasta hiljem Premium liiga parimaks mängijaks.

2013 aitas Rimo Hunt FCI Levadia nelja-aastase pausi järel Eesti meistritiitlini ning tunnistati Premium liiga parimaks mängijaks. Foto: Gertrud Alatare

Pole välistatud, et Hunt teeb sama kiire lennu ka rannajalgpallis. "Kui vähegi viitsib, siis koondisematerjal," kõlab rannakoondise eelmise peatreeneri ja praegu Coolbeti rannaliigat juhtiva SK Augur Enemati meeskonna liidri Kristian Marmori hinnang. "Tema vastu oli väga ebamugav tegutseda. Pidin endast 110% andma, et ta mulle ära ei teeks."

Eesti koondislane, Hundiga Nõmme BSC OlyBeti ridadesse kuuluv Indrek Palm: "Rimo on jõuline kuju ja samas osav mängija, mis kõik tuleb rannas kasuks. Spetsiifiliste rannajalgpallile omaste tehniliste nüansside omandamine võtab tal veel aega, aga temasuguse kvaliteediga mehed mängivad oma koha alati välja isegi siis, kui rannajalgpallioskused pole veel omandatud."

NB! Marmori ja Palmi põhjalikumad kommentaarid allpool.

"Käärlöögioskust tuleb oluliselt parandada!"

Hunt märgib enesekriitiliselt, et rannajalgpalli nüansse, mida ta peab paremini tundma õppima, on rohkesti. Alustades reeglitest ("Ma vahel ikka küsin, miks nii oli või mis nüüd saab?"), jätkates võistkondliku tegutsemise põhimõtete ja lõpetades liivapinnase omapäradega. "Liiga vähe olen selle mänguga veel kokku puutunud, et kõike jagada. Näiteks käärlöögioskust tuleb oluliselt parandada!" sõnab Hunt.

Paralleele tavajalgpalliga pole Hundi jaoks võimalik, vähemalt praegu, tõmmata ka emotsionaalse sideme kandvuse osas. "Pinged on hoopis teistsugused, rannajalgpall pole kaugeltki nii vastutusrikas. Sellel kullal pole vähemalt minu jaoks praegu sellist väärtust, kui jalgpalli Eesti meistritiitlil. Paljud, kes rannas mängivad, ei ole suurt jalgpalli tööna kunagi teinud, vaid olnud seal sees kõiges poolamatööri või poolprofina.

Rimo Hunt tõdeb, et kui numbriga särk on seljas ja avavile kõlab, pole mingit vahet, kas mänguks jalgpall või rannajalgpall. Foto: Raido Kull / Eesti Rannajalgpalli Liit

Nende jaoks on rannajalgpall teise tähendusega ja kuna nad on ka kauem selle ala sees olnud, siis nad mõistavad seda paremini ning on pühendunumad. Minu jaoks on rannajalgpall täna ikkagi hobi. Samas ei tea, võib-olla kutsutakse varsti koondisesse? Siis tuleb hakata lisatrenne tegema ja käärlööki harjutama!" räägib Hunt.

Need väiksemad pinged väljenduvad aga ainult mängudevahelisel ajal. Kui numbriga särk seljas ja avavile käib, on kõik ikkagi samamoodi, nagu võistlusolukorras ikka. "Mäng on mäng ja kolme punkti tahan alati saada. Kaotama ma ei lähe ja pole nii, et kui meile lüüakse värav, siis pole vahet. Ikka pingutan täiega ja hasart on laes. Ning kui välja ei tule, siis ajab närvi!"

Aga kui hasart on olemas ja mäng tuleb vaatamata vähesele kokkupuutele juba nii hästi välja, et kolleegid kiidavad, siis kuidas ikka selle koondisega jääb? "Rannakoondis pole minu jaoks eesmärk omaette. Aga kui tekib võimalus Eestit esindada ja näha teistsugust taset ning selle käigus koondisesärk selga tõmmata, siis ma olen igal juhul valmis. Koondis on ikkagi koondis. Ent esmalt õpime paremini mängima ja siis mõtleme, kas võiks koondisesse mahtuda!" vastab Hunt.

* * *

Eesti koondist esindas Rimo Hunt 7 A-maavõistluses, kus lõi ühe värava. Foto: Soccernet.ee arhiivRimo Hunt

Sündinud: 5. november 1985
Klubikarjäär: Haapsalu (2004), Kaitseliit Kalev (2007), M.C. Tallinn (2007-10), Tallinna Kalev (2011), FCI Levadia (2012-13 ja 2016-17), Kazalõrda Kaisar (2014-15), Nõmme Kalju 2018.
Koondisekarjäär: 7 A-maavõistlust, 1 värav.
Saavutused: Eesti meister 2013 ja 2018, Eesti karikavõitja 2012, Premium liiga parim mängija 2013.

* * *

Rivaal Kristian Marmor: Hunt on koondisematerjal!

Eesti rannajalgpallikoondise eelmine peatreener, praegune juhtmängija ja spordiala tohutu entusiast Kristian Marmor kuulub Hundi meeskonna Nõmme BSC OlyBeti ühe suurima koduse rivaali, praegu Coolbeti rannaliigat juhtiva SK Augur Enemati ridadesse.

Omavahel mindi vastamisi 4. juulil Pärnu rannas, Augur võitis lisaajal 2:1. "Rimo on alustanud päris korralikult. Tema pluss on suure jalgpalli taust. Ta on ikkagi kõva mängumees, kes on karjääris päris palju saavutanud. Kohe jääb silma tema mängulugemine ning tugevus. Eriti just jalgade tugevus. Rimo lööb mõlema jalaga ja kiiresti ning ründajana on tal tugevasti väravale fokusseeritud.

Puudu jääb praegu rannajalgpallielementidest – liivalt tõsted, rinnakontroll ja käärlööki minek. Aga tipuründajana, kes palli omaks võtab ja edasi jagab, on ta väga korralikult hakkama saanud. Kui Rimo vähegi viitsib, siis on ta koondisematerjal. Tema vastu oli väga ebamugav tegutseda. Pidin endast 110% andma, et ta mulle ära ei teeks."

* * *

Meeskonnakaaslane Indrek Palm: meile kulub Rimo marjaks ära!

Eesti koondisesse kuuluv Nõmme BSC OlyBeti poolkaitsja Indrek Palm räägib, et Hundi randa meelitamine oli pika vinnaga protsess, aga meeskond on väga õnnelik, et see lõpuks õnnestus, sest kasutegur on juba praegu ilmne.

"Mul ei meenu näidet, et jalgpalliplatsilt randa tulnul oleks liivaga harjumine läinud lihtsalt. Mõnel see õnnestub, aga mõnel ei tekigi tunnetust ja sageli seetõttu ka rannajalgpallist loobutakse. Rimo on jõuline kuju, aga samas osav mängija, mis kõik tuleb rannas kasuks.

Lisaks oli meil Nõmme satsi tipuründajat väga vaja, sest eelmisel hooajal seal peamiselt tegutsenud Rando Rand on tegelikult keskkaitsja. Hundi saabumine võimaldas meil viia Rando tagasi tagumisse liini, kus ta on selge liider.

Spetsiifiliste rannajalgpallile omaste tehniliste nüansside omandamine võtab Rimol veel aega, aga temasuguse kvaliteediga mehed mängivad oma koha alati välja isegi siis, kui rannajalgpallioskused pole veel omandatud. Tema kohalolek tuleb kindlasti kasuks tervele liigale, aga tuleb rõhutada, et ta ei ole maskott, vaid ikka mänguline liider!"

* * *

Coolbeti rannaliiga kolmas etapp mängitakse 1. ja 2. augustil Pärnu rannas. Hundi ja Nõmme meeskonna eesmärk on praeguselt viiendalt tabelirealt ülespoole rühkida. Kolmas koht on ainult ühe punkti kaugusel.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
PAIDE TEGEVJUHT KLUBI EUROEDUST
Pikk ette (ja ise järele) | Euroopat vallutanud Paide juht Pruuli müügiturust, täiendustest, rahast, baasist ja suurtest plaanidest
ESILIIGA
INGLISMAA VUTIJUTUD
Udune Albion | Manchester United kulutab raha küll, aga arulagedalt ja lollakalt
SUURLIIGADE EELVAATED
Norbert Hurt Ironmanist: triatlonirajal saan maitsta iseenda ürgset tugevust
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
23
20
3
0
63:12
63
2.
Tallinna FCI Levadia
23
19
3
1
55:9
60
3.
Nõmme Kalju FC
23
15
4
4
47:19
49
4.
Paide Linnameeskond
21
11
4
6
47:20
37
5.
FC Kuressaare
23
9
5
9
26:30
32
6.
JK Narva Trans
23
6
4
13
28:41
22
7.
Tartu JK Tammeka
23
6
3
14
23:46
21
8.
JK Tallinna Kalev
23
4
3
16
23:67
15
9.
Tallinna JK Legion
22
3
5
14
20:46
10
10.
Pärnu JK Vaprus
22
2
2
18
21:63
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

 • E 19.00 Tulevik - Viimsi (Esiliiga)
 • K 18.00 Paide - Vaprus (Premium liiga)
 • K 20.00 Flora - Legion (Tipneri karikas)
 • N 16.30 Flora - Kiryat Gat (naiste Meistrite liiga)
 • N 19.00 Kalju - Levadia (Tipneri karikas)
 • R 19.00 Eesti - Soome (legendide lahing)
 • L 14.30 Kalev - Paide (Premium liiga)
 • L 19.00 Flora - Vaprus (Premium liiga)
 • P 14.30 Lootos - Tulevik ja Suure-Jaani (naiste Meistriliiga)
 • P 18.45 Kuressaare - Levadia (Premium liiga)
 • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
63
Tallinna FCI Levadia
60
Nõmme Kalju FC
49
Paide Linnameeskond
37
FC Kuressaare
32
JK Narva Trans
22
Tartu JK Tammeka
21
JK Tallinna Kalev
15
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!