Boom! Poom lajatas lati alla ja avas Iirimaal väravatearve, kuid derbi lõppes mõrult (video!) (2)

Markus Poom sai Iirimaa kõrgliigas jala valgeks. Foto: Shamrock Rovers / Twitter

Talvel Iirimaa kõrgliigasse siirdunud Markus Poom tegi Shamrock Roversi eest esmakordselt skoori, saates kohtumises Bohemiansiga vastaste võrku efektse kauglöögi. Eestlase tabamus kasvatas Roversi edu teise poolaja alguses võõral väljakul kaheväravaliseks, aga võitu siiski ei saadud, sest Bohemians suutis välja võidelda 2:2 viigi.

Teisipäeval Eesti koondise valikmängus Belgia vastu algkoosseisu kuulunud Poom alustas ka nüüd derbikohtumist ning mängis 90 minutit. Eestlase tähthetk saabus 54. minutil, kui Roversil oli kasutada karistuslöök. Tsenderduse suutsid kaitsjad karistusalast välja lüüa, ent pall kukkus Poomile täpselt ette ja poolkaitsja kaks korda ei mõelnud. Otse õhust teele saadetud löök lendas püüdmatult väravalati alla ning RTE telekommentaator võttis juhtunu tabavalt kokku: "Markus Poom - boom!"

Et Neil Farrugia oli kuus minutit varem skoori avanud ja Poomi tabamus viis külalised juba kahega ette, tundus võit käega katsutav. Kuid Bohemiansil kulus kahe värava löömiseks samuti vaid kuus minutit. 67. minutil vähendas kaotusseisu Jonathan Afolabi ja 73. minutil James Clarke viigistas. Et 2:2 jäigi lõppseisuks, vähenes tabeli tipus jätkava Roversi edu lähima jälitaja Derry City ees neljale punktile.

Kuidagi ei saa mängu käima Frank Liivaku ja Bogdan Vaštšuki tööandja Sligo Rovers, kes jäi võõrsil 1:2 alla UC Dublinile. Tabelis kindla punase laterna rolli hoidvale ülikoolimeeskonnale oli võit seejuures 21 senipeetud mängust alles teine. Rovers asus küll nurgalöögi järgsest olukorrast juhtima, ent võõrustajad vastasid 74. ja 85. minutil.

Liivak sekkus vahetusest viimaseks pooltunniks, Vaštšuk koosseisu ei kuulunud. Tabelis on neljast viimasest mängust vaid ühe punkti teeninud Rovers kaheksas, eelviimasel kohal olevat Cork Cityt edestatakse kõigest kahe punktiga.