A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Maailmameistrivõistluste esimesed kolm päeva on selja taga ja neli gruppi juba väljakul käinud. Keda tasub senise põhjal tunnustada ja kelle tegemisi järgmistes voorudes teravalt luubi alla võtta?
Täht #1: Aleksandr Golovin - Venemaa (A-alagrupp)
Esimest säravat esitust ei pidanud kaua ootama. Teadjamad keeled rääkisid juba enne turniiri, et Moskva CSKA 22-aastane poolkaitsja on mees, keda Venemaa poolel kartma peab. Järgmine kohalik imelaps, järgmine Alan Dzagojev.
Kui (hästi alustanud) originaal-Dzagojevi turniir umbes 20 minutiga läbi sai, langes Golovinile kaela veel suurem koormus. Ta on nüüdsest kuni turniiri lõpuni Venemaa rünnakute dirigent. Ja kuigi esimene mäng oli "vaid" Saudi Araabiaga, näitas Golovin kolme mõõdetud söödu ja karistuslöögiga hiilgavalt, kuidas ta suudab vastaseid haavata.
Siberis sündinud ja kasvanud poolkaitsja pidi nooruses mängima futsali puhtalt seetõttu, et ainus kohalik vutiplats oli karmide tingimuste tõttu enamuse ajast kasutuskõlbmatu. Nüüd on ta väärt umbes 50 miljonit, turniir lõpuks võibolla juba 100 miljonit eurot.
Täht #2: Diego Costa - Hispaania (B-alagrupp)
Lihtne valik oleks Cristiano Ronaldo. Costa ei saanud pealkirju, sest üks mees säras temast eredamalt, tegi rohkem, tassis koondist. Sellele ei ole Costal midagi vastu panna. Ta ei ole seda tüüpi mängija. Aga Portugali puhul ei olegi teisiti mõeldav, Costa seevastu ...
Costa ei ole isegi mitte hispaanlane. Ta on uut kodumaad esindanud 2014. aastast ja oli enne MM-i löönud koondise särgis seitse väravat - näiteks Luksemburgile, Liechtensteinile, Albaaniale ja Makedooniale. Teda ei võetud kaks aastat tagasi EM-ile isegi kaasa. Nüüdki ei soovinud paljud hispaanlased, et ta alustaks. Aga Costa tegi seda, mida ta kõige paremini teeb. Pani kriitikute suud lukku.
Esimene värav oli ehtne Diego Costa. Esmalt veahõnguline käsi Pepe kaela piirkonnas, millele järgnes suurepärane ründajatöö üksinda kahe kaitsja vastu. Teise värava üle oleks uhke ka Miroslav Klose - joone pealt sisse suskamine on vahel kõige raskem töö. Vormis ja näljane Costa on midagi, mis Hispaania tiki-takale justkui vastandub, aga teisalt just see, mida Hispaania vajab, et mäng ei muutuks liialt ümmarguseks.
Täht #3: Hannes Halldorsson - Island (D-alagrupp)
Ronaldo vägitükkide valguses oodati eile midagi erilist ka Lionel Messilt, aga argentiinlane leidis Islandi puurisuult ootamatu vastase. Enne profivutile käe andmist tegutses Halldorsson filminduses. Island on tõesti imede maa.
Ja selle all ei pea me silmas, et ta põhikoolis videolaenutuses töötas - ei, Halldorsson mängis veel 22-aastaselt kodumaa tugevuselt kolmandas liigas. Islandi edu on paljuski rajatud meestele, kes mingis vanuses läinud tippklubide akadeemiatesse, aga väravavaht jättis kodumaa liigaga hüvasti alles neli aastat tagasi. 30-aastasena.
Kas Islandi imedel on lõppu? Kui Halldorsson ka Horvaatia ja Nigeeria vastu nii jätkab, ei tasu kellelgi neid maha kanda. Mitte et muidu tasuks. Küsige inglastelt.
Tähed ei ole esitatud paremuse järjekorras. Nimekiri kaasab pigem mehi, kes ületavad ennast ja üllatavad vaatajaid, kelle jaoks on tegu võimaliku läbimurdega.
Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Siim Pulst | Valimisvõitlus paljastab meie jalgpallikultuuri kurva tõe
Šveitsi tippklubist Austriasse laenatud Volkov: U20 liiga polnud piisav, et teha selget arengut
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded: