Selgitus veerandfinaalist: kastis palli käega peatanud Gabrieli viga oli "lapsik" ning polnud penaltit väärt (1)

Gabrielile anti "lapsiku vea" eest andeks. Foto: Scanpix / Andy Rain / EPA

Meistrite liiga esimene veerandfinaalmatš Arsenali ja Müncheni Bayerni vahel lõppes 2:2 viigiga. Sakslased on aga marus, et vastase "lapsik viga" lahtimängul karistamata jäi ning neil võeti šanss vastasseisu enda kasuks kallutada.

Bayern oli 67. minutil 2:1 juhtimas ning oli valmis vastase järjekordseks väravaesiseks lahtimänguks. Kuna olukorrale olid eelnenud vahetused, andis rootslasest peakohtunik Glenn Nyberg vilet, signaaliks, et matšiga saab edasi minna. Nii lükkaski Arsenali väravavaht David Raya söödu endast vasakule viiekasti nurgas seisnud Gabrielile, kes kummardas ning peatas palli käega, et seda ise mängu panna.

Bayerni meestest paiknesid vastase kastile kõige lähemal Harry Kane ja Jamal Musiala, kes püüdsid kohe peakohtuniku tähelepanu saada - sest nende hinnangul toimus selge rikkumine käega mängu näol. Ka Arsenal kohkus hetkeks, ent kuna mingisugust reaktsiooni õigusemõistjalt ei tulnud, tuli mänguga lihtsalt jätkata.

"Kohtunikul polnud julgust anda meile penaltit, mida me tegelikult väärisime. Meie hinnangul oli selline otsus viga. Saan aru, et see olukord oli üsna pöörane, aga pall oli maha valmis pandud, kõlas vile, sööt läks mängijale, kes võttis palli kätte," kirjeldas Tuchel kohtumise järel.

"Meid ajab veelgi rohkem marru selgitus, mille kohtunik meie mängijatele andis. Tema sõnul oli see lapsik viga, mille eest ta veerandfinaalis penaltit ei anna. See on kohutav, kohutav selgitus! Vahet ei ole, kas see on lapsik või täiskasvanulik viga. See on käega mäng!" tõi Bayerni juhendaja välja.

Meedia kihab rohkem selles suunas, et Bayern pidanuks totra olukorra tõttu penalti saama. Sest Raya söödust jäi mulje, nagu ta alustas mängu: sööt läks Gabrielist pisut ettepoole, et ta saaks teha mugava puute ning otsida järgmist käiku. Samas liigub ringi ka vastupidiseid arvamusi. Näiteks võtmes, et ka karistuslöögi eel puudutavad mängijad palli korduvalt käega, et kõik oleks soorituseks ideaalne. Igal juhul - kas penaltiga või penaltita - hämmeldust oleks jagunud ja jagubki.

Bayerni ja Arsenali kordusmäng toimub 17. aprillil Allianz Arenal.