Eesti U17 koondis lõpetas Balti turniiri viieväravalise kaotusega (1)

Eesti U17 koondise algkooseis Leedu vastu. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti noormeeste U17 koondis lõpetas Lätis toimunud Balti turniiri 0:5 kaotusega Leedu eakaaslaste vastu, kirjutab jalgpall.ee.

Eesti jaoks algas kohtumine valusalt, sest vähem kui 20 minutiga oli kaotusseis kolmeväravaline. Leedu läks kohtumist üheksandal minutil juhtima, kui nurgalöögi järel lahtiseks jäänud palli lõi võrku Dovas Grudzinskas. Kolm minutit hiljem suurendas leedukate eduseisu Rodion Piazenko, kellele kukkus ette Karl Mägi jalast rikošeti võtnud leedukate kauglöök. Kaarel Ruusiga silmitsi olnud Piazenko suunas palli Eesti väravavahist mööda ning suurendas eduseisu kaheväravaliseks. 17. minutil realiseeris vastastele määratud penalti Dominykas Taucas, millele eelnes Emil Dolgovi viga karistusalas leedukate äärekaitsja Dovydas Balsyse vastu. Taucas lõi palli paremasse nurka, saates Ruusi teisele poole ning viies Leedu kohtumist 3:0 juhtima.

Tagaajaja rolli jäänud eestlased said mängu paremini sisse, kuid vastuväravat ei õnnestunud lüüa. Kohtumine möödus edasi väravateta kuni lõpuminutiteni, kui Leedu sai kirja veel kaks tabamust. 90. minutil tegi kauglöögist skoori Grant Emerhi, kelle madal sooritus karistusala tagant maandus Ruusi värava paremas allnurgas. Teisel üleminutil vormistas kohtumise lõppseisu Carmine Lukas Mennea, kes võitis palli Jakob Käisilt, mängis end mööda väravast väljas olnud Ruusist ning lükkas karistusala joone tagant palli tühja väravasse.

0:5 tulemusega lõppenud Balti turniirilt sai Eesti U17 noortekoondis kolm kaotust. Esimeses kahes mängus jäädi 2:3 alla Soome eakaaslastele ning 0:1 Läti eakaaslastele.