U17 koondis kaotas jälle napilt. Peatreener Oper: väärisime pigem viiki (1)

U17 koondis kaotas Läti eakaaslastele. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Täna, 28. juunil läks Eesti noormeeste U17 koondis Balti turniiri teises kohtumises vastamisi võõrustajariigi Läti eakaaslastega, kellele alistuti esimese poolaja väravast 0:1, kirjutab jalgpall.ee.

Kui kohtumise esimesed minutid möödusid Läti koondise kontrolli all, siis esimese ohtliku olukorra suutis tekitada hoopis Eesti. Mängu 8. minutil pääses Ekke Kesküla nurgalöögi järel peaga löögile ning suunas nahkkera lati alla, kuid vastaste puurilukk oli kätega vahel.

Pooltunnil said lätlased kirja juhtvärava: eestlaste palliklaarimine värava all ebaõnnestus ning Jegors Olijars suunas enda jalge ette tulnud palli väravasse. Kaotusseis teravdas eestlaste ründetegevust ning mitmel korral pakuti Eestile viigiväravat. Kaks võimalust teenis Marten-Chris Paalberg, kuid ühel juhul lendas pall väravast mööda, teisel juhul tabas ta väliküljevõrku. Oskuslikult mängis end löögile ka Romet Leppik, kuid lätlaste väravavaht tõrjus.

Eesti võimaluste kasutamata jätmine pakkus poolaja ainsal lisaminutil eduseisu kasvatamist hoopis vastasele. Küll aga oli eestlaste väravasuud kaitsnud Sander Ristna oma ülesannete kõrgusel ning sooritas suurepärase topelttõrje, mis viis meeskonnad napi üheväravalise vahega vaheajale.

Teist poolaega alustas Eesti ohtlikumalt kui Läti ning 54. minutil suudeti ka vastase võrku sahistada. Emil Dolgov mängis palli oskuslikult värava eest läbi ning leidis Sander Alamaa, kes kauglöögi väravavahi selja taha toimetas, kuid kohtunik fikseeris olukorras suluseisu. Viigivärav oli lähedal ka 80. minutil, kuid vahetusest sekkunud Karl Mägi lõi nahkkera napilt väravast mööda.

Teise kolmveerandtunni kõige ohtlikum olukord sündis 85. minutil, kui lätlaste värava autor Ristnaga üks ühele olukorras silmitsi seisis – eestlaste õnneks jäi viimane selles olukorras peale ning sai palli enda kätte. Läti näitas veel nii mõnelgi korral eestlastele hambaid, kuid kumbki meeskond skoori ei teinud ning lõpetasid mängu Läti 1:0 võiduga.

Koondise peatreener Andres Operi sõnul olid noormehed tublid ning koondis väärinuks kohtumisest vähemalt viigitulemust. "Kuidagi me kingime vastastele kergeid väravaid – peame suutma neid vältida ning endale tekkinud võimalused ära lööma. Samas ei saa teha nägu nagu vastastel poleks võimalusi olnud," rääkis Oper. Ta lisas, et olenemata kaotusest on tänasest positiivset kaasa võtta: "Poisid andsid tõesti kõva lahingu ning eriti meeldis mulle nende suhtumine teisel poolajal."

Viimasele kohtumisele Leedu vastu läheb koondis võidumõtetega. "Siin turniiril on kõik meeskonnad võrdsed. Kahes esimeses kohtumises saime üheväravalise kaotuse, nüüd soovime avada võiduarve. Peame veel üle vaatama, kes ja kui palju on siin mänguminuteid teeninud, aga kindlasti on meis selleks piisavalt sisu," rääkis peatreener.

Eestlased lõpetavad Balti turniiri pühapäeval, 30. juunil, kui algusega kell 12.00 minnakse vastamisi Leedu U17 koondisega. Kohtumisele saab kaasa elada Futbols TV vahendusel.