34 penaltit! Inglismaa karikasarjas sündis rekord, Manchester United leidis väravasoone (0)
Inglismaa liigakarika kolmandas ringis, kus võistlusesse sekkuvad ka eurosarjades mängivad seitse klubi, korraldas jõudemonstratsiooni liigas seni konarlikult liikunud Manchester United. Kodus löödi tugevuselt kolmandas liigas mängivale Barnsleyle seitse vastuseta väravat.
Skoori avas veerandtunnise mängu järel Marcus Rashford, enne avapoolaja lõppu realiseeris enda teenitud penalti Antony ja üleminutitel oli täpne ka Alejandro Garnacho. Teise poolaja alguses lõi Garnacho enda teise värava ja peagi tegi sama ka Rashford, lõppseisu 7:0 vormistas viimase kümnekonna minuti jooksul kahe tabamusega Christian Eriksen.
Kõrgliigaklubidest kaevas endale veel sügavama augu Everton. Liigas seni kõik neli mängu kaotanud meeskond, kes on kahes viimases kohtumises osanud maha mängida kaheväravalise edu, läks ka nüüd kodus teise kõrgliigaklubi Southamptoni vastu juhtima. Külalised viigistasid aga peagi ning kuna 1:1 püsis normaalaja lõpuni, pidi edasipääseja otsustama penaltiseeria. Mõlema meeskonna viis esimest lööjat olid täpsed, aga kui Southamptoni kuues mees James Bree saatis palli võrku, siis Evertoni poolelt lööma läinud vanameister Ashley Youngi ürituse lükkas Alex McCarthy posti ja sealt põrkas pall tagasi väljakule.
Just the longest-ever shootout in League Cup history! 🤯
3️⃣4️⃣ penalties taken
3️⃣1️⃣ penalties scored#EFL | #CarabaoCup pic.twitter.com/Zr0HlH9cr5 — Carabao Cup (@Carabao_Cup) September 17, 2024
Pöörase etenduse panid püsti esiliigaklubi Preston North End ja kõrgliigasse kuuluv Fulham. 1:1 normaalaja järel asuti ka seal lööma penalteid ning püstitati karikavõistluste rekord - kokku sooritati seerias 34 (!) lööki, millest täpsed olid koguni 31. Eksimatult liiguti üheksandate lööjateni, siis vääratas esimesena Fulhami kaitsja Jorge Cuenca. Prestoni väravavaht Freddie Woodman tähistas mõnuga, aga seejärel palli juurde astunud Kaine Kesler eksis samuti.
Penalti realiseerisid kindlalt ka mõlemad väravavahid - Steven Benda lõi üles, Woodman alla nurka - ning seega mindi uuele ringile. Taas olid viis esimest meest mõlemalt poolt täpsed, seejuures tabas Fulhami 16. lööja Ryan Sessegnon posti, aga sealt põrkas pall tagasi vastu Woodmani pead ja väravasse.
Sellega sai külaliste õnn siiski lõpuks otsa. Fulhami kaitsja Timothy Castagne põrutas palli taevasse ning Ryan Ledson kasutas Belgia koondislase eksimuse külmavereliselt ära, saates palli võrku. Preston läks penaltiseeria 16:15 võiduga neljandasse ringi, Fulhami jaoks on karikateekond läbi.
This is what football is all about
✅ 16-15 on penalties
✅ Fulham miss 9th pen
✅ Preston GK gives it large
✅ Preston miss 9th pen to win
✅ Fulham score 10th pen & “shhh” GK
✅ Goalkeeper’s then take pens 🚀
✅ Pen goes in off the back of GK’s head
✅ Big underdog upset… pic.twitter.com/Rf0NMQNxKz— The Editor (@FPLEditor) September 17, 2024
Inglismaa karikavõistluste "tipptulemus" oli seni 32 penaltist koosnev seeria, millega said kümme aastat tagasi FA Cupi raames hakkama Scunthorpe ja Worcester. Maailmarekordini on aga pikk maa, sest tänavu mais suutsid Iisraeli kolmanda liiga klubid Dimona SC ja Tel Avivi Shimshon käia kahe peale 11 meetri punkti juures koguni 56 korda. Dimona võitis lõpuks 23:22.
Märksa kiiremini said kolmandas ringis penaltiseeriaga ühele poole Stoke ja Fleetwood, kes lõid pärast 1:1 seisuga lõppenud normaalaega kahe peale üheksa penaltit, aga võrku jõudsid neist vaid kolm. Äsja Rootsi koondise postide vahel Eesti ründajate lööke tõrjunud Viktor Johansson sai Fleetwoodi meeste viiest löögist kahele käed ette, üks lendas posti ja üks üle ehk külalised suutsid viiest katsest vaid ühel väravat tabada.
Esiliiga lippu hoiab koos Stoke'iga kõrgel ka 1:0 tulemusega Blackpooli seljatanud Sheffield Wednesday. Kõrgliigaklubidest jätkavad neljandas ringis Brentford, kes oli koduväljakul 3:1 parem viimased paarkümmend minutit vähemuses mänginud Leyton Orientist, ja võõrsil 2:1 Queens Park Rangersist jagu saanud Crystal Palace.