U17 alustas Balti turniiri valusa kaotusega Soomele. Peatreener Oper: kurb, väravad olid välditavad (3)

Eesti U17 koondise algkoosseis Balti turniiri mängus Soomega. Foto: jalgpall.ee

Eesti noormeeste U17 koondis jäi Lätis peetava Balti turniiri avakohtumises Soome eakaaslastele 2:3 alla, ehkki võitis avapoolaja ja suutis teise keskel jõuda kaotusseisu jäänuna uuesti viigini, vahendab jalgpall.ee.

Eesti läks kohtumist juhtima 16. minutil, kui võistkonna kapten Remo Valdmets suunas peaga võrku Sander Alamaa nurgalöögi. Vaheajale mindigi Eesti noormeeste 1:0 eduseisul.

Soomlased viigistasid skoori teise poolaja keskel, kui nurgalöögi järgsest olukorrast Eesti karistusalasse saadetud tsenderdus põrkas 59. minutil Mikhail Džemesjukist Eesti väravasse. 71. minutil läksid põhjanaabrid kohtumist juhtima, kui Eesti noormeeste keskväljakul tehtud pallikaotuse järel tekkis Soomel kontrarünnak, mille realiseeris Bruno Katz.

Soomlaste eduseis ei kestnud kaua, sest vaid kaks minutit hiljem oli mänguseis taas viigis. Alamaa järjekordne nurgalöök 73. minutil jäi karistusalas lahtiseks ning selleni jõudis esimesena Jakob Käis, kes rammis palli väravasse. Mängu lõpus suutsid soomlased kohtumise siiski enda kasuks kallutada: vastaste esimese löögiürituse blokeerinud Eesti kaitsjatest põrkas pall Katzi jalale, kes sai 85. minutil kirja oma teise tabamuse ja kindlustas Soome noormeestele võidu.

Eesti U17 koondise peatreeneri Andres Operi sõnul oli lõpuminutite väravast valus kaotada. "Mäng pakkus kõike, nii rõõmu kui ka kurbust. Kolme löödud värava osas saame kriitilised olla, eriti, kui need on ärahoitavad. Mängust on kaasa võtta palju positiivset ning ka mõned negatiivsed asjad. Loodame, et õpime vigadest, sest kaks mängu on veel ees," rääkis Oper mängu järel.

Balti turniiri avavooru teises kohtumises tegid Läti ja Leedu U17 koondised 2:2 viigi. Eesti U17 noormeeste järgmine Balti turniiri kohtumine on ülehomme, 28. juunil kell 16.00 Läti eakaaslaste vastu. Eestlased lõpetavad turniiri 30. juunil, kui algusega kell 12.00 minnakse vastamisi Leedu U17 koondisega.