Flora korraldas esimesel murumängul raju reede (vaata galeriid!) (0)

Tallinna FC Flora võttis aasta esimesel murumängul kodusel Lilleküla staadionil Viljandi Tuleviku üle ülikindla 7:0 võidu - rohevalged läksid täiega peale ja korraldasid tõeliselt raju reede, mille tunnistuseks kõlas lõpuvile järel meeskonna riietusruumis tuntud laulja Merlyn Uusküla samanimeline hitt.

Flora alustas mängu selge domineerimisega ja esiti meenutas kõik nädalatagust kohtumist. Tulevik pidas umbes sama kaua vastu, kui veerandtunni järel Rauno Alliku sai kasti vasakust servast Martin Millerilt söödu, mis tuli tagapostist vaid tühja väravasse lükata - 1:0!

Sellele järgnes kiire värav otsa, kui kaitsjatest takerdus florakate pealelöök Mihkel Ainsalu ette ning poolkaitsja virutas kasti keskelt tugeva löögi Karl-Romet Nõmme selja taha. Pooltunni täitumiseks oli kodumeeskonnal käes ka juba kolmas värav, kui hea jooksu teinud Gert Kams leidis madala sööduga Rauno Sappineni, kes palli kindlalt võrku lajatas - 3:0.

Tulevik sai esimest korda vähe pikemalt palli vallata alles avapoolaja lõpus ning ka teise poolaja alguses hakati vaikselt taga söötu lükkama, kuid Flora tegi väga kiirelt asjad selgeks. Juba 46. minutil leidis Sappinen paremalt äärelt madala sööduga Milleri, kes kerge suunamisega mõnelt meetrilt oma Flora esimese liigavärava kirja sai. 4:0 eduga sai Flora minna kindlalt vastu teisele poolajale ja sellest tulenevalt võeti veidi jalg gaasipedaalilt maha, lastes ka Tuleviku palliga mängu sisse.

Ometi oli Tulevik suurtes raskustes löögile jõudmisega ja kohatisest pallivaldamisest hoolimata sündis järjekordne tabamus 68. minutil taas nende värava all. Seekord leidis Sappinen sööduga Zakaria Beglarišvili, kes end Nõmmega silmitsi mängis ja palli väravavahi jalgevahelt raamide vahele lükkas. Kolm minutit hiljem kinkis Sappinen hõbekandikul võimaluse vaid hetk varem vahetusest sekkunud Mark Anders Lepikule ning noor ründaja realiseeris viiekasti joonelt oma võimaluse - 6:0!

Lõppseis vormistati vahetult lõpuvile eel, kui teine pingilt alustanud noor Flora ründaja Erik Sorja võimsa kauglöögiga palli ristnurka lajatas. Flora sai ülikindla 7:0 võidu, mis hoiab nad juba kaheksandat kohtumist järjest võidukana ja ühtlasi koos Levadia liigatabeli tipus. Tulevik jätkab kaheksandana ja läheb järgmises voorus vastamisi oma kõige otsesema rivaali Pärnu Vaprusega. Flora külastab järgmisel nädalal Narva Transi.

Mängu parim - Rauno Sappinen

Flora ründaja lõi ise värava ja oli osaline enam kui pooltes matši tabamustes. Avanes hästi, aga küsis hästi palli ka jalga ja kattis kehaga, luues seejärel kaaslastele võimalusi. Perfektne mäng. Oli see Sappinen, keda Eesti vutipublik on tänavu pikalt näha soovinud.