Vägev! Vetkal kuulus võidukas Euroopa liiga mängus AS Roma koosseisu (5)

Martin Vetkal. Foto: Jana Pipar

Eesti koondise poolkaitsja Martin Vetkal kuulus esmakordselt ametlikus mängus Itaalia suurklubi AS Roma esindusmeeskonnas koosseisu, kui Euroopa liiga alagrupiturniiri viimases voorus alistati kodusel Stadio Olimpiciol 3:0 Tiraspoli Šeriff.

Vetkal jälgis kogu mängu pingilt. Roma legendaarne peatreener Jose Mourinho tegi mängus viis vahetust, aga Vetkali väljakule ei saatnud. Juhul kui Mourinho oleks seda teinud, siis olnuks see Vetkali debüüt Roma esindusmeeskonnas. Tallinna Kalevi kasvandik kuulub Roma ridadesse alates 2020. aastast. Ta on seni saanud mänguaega vaid Roma noortemeeskondade eest.

19-aastane Vetkal tegi tänavu debüüdi Eesti A-koondises. Ta valiti mängudes Aserbaidžaani ja Austria vastu Soccernet.ee toimetuse poolt Eesti parimaks mängijaks. Kokku sai Vetkal sügisel Eesti koondise särgis väljakule kolmes mängus.

Roma asus mängu kodusel Stadio Olimpicol varakult juhtima, kui 11. minutil sahistas Belgia staarründaja Romelu Lukaku. Tema ründepartner Andrea Belotti suurendas 32. minutil võõrustajate eduseisu kaheväravaliseks. Kahe väravasööduga säras Poola vasakäär Nicola Zalewski. Lõppseisu vormistas 90+3. minutil Lukaku söödust 19-aastane Niccolo Pisilli, kelle jaoks oli see karjääri teine mäng ja esimene värav Roma esindusmeeskonnas.

Roma kogus kuue mänguga 13 punkti ja sai teisena G-alagrupist edasi. Praha Slavia (Tšehhi) oli 15 punktiga esimene, Servette viie punktiga kolmas ja Šeriff (Moldova) ühe punktiga neljas.

AS Roma - Tiraspoli Šeriff 3:0 (2:0)