Memo | Levadia kaotas Narvas kaks kaitsjat, aga säilitas tänu postile võidupunktid (1)

Tallinna Levadia mängijad. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee (arhiiv)

Premium liiga liider Tallinna Levadia läks 17. voorus võõrsil Narva Transi vastu avapoolajal kahe väravaga juhtima, aga sai pingelise ja tulise mängulõpu järel raske 2:1 võidu.

Levadia domineeris esimest poolaega kindlalt, kuigi aeg-ajalt vasturünnakuid teinud Trans teenis seitse nurgalööki.

Skoor avati 19. minutil. Mihkel Ainsalu sai Mark Oliver Roosnupult söödu ja sooritas madala kauglöögi, mis võttis Artjom Škinjovi jalast narvalaste jaoks kurva rikošeti ja suundus võrku. Ilma rikošetita oleks puurivaht Aleksei Matrossov tõenäoliselt löögiga hakkama saanud.

Möödus veel 19 minutit ja Levadia teenis oma liigahooaja 11. penalti. Ainsalu andis hea kõrge söödu jooksu peale Roosnupule, kelle Matrossov oma karistusalas maha tõmbas. Joao Pedro realiseeris penalti - Matrossov sai küll õrnalt käed vahele, aga palli posti äärest välja tuua ei suutnud.

Kohe teise poolaja alguses sai Trans väga hästi mängu sisse. Narvalased hakkasid keskväljal agressiivsemalt palle tagasi võitma ja kombineerisid rünnakutel kohati päris hästi.

56. minutil tegi Gruusia koondise vägitegudest (EM-i kaheksandikfinaali pääsemine) indu juurde saanud poolkaitsja Vaja Nemsadze suurepärase eeltöö, kui võitis oma väljakupoolel palli, tõusis sellega üle keskjoone ja tõstis selle Levadia kaitseliini taha. Sinna jooksis Taaniel Usta. Karl Andre Vallneri väravast väljatulek jäi poolikuks. Usta proovis ilmselt palli üle kindamehe tõsta ning puude ebaõnnestus ja jäi nõrgaks, aga pall leidis tema jalalt ikkagi tee värava alanurka - 1:2!

Mängu lõpus andis Levadiale teravust juurde vasakäär Ioan Yakovlev, kes vahetati sisse 78. minutil. Ta tegi 85. minutil hea läbimineku ja söötis karistusala keskele Richie Musabale, kes sai täiesti vabalt löögile, aga löök ebaõnnestus.

Pingeline mängulõpp läks tuliseks. Alates 88. minutist kuni lõpuvileni välgutas kohtunik Jagnar Jakobson kollast kaarti seitse korda (kohtumise peale kokku teeniti 11 kollast kaarti).

90+7. minutil oli Levadia lähedal võidust ilmajäämisele, kui Trans tabas posti. Levadia sai aga kolm punkti kätte ning edestab nüüd lähimat jälitajat Tallinna Florat, kes piirdus täna Nõmme Unitedi vastu 1:1 viigiga, 12 punktiga. Trans jätkab kuuendal positsioonil, aga kohad viiendast üheksandani mahuvad tihkelt kolme punkti sisse. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Beglarišvili lõi 90+7. minutil posti. Sügaval üleajal teenis Trans väga ohtlikust kohast trahvilöögi, kui Rasmus Peetson tegi Ustale vea. Palli taha läks endine Levadia poolkaitsja, Premium liiga üle-eelmise hooaja parim väravakütt Zakaria Beglarišvili. Tema löögist sõltus, kas Levadia saab võidu kätte või haarab Trans hilise viigipunkti. Löök oli hea ja lendas peaaegu ristnurka, kuid tabas siiski posti - Levadia pääses napi võiduga.

Üllatus | Skvortsov põhikoosseisus. Levadia 16-aastane ründav poolkaitsja Maksimilian Skvortsov pääses karjääri jooksul esmakordselt Premium liigas põhikoosseisu. Varem oli ta kõrgliigas sekkunud kolm korda vahetusest. Ta sai kõvasti madistada Transi raudvara, kaitsva poolkaitsja Bi Sehi Elysee Irie (34) vastu. Skvortsov polnud Levadia ründekolmandikul nii palju pildis kui Joao Pedro või Roosnupp, aga ta läks avapoolaja lõpus 20 meetrilt löögile ja lõi mõne meetri jagu mööda. Puhkama vahetati ta 69. minutil.

Äpardus | Levadia kaks kaitsjat said vigastada. Levadia, keda ootavad järgmisena derbi Flora vastu ning euromängud FA Šiauliaiga, sai Narvas halbu uudiseid. Viimasel veerandtunnil pidid kohtumise vigastuste tõttu pooleli jätma ning vajasid vahetust kaks kaitsjat: Heitor ja Michael Schjönning-Larsen. Põlvest kinni hoidnud ja murule lamama jäänud Heitorile asetati platsilt lahkudes jääkott põlve peale. Schjönning-Larseni kohta ütles aga Levadia väravavahtide treener Ain Tammus mängu kommentaatorile, et vasakkaitsjal murdus rangluu, ning kohale kutsuti kiirabi.

Trans peab järgmises kohtumises Paide Linnameeskonna vastu läbi ajama ilma Nemsadze ja Irieta, kes võtsid mõlemad järjekordse kollase kaardi. Tänase mängu pidid narvalastel võistluskeeldude tõttu vahele jätma Sergo Kuhhianidze ja Leonardo Rolon.

Staar | Mihkel Ainsalu. Täismängu teinud alumine poolkaitsja Ainsalu oli üks peategelasi Levadia mõlema värava olukorras. Esimese vajutas ta ise, teise puhul aitas ta aga oma oivalise pika sööduga Roosnupul penalti teenida.

Tsitaat | "Praegu on vaja vaadata, et kes täna üldse terveks jäid ja kes ei jäänud," ütles Ainsalu pärast lõpuvilet jalgpall.ee otseülekandele.