Neidude U17 koondis võitles viimase minuti väravast välja viigipunkti (galerii!) (0)

Eesti neidude U17 koondis lõi Fääri saartele hilise viigivärava. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Eesti neidude U17 koondis avas koduse Balti turniiri viigipunktiga. See mängiti välja viimase minuti väravast.

Eesti neidude U17 koondisel oli Balti turniiril esimesena vastas Fääri saarte koondis, kes alustas teravalt, kuid suutis juhtima minna alles 39. minutil. Olukord mängiti välja vasakult äärelt, kust tulnud tsenderduse suunas võrku Ranja Joensen. Teise poolaja avaminutil duubeldas vastane eduseisu.

Eestlannad naasid mängu 63. minutil: kasti saadetud pall kukkus õnnelikult ette Darina Kudjavninale, kes lahendas tekkinud olukorra. Eesti koondisele 2:2 viigi toonud värav sündis koguni alles viiendal üleminutil, kui Darja Uzjukina realiseeris Gerda Liisa Matsoni teenitud penalti.

Koondise peatreener Ljubov Maksimova ütles pärast kohtumist, et heameelt valmistab tüdrukute valmisolek pingutada viimase sekundini. "Esimesel poolajal jäime hätta üks versus üks olukordadega ning ei läinud duellidesse piisavalt tugevalt. Teisel poolajal lisasime rünnakufaasis agressiivsust, pöörasime duellid enda kasuks ning suutsime rohkem palle vastase kolmandikule toimetada. Olime 0:2 taga, aga tüdrukud olid tublid, et viimase sekundini pingutasid. Vaadates tänast mängupilti, oli viigiseis ka aus tulemus," rääkis ta, vahendab jalgpall.ee.

Maksimova sõnul on tänasest kohtumisest võtta kaasa positiivset kui ka kohti, kus teha vigade parandus. "Põhiasi, millele peame rõhku panema, on üleminekud rünnakust kaitsesse," selgitas peatreener.

Neidude U17 koondise jaoks jätkub Balti turniir esmaspäeval, 1. juulil, kui kell 17.00 algavas kohtumises võõrustatakse Leedut. TNTK staadionil toimuvast kohtumisest näeb otsepilti EJL-i vahendusel.