Türgis sadas punaseid ja väravaid, Lukaku keeras kolmanda vaatuse kellad nulli (0)

Galatasaray mehed võisid lõpuvile järel juubeldada, aga edu on napp. Foto: Scanpix / AP Photo / Francisco Seco

Euroopa liiga 1/16-finaalide nelja esimese mängu järel on põhjust end veidigi kindlamalt tunda vaid Lissaboni Sportingul, kes alistas võõrsil 3:1 Young Boysi. Ülejäänud kolmest paarist kahes jäi seis viiki ja ka Galatasaray-Sparta tulises heitluses ei saanud veel midagi selgeks.

Türgis algas kõik kodumeeskonnale hästi, sest Kerim Demirbay viis Cimbombom'i varakult juhtima ja nii mindi ka pausile. Kohe teise poolaja alguses külalised viigistasid, ent peagi sai Galatasaray tänu omaväravale jälle edu kätte. Rõõm kestis palli mängupaneku hetke järel vaid 15 sekundit, sest läbisööt saatis Veljko Birmancevici värava suunas jooksu ja türklaste keskkaitsja Victor Nelsson tõmbas ta maha - punane kaart.

Spartal kulus arvulise ülekaalu ärakasutamiseks kolm minutit, kuniks Jan Kuchta pealöögiga uuesti viigistas. Ent 80. minutil jäid ka tšehhid äärekaitsja Matej Rynesi teise kollase kaardi tõttu kümnekesi ning kodupubliku rõõmuks pani teisel üleminutil õhtule punkti Mauro Icardi, kes sättis vasturünnaku lõpetuseks madala löögi karistusala joonelt rahulikult võrku, tuues türklastele 3:2 võidu.

Tunamullu Konverentsiliiga võitja selgitanud ning eelmisel hooajal Euroopa liigas vastamisi läinud Feyenoordi ja Roma kolmanda duelli avavaatus andis tulemuseks viigi. Avapoolaja üleminutitel avas Igor Paixao skoori, aga 15 viimase Euroopa liiga kohtumise jooksul esmakordselt tagaajajana pausile läinud Roma lõi naastes lauda trumpässa. Romelu Lukaku suunas Leonardo Spinazzola söödu teise poolaja keskel võrku ja kordusmängule Roomas minnakse 1:1 seisult.

Sporting haaras Šveitsis poole tunni järel eduseisu tänu Young Boysi keskkaitsja Aurele Amenda kohmakale omaväravale ning kahekordistas seda pausi eel penaltipunktilt, kuid lasi otsekohe võõrustajatel vastata. Teisest poolajast oli mängitud alla kolme minuti, kui Goncalo Inacio pealöök venitas külaliste edu jälle kahele väravale ja nii püsis see lõpuni. Portugallaste 3:1 eduseisult algavas kordusmängus ei saa lisaks kaasa keskkaitsja Mohamed Camara, kelle teine kollane kaart jättis Young Boysi lõpu eel vähemusse.

Hamburgis rõõmustasid publikut nelja väravaga ka Donetski Šahtar ja 2018. aasta Euroopa liiga finalist Marseille Olympique. Väravateta avapoolaja järel läks paugutamiseks alles viimasel pooltunnil - Pierre-Emerick Aubameyang viis külalised ette, aga Mõkola Matvijenko viigistas neli minutit hiljem. 90. minutil näis juba, et prantslased saavad Aubameyangi vägeva soolo ja Iliiman Ndiaye täpse löögi järel ikkagi võidu kätte, aga seekord piisas Šahtarile vastamiseks kolmest minutist. Eguinaldo pealöök tagas 15 aasta eest Euroopa liiga võitu tähistanud ukrainlastele kordusmänguks 2:2 viigi ehk kõik algab sisuliselt nullist.

Galatasaray - Praha Sparta 3:2 (1:0)
19. Kerim Demirbay, 60. ov. Ladislav Krejci, 90+2. Mauro Icardi - 47. Angelo Preciado, 65. Jan Kuchta

Eemaldamised: 62. Victor Nelsson - 80. Matej Rynes

Feyenoord - Roma 1:1 (1:0)