Videokohtunik | Kas Männikul läks pall üle otsajoone või mitte? Küljelt jah, ekraanilt ei (0)
"Videokohtuniku" värskes osas keskendutakse väravate saavutamisele. Millal eksis mängija, millal kohtunik?
- Vaata kõiki varasemaid "Videokohtuniku" episoode siit!
- NB! Vabandame halva heli pärast.
Seekord käsitleme olukordi kokku viimasest kolmest voorust, kus 11 mängu peale määrati kokku kaks korrektset penaltit ning videokohtuniku sekkumist nõudvaid penaltiolukordi ei esinenud. Samuti puudus vajadus sekkumisteks punaste kaartide olukordades ning väljakul nägime punast kaarti vaid korra ja seda teise kollase kaardi tõttu.
Küll aga esines olukordi, mis on seotud väravate saavutamisega.
Väljavalitud olukorrad:
1. Üle otsajoone või mitte?
Mis mäng? Premium liiga 20. vooru kohtumine Nõmme United - Nõmme Kalju (0:4) 19. juulil
Mis juhtus? 78. minutil tsenderdas Kalju vasakäär Daniil Tarassenkov värava ette, kust ründaja Lucas Serravalle palli võrku saatis.
Milline oli otsus? Abikohtunik Silver Kõiv tõstis lipu selle märgiks, et enne Tarassenkovi tsenderdust käis pall üle otsajoone. Videokohtunik Joonas Jaanovits kontrollis, kas värava tühistamiseks on tõesti alust, kuid seda ei avastanud, mistõttu jäi Kalju värav kehtima.
Miks intsident tähtis oli? Värava tühistamise korral olnuks Kalju eduseis mängu lõppfaasis kaheväravaline.
2. Kas vilega kiirustamine röövis värava?
Mis mäng? Premium liiga 20. vooru kohtumine Paide Linnameeskond - Tallinna Kalev (3:1) 21. juulil
Mis juhtus? Käis neljas üleminut, kui väravat jahtinud Kalev saatis Paide värava alla tsenderduse. Soomlasest ründaja Onni Suutari võitles karistusalas Paide kaitsja Nikita Baranoviga ja suunas palli peaga võrku. Baranovi kukkumise järel kõlas koheselt peakohtuniku Juri Frischeri vile, mis tühistas kalevlase löödud värava.
Milline oli otsus? Kuna kohtunik vilistas enne kui pall ületas väravajoone, ei saanud videokohtunikud olukorda üle kontrollida.
Miks intsident tähtis oli? Kalevi jaoks olnuks Suutari tabamus 2:2 viigivärav.
3. Kas tõukas kätega selga? Jah.
Mis mäng? Premium liiga 20. vooru kohtumine Pärnu Vaprus - Narva Trans (0:0) 20. juulil
Mis juhtus? 14. minutil söödab Enrico Veensalu Sander Kapperile, kes palli saamiseks tõukab vastast kätega selga, seejärel läheb Aleksei Matrossoviga silmitsi ja lööb värava.
Milline oli otsus? Mõni sekund hiljem fikseerib peakohtunik Karl Koppel esialgse rikkumise Kapperile, mistõttu värav ei lugenud.
Miks intsident tähtis oli? Kui Kapperile poleks viga fikseeritud, oleks Vaprus kohtumist juhtima läinud.
4. Ründav mängija kukub ja nõuab penaltit, aga saab hoopis kollase.
Mis mäng? Premium liiga 20. vooru kohtumine Tallinna Levadia - Kuressaare (0:0) 21. juulil
Mis juhtus? Teisel üleminutil võitlesid karistusalas palli pärast Kuressaare kaitsja Sander Alex Liit ja Levadia poolkaitsja Mihkel Ainsalu, kellest viimane kukkus.
Milline oli otsus? Peakohtunik Rasmus Maalinn näitas Ainsalule simuleerimise eest kollast kaarti. Videokohtunik Jagnar Jakobson kontrollis võimalikku penaltit, kuid määrusterikkumist ta ei näinud.
Miks intsident tähtis oli? Levadial olnuks võimalus mängu lõpus penaltist juhtima minna.
***
"Videokohtunik" võtab kolmandat Premium liiga hooaega järjest pulkadeks igas voorus kõige rohkem kõneainet tekitanud olukorrad. Miks langes otsus nii ja mitte teisiti? Kas kohtunikud panid täppi või vääratasid? Kõigele sellele annab "Videokohtunik" vastuse.
Rõhutame, et olukordade järelanalüüs nõuab oma aja, mistõttu vaatab "Videokohtunik" igal nädalal tagasi neile mänguepisoodidele, mis sündisid väljakutel eelnenud nädalal. Videokohtunike otsuste tagamaid selgitavad EJL-i kohtunikud eesotsas kohtunike osakonna juhi Hannes Kaasiku ning ka euroväljakutel korda hoidva Kristo Tohveriga.