A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Kui enne tänast oli Premier League'is veel vaid üks kaotusteta võistkond, siis 11. vooru järel pole enam sedagi. Koduõuel Chelseat võõrustanud Tottenham alustas küll hästi, ent avapoolaja lõpus ning teise alguses läks kõik, mis võimalik, valesti ning vaatamata sellele, et pikalt suudeti üheksa mehega vastaseid kuival hoida, tuli lõpuks vastu võtta mõru 1:4 kaotus.
Kahe pealinnaklubi vaheline duell polnud eriti jõudnud veel alatagi, kui juba läks eeldatav favoriit Tottenham juhtima. Kuuendal minutil mängiti kaunite läbisöötudega Dejan Kulusevski vabaks ning rootslase pealelöök põrkas Levi Colwilli tugevast rikošetist ka võrku - 1:0. Vaid paar hetke hiljem proovis äärekaitsja Pedro Porro kaugelt peale kõmmutada, ent tema löögi suutis Robert Sanchez väravajoonelt tõrjuda. Korra tekkis ohtlik olukord ka võõrustaja enda värava all, kui omad eksisid sööduga, ent selle olukorra päästis Guglielmo Vicario õhtu esimene supertõrje.
Pisut peale 20. minuti möödumist suutsid mõlemad korraks palli võrku lükata: Tottenhami poolt õnnestus see Son Heung-minil ning vastaste eest säras Raheem Sterling. Seis aga tabamustest ei muutunud, kuna nendest esimese ajal oli korealane napis suluseisus ja teises olukorras õnnestus välejalgsel britil palli käega puudutada.
Väravate löömine sellega aga ilmselgelt ei lõppenud: 27. minutil toimus Tottenhami kastis korralik sagimine, mille lõpetuseks vajutas Moises Caicedo palli kaugelt alumisse nurka ... aga värav siiski kirja ei läinud. Miks? Võib öelda, et Chelsea fännid said hoopis parema lahenduse osaliseks, kuna eelnimetatud sagimise käigus astus Cristian Romero korkidega Enzo Fernandezi jala peale. Vea teinud argentiinlane nägi punast ning järgnes 11-meetri karistuslöök. Cole Palmeri üritusele sai Vicario päris selgelt käed ka vahele, kuid tema õnnetuseks põrkas pall postist siiski väravasse - 1:1.
Sellega kodufännide halvad uudised aga ei lõppenud. Poolaja lõpus vajus meeskonna staar James Maddison pikali ning oli selge, et tema mäng enam ei jätku. Loetud hetked hiljem juhtus sama ka Spursi teise keskkaitsja Micky van de Veniga, kes tegi liiga oma tagareiele. Mõlemad mehed vahetati seejärel välja ning Chelsea võttis juhtohjad enda kätte. Tänu Vicario tõrjetele teist väravat veel aga ei tulnud.
So, just to recap:
6': Spurs goal
14': VAR rules out Spurs goal
18': Udogie yellow
21': VAR rules out Chelsea goal
28': VAR rules out Chelsea goal
33' Romero red card
35' Chelsea goal
41': Postecoglou yellow
45': Van de Ven subbed off
45': Maddison subbed off
45+10': Jackson… pic.twitter.com/rFqV5C8l8a — Squawka Live (@Squawka_Live) November 6, 2023
Teine poolaeg algas suht-koht samamoodi nagu esimene lõppes ehk Chelsea oli endiselt see, kes paugutas ja proovis. Võistkonna seis läks veelgi paremaks 55. minutil, mil võõrustajate äärekaitsja Destiny Udogie lendas nahhaalselt vastasele sisse ja teenis oma teise kollase. Tottenham jäi 55. minutil üheksakesi ...
Tottenhami peatreener Ange Postecoglu pidi seejärel korralikult improviseerimistööd tegema, kuna puudu oli ju neli põhimeest ning teha oli vaid kaks vahetust. Keskkaitsesse läksid Eric Dier ning Pierre-Emile Höjbjerg ja kaitseliiniga liiguti välja lausa keskväljale. See tekitas omamoodi olukorra, kus pea tervel Tottenhami väljakupoolel seisis ainult kiiper Vicario, kes pidi korduvalt viimase kaitsjana särama. Võib öelda, et kõrge liin pidas päris hästi vastu, kuna Chelsea ründeliin oli praegusele hooajal kohaselt mannetu ning ei suutnud kuidagi suluseisuta rünnakule asuda.
Ühe korra tuli kohtunikul Chelsea tabamus veel suluseisu tõttu tühistada, ent 75. minutil õnnestus Sterlingul keskväljal vastastest mööda vudida ning kui sööt veeres penaltipunktile jõudnud Nicolas Jacksonile, siis senegallasel tuli nahkkera lihtsalt edasi võrku suunata - 1:2.
Tabamusejärgselt võis ju arvata, et sinisärgid jahivad kohe ka oma kolmandat, ent nii ei läinud - Tottenham hakkas hoopis ise rünnakuid üles ehitama! Põhiliselt rõhuti karistuslöökidele, millest esimene saadi 78. minutil. Pedro Porro saatis kõrge palli kasti, Rodrigo Bentancur lükkas selle peaga edasi Dierile, kes tegi superpuute ning lajatas selle kogu oma jõuga lati alla - 2:2? Siiski mitte, kuna VAR-kaamerate ülevaatusel selgus, et inglane oli siiski imenapis suluseisus ehk mäng ei näinud järjekordset dramaatilist pööret.
86. minutil tuli uus trahvilöök ning taas andis Porro terava tsenderduse värava ette. Ainsana jooksis palli järele Bentancur, kes sai kolme meetri pealt peaga löögile, kuid temaga suureks kurvastuseks põrkas mänguvahend raamidest siiski mööda. Neljandal üleminutil kaotas Chelsea oma kaitsetsoonis palli ning Son jooksis ja jooksis, kuid tema pealelöögile sai Sanchez käed siiski vahele.
Seejärel sai Tottenhami jaks otsa. Esiteks lõi Jackson oma teise, mis oli üks-ühele koopia tema esimesest - 1:3 - ning paar minutit hiljem konksutas mees end Vicariost mööda ja lükkas taaskord tühja - 1:4. Lõpusekunditel tekkis ründestaaril võimalus ka neljas lüüa, ent see lendas raamidest üle. Sellega saigi otsa Tottenhami kaotustepõud ning kuigi Chelsea ei näidanud end oma parimast küljest, siis tabelisse tuli kolm punkti sellegipoolest.
You don’t often lose 4-1 at home to Chelsea and leave with that ovation.
That tells you all you need to know. The fans are so behind the boys 🤍💙 pic.twitter.com/cCebXzlgZI — Lilywhite Rose (@Lilywhite_Rose) November 6, 2023
Tottenham - Chelsea 1:4 (1:1)
6. Dejan Kulusevski - 35. pen. Cole Palmer, 75., 90+4., 90+7. Nicolas Jackson
Eemaldamised: 33. Cristian Romero, 55. Destiny Udogie
Tabeliseis:
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Nelja-aastase pausi järel naaseb naiste saali Meistriliiga, kõikidel soovijatel ei lubata osaleda
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?