Krüptoniit korda kolm. Roma kukutas Feyenoordi kolmandat hooaega järjest (2)

AS Roma lükkas Feyenoordi kolmandat aastat järjest tiitliteelt välja. Foto: Scanpix / Alberto Pizzoli / AFP

AS Roma lunastas Euroopa liigas pääsme kaheksandikfinaali, kui alistas pingelises vastasseisus penaltiseeria abil Feyenoordi.

Roma ja Feyenoord on teineteise jaoks vanad tuttavad, sest omavahel mindi vastamisi koguni kolmandat eurohooaega järjest. Tunamullu madistati Konverentsiliiga finaalis, kus jäi peale Roma, mullu ristati piigid Euroopa liigas ning sealgi võtsid korduskohtumise lisaajal oma just itaallased.

Kolmanda vastasseisu avavaatus oli lõppenud 1:1 viigiga, sama seisuni jõuti ka kordusmängus ning seda juba esimese veerandtunniga: Feyenoordi mehe Santiago Gimenezi viienda minuti avaväravale vastas kümme minutit hiljem Lorenzo Pellegrini.

Viik püsis ja püsis ning selgust ei toonud ka lisaaeg. Penaltiseerias eksis roomlaste poolelt küll esiründaja Romelu Lukaku, aga oli sellega oma meeskonna ainus ebaõnnesõdur – Feyenoord eksis seevastu kahel löögil, kui realiseerimisega jäid hätta nii David Hancko kui ka Alireza Jahanbakhsh.

Nicola Zalewski realiseeris Roma viienda penalti väravaks ning tõi omadele kolmest järjestikusest eurovastasseisust kolmanda võidu. Feyenoordi revanš jääb ootama tulevikku – senist mustrit vaadates järgmist aastat.

Teistes mängudes pandi samuti püsti korralikke tulevärke: Aserbaidžaani meisterklubi Karabahh lõi lisaajal kaks väravat ning tõrjus konkurentsist Braga; Praha Sparta pööras avamängus Galatasaraylt saadud 2:3 kaotuse 4:1 võiduga edasipääsuks.

Roma - Feyenoord 1:1 (1:1, 1:1, 1:1), kahe mängu kokkuvõttes 2:2, penaltitega võitis Roma 4:2
15. Lorenzo Pellegrini - 5. Santiago Gimenez

Rennes - Milan 3:2 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Milan 5:3
11., 54. pen. 68. pen. Benjamin Bourigeaud - 22. Luka Jovic, 58. Rafael Leao

Freiburg - Lens 3:2 (0:2; 2:2; 3:2), kahe mängu kokkuvõttes edasi Freiburg 3:2
67., 90+2. Roland Sallai, 99. Michael Gregoritsch - 28. David Pereira da Costa, 45+2. Elye Wahi

Lissaboni Sporting - Berni Young Boys 1:1 (1:0), kahe mängu kokkuvõtes edasi Sporting 4:2
13. Viktor Gyökeres - 84. pen. Silvere Ganvoula

Realiseerimata penalti: 57. Viktor Gyökeres (Sporting)

Toulouse - Benfica 0:0, kahe mängu kokkuvõttes edasi Benfica 2:1

Karabahh - Braga 2:3 (0:0; 0:2; 1:2), kahe mängu kokkuvõttes edasi Karabahh 6:5
102. Matheus Silva, 120+2. Nariman Akhundzade - 70. Roger Fernandes, 83. Alvaro Djalo, 115. Simon Banza

Eemaldamine: 57. Elvin Cafargulijev (Karabahh)

Praha Sparta - Galatasaray 4:1 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Sparta 6:4
8. Angelo Preciado, 74. Indrit Tuci, 80. Lukaš Haraslin, 90+6. Jan Kuchta - 16. Abdulkerim Bardakci

Eemaldamine: 68. Kaan Ayhan (Galatasaray)

Marseille - Donetski Šahtar 3:1 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Marseille 5:3
23. Pierre-Emerick Aubameyang, 74. Ismaila Sarr, 81. Geoffrey Kondogbia - 12. pen. Georgi Sudakov