EM-ile sõita tahtnud Šveits seisis juba piletijärjekorras, ent Iisrael sulges kioski (0)

Edimilson Fernandes andis väravasöödu nii kaaslasele kui vastasele ning lahkus kohtumise lõpus punase kaardi tõttu. Foto: Scanpix / Bernadett Szabo / Reuters

Ungaris toimunud I-alagrupi järelepeetud mängus leppisid Šveits ja Iisrael 1:1 viiki.

Hamasi terroristide algatatud sõja pärast pidas Iisrael kodumängu Ungaris asuval Pancho Arenal. Koduväljakueeliseta võõrustaja osutas külalistele kõva vastupanu, ent avapoolaja esimese värava lõi siiski Šveits, kui 36. minutil koksas vabaks jäänud Ruben Vargas paremalt äärelt tulnud tsenderduse peaga võrku.

Viis minutit hiljem oli Vargas taas aktsioonis, ent karistusalasse jõudnud ääreründaja vajutas palli vastu latti. Vaheajale mindi šveitslaste napil eduseisul.

Riietusruumist naastes ei jõudnud mäng veel õieti alata, kui Iisrael oli viigitabamusele ülilähedal. Dor Turgeman saatis vasakul äärel vastase kohvile ning pani karistusalasse tsenderduse, millele sai pea vahele Anan Khalaili, ent too üritus põrkas vastu latti.

Kui kohtumise lõpus tundus, et šveitslaste puurilukk Yann Sommer jääb Iisraeli jaoks sel korral ületamatuks, siis 88. minutil otsustas Shon Weissman teisiti. Šveitsi väravale resultatiivse söödu andnud Edimilson Fernandesil ei õnnestunud karistusalasse jõudnud tsenderdust klaarida ning Weissman virutas kera puuri.

Lisaks kingituse tegemisele suutis Fernandes neljandal üleminutil üles korjata ka punase kaardi, kui ta korkidega Turgemanile sääremarja libistas.

Eduseisu ajal oli Šveits kinni EM-piletis, sest neil oli kirjas 18 punkti, milleni poleks peale teisel kohal paikneva Rumeenia enam ükski koondis suutnud küündida. Viigiseis aga tekitas I-alagrupis olukorra, kus eelnimetatud kaks koondist ja Iisrael võitlevad kahe pääsme nimel.

Iisrael - Šveits 1:1 (0:1)