Tiitliheitluse järgmises vaatuses kohtuvad Kalju ja Levadia (0)

Meistriliiga 29. voorus lähevad omavahel vastamisi suure neliku klubid Nõmme Kalju ja Tallinna Levadia.

Mõlema meeskonna esindajad räägivad enne kohtumist eesmärgina vaid võidust ning mõtlevad meistritiitli suunas.

Kaotus oleks mõlemale väga paha, sest käib juba meistrivõistluste viimane, neljas ring, ning Kalju jääb ühe vähempeetud mängu juures liidrist maha kuue punktiga ja Levadia ühe enampeetud mängu juures kolme punktiga.

Kalju väravavahtide treener Jüris Sahkur: "Mängu ainus eesmärk on võita, et tiitlivõitluses püsida. Ootame kõiki fänne Hiiule meid toetama ja lubame head lahingut."

Kaitsja Maximiliano Ugge: "Meie jaoks on see mäng väga oluline. Praegu oleme heas vormis ja on olemas kõik võimalused, et oma eesmärgini jõuda. Peame keskenduma. Levadia on muidugi tugev meeskond ja kindlasti tuleb huvitav mäng. Me mängime kodus, oma väljakul ja oma fännide ees ning teeme kõik, et 3 punkti koju jätta. Selleks, et see paremini õnnestuks, ootame kõiki oma fänne Hiiule nagu alati!"

Levadia peatreener Igor Prins: "Kõik eelseisvad kohtumised on meie jaoks ülimalt olulised. Vajame nii teisipäeval Hiiul kui ka kõikides järgmistes mängudes ainult võitu."

Kaitsja Igor Morozov: "Ees ootab väga tähtis mäng Nõmme Kaljuga. Tahame selle kindlasti võita, kuna kaalul on Eesti meistritiitel."

Piletiinfo: Täispilet maksab väravas 10 eurot. End Facebookis ürituse lehel osalejaks märkinud pääsevad sisse 3,5 euroga. Sooduspilet kuni 14-aastastele lastele ja pensionäridele maksab 2,5 eurot. Eelmüügis Piletilevis on pääsme hind 2,5 eurot.

13. septembril kell 18.00 Hiiu kunstmurustaadionil (Pidu 11, Tallinn)

Nõmme Kalju FC - Tallinna FC Levadia
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Rando Kesküla
Neljas kohtunik: Artur Telling

Eeldatavad algkoosseisud:

Kalju vs Levadia - Premium liiga - 13th September 2016 - Football tactics and formations

Punktid kokku 59 (18 võ, 5 vi, 5 ka), vv 57:24
33 (10 võ, 3 vi, 1 ka), vv 30:7 Punktid kodus/võõrsil 26 (8 võ, 2 vi, 4 ka), vv 25:17

22.10. vs Pärnu (k)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe

Triobeti koefitsiendid:

Kalju võit - 2.15
Viik - 3,45
Levadia võit - 2.75

Huvitavaid fakte:

• Levadia ja Kalju tegid hooaja esimeses omavahelises liigamängus 1:1 viigi (10. Siim Luts - 47. Damiano Quintieri), teise võitis Levadia 1:0 (18. Anton Mirantšuk) ja kolmanda Kalju 2:1 (40. Ats Purje, 45+2. Artjom Dmitrijev - 17. Kevin Kauber).
  • Kokkuvõttes on 35 nende klubide vahelisest meistriliiga mängust 16 lõppenud Levadia võiduga, 11 viigiga ja 8 Kalju võiduga.
  • Veel eelmisel aastal Levadias mänginud poolkaitsja Igor Subbotin on avaldanud, et Levadia kutsus teda sel suvel tagasi, aga ta otsustas liituda Kaljuga.
  • Kalju on lasknud tänavu meistriliigas endale lüüa kõige vähem väravaid - keskmiselt 0,62 väravat mängu kohta. Levadia vastav näitaja on 0,86.
  • Kalju ja Levadia kahjuks on määratud kõige vähem penalteid - mõlema kahjuks 1.
  • Levadia ründaja Rimo Hunt on teinud kõige rohkem pallikaotusi - 458.
  • Levadia omab suurimat viimasel veerandtunnil löödud väravate osakaalu - 23%. Kalju on löönud viimasel veerandtunnil 10% oma väravatest.
  • Kalju on meistriliigas ainsana lasknud endale esimesel poolajal rohkem väravaid lüüa kui teisel poolajal. Levadiale on löödud mõlemal poolajal võrdselt väravaid.
  • Kalju väravavaht Vitali Teleš omab meistriliiga pikimat käimasolevat täismängude seeriat, olles teinud algusest lõpuni kaasa 72 kohtumist järjest.