Eesti parim Armeenias - Mattias Käit (5)

Mattias Käit tegutses harjumatult positsioonil, aga oli üks väheseid, kellele midagi ette heita ei ole. Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvuskoondis sai oma aasta teises kohtumises võõrsil Rahvuste liigas Armeenialt 0:2 kaotuse. Eesti on nüüd kümme mängu võiduta, seitse matši väravata ja viis heitlust järjest kaotanud.

Kui laupäeval Gruusia vastu tegutses Eesti läbinisti mannetult, siis Armeenia mängu algus oli paljulubav. Eesti tegutses enesekindlalt, mängis julgelt palliga ja otsis variante ettepoole. Veerandtunnise mängu järel said võõrustajad aga heitlusesse paremini sisse, mille järel oli võrdlemisi sumbuurne madin, kuniks avapoolaja lõpus kodumeeskonna värav mängu pöörde tõi.

Teisel poolajal lõi Armeenia oma teise värava, misjärel Eesti oma mängu sirgjoonelisemaks muutis ning seejärel ka mingisugusteni võimalusteni jõudis, millest jäi ikkagi väheks. Kuigi pallivaldamine oli lõpuvileks kahe võistkonna vahel võrdne, polnud kahtlust, et kolm punkti noppis paremini esinenud sats.

REKLAAM

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein - 6. Teine mäng Eesti A-koondises ja teine korralik etteaste. Kahe superlöögi puhul jäi võimetuks, ent isegi paremal päeval oleks võib-olla ainult üks neist kahest olnud ärahoitav. Vältis taas suuri eksimusi, sekkus mitmel korral otsustavalt nii väljatulekutel kui tsenderdustel. Sai ka esimesed väga head tõrjed kirja. Jalaga mängus tulid mõned pisieksimused, aga üldiselt oli sedagi elementi ikkagi hea vaadata. Oli enesekindel.

Mängu parim Mattias Käit - 6. Mängida elus esimest korda paremkaitses ja teha selline etteaste - kiiduväärne! Muidugi alguses oli näha, et positsioon on talle võõras, mistõttu puudus tunnetust ja võib-olla ideaalset kohavalikut. Aga tänu heale mängulugemise oskusele kohanes kiirelt ja tuli hästi toime. Suuri eksimusi vältis, suutis kaitses klaarida nii õhust kui maast tulevaid palle, panustas võimaluse tekkimisel aktiivselt ka rünnakutesse. Üllatas võimaste küljesissevisetega. Kõiki tegureid arvesse võttes tegi enda jaoks tuliuuel positsioonil väga tubli mängu. Teenis ainsana kõikidelt Soccernet.ee toimetuse liikmetelt täpselt sama hinde.

Nikita Baranov - 4. Teda oodati paremkaitsesse, aga mängis ikkagi enda jaoks tuttavamal keskkaitsja positsioonil. Seal toimetades oli ta palli liigutamises ja jalaga mängus väga korralik ja enesekindel. Paraku oma põhitöös ehk kaitsmises tulid eksimused sisse, olles suuremal või vähemal määral osaline mõlema värava sünnis. Muidugi mingitel hetkedel suutis Eesti halvimast ka päästa, aga kaitsjate puhul jätavad eksimused etteastele rasvasema templi kui õnnestumised.

Karol Mets - 5. Esimese värava puhul oleks Mets pidanud varem reageerima ja lugema, et kui Baranov läks Ainsalu poolt unustatud palliga mängijale peale, oleks tulnud vabaks jäänud ründaja üle võtta. Korra oli ka Antonoviga arusaamatus. Rohkem suuri eksimusi ei teinud, pikka söötu andis hästi. Ootused eilsele kaptenile on aga oluliselt kõrgemad.

Ken Kallaste mäng sai liialt varajase lõpu. Foto: Brit Maria Tael

Ken Kallaste - 6. Alustas mängu väga hea agressiivsuse ja aktiivsusega. Paraku sõitis vastane juba üsna varakult ta haige jala uuesti vigaseks. Mängis sellest hoolimata hambad ristis edasi ja hoidis kaitses vasaku ääre kinni. Tormas veel ka rünnakule nii palju kui võimalik. Oli oma võitluse ja keskendatusega tõeliseks eeskujuks. Sunnitud vahetuse ja Kallaste mängust lahkumise järel muutusime kaitses selgelt haavatavamaks.

Ilja Antonov - 4. Tavapäraselt taijotenistelikult oma kindla taseme väljamängiv keskpoolkaitsja oli sedapuhku liimist lahti ja tegi palju endale mitteomaseid prohmakaid. Ei suutnud end keskväljal kehtestada ja mängu siduda. Oli küll püüdlik kaitsefaasis, ent rünnakul eksis söötudega. Ühe kala järel oli Armeenial suurepärane šanss tekkimas, aga Baranov aitas ära paigata. Viimase aja mängupraktika puudus jättis tõenäoliselt oma jälje.

Mihkel Ainsalu - 5. Mängu alguses tundus enesekindel, aga matši jooksul kadus ära. Ei suutnud palle kontrollida, kadus armeenlaste vahele ära ja lõpus ka väsis. On saanud viimastel nädalatel küll korralikus keskkonnas treenida, aga võistlusmängude nappus sel aastal oli märgatav. Avavärava eel oleks oodanud aktiivsemat tegutsemist. Tõsi, mingitel teistel juhtudel aitas keskväljal armeenlaste tee kinni panna.

Mark Oliver Roosnupp - 4. Tegi, mida oskas ja suutis ning eelkõige kaitsefaasis aitas Käiti tublilt, aga ründavalt mängijalt oodatakse panust rünnakul ja see oli olematu. Tema jaoks oli tegemist esimese suurema koondisemänguga, kus jäi paljuski nähtamatuks ja kui pilti sai, siis kehva puutega. Mängu lõpus sai ka löögile, aga võib-olla kiirustas otse õhust tulistamisega. Ta mängib küll enesekindlalt, aga pole rahvusvahelise taseme jaoks veel küps.

Georgi Tunjov näitas potentsiaali, ent mitte veel stabiilsust. Foto: Brit Maria Tael

Georgi Tunjov - 5. Esimesel kümnel minutil tundus väga hea, aga pärast seda ei suutnud loodetud kvaliteeti pakkuda. Tegi küll ühe korraliku kannalöögi, katsetas väravavahi valvsust karistuslöögist ning andis hea nurgalöögi, ent tegi ka praaki. Ühest küljest on liigutuste teravus ja mängulugemine eeskujulikul tasemel, teisalt näitas enda ebaküpsust, kui kiirustas või eksis lihtsate pallidega. Sai jälle olulisi minuteid ja potentsiaali on kõvasti, ent vahetus Vassiljevi vastu oli selleks hetkeks läbinisti loogiline, kuna oli pildilt kadunud.

Vlasi Sinjavski - 5. Pakkus rünnakul vajalikku nahhaalsust ja aktiivust oma triblingutega, ent kui sellest lõpuks kasu ei ole, pole selle kõigega midagi teha. Tahtis end tõestada ja ei kartnud vastaseid ette võtta, aga kui teisel poolajal lõpuks ka heast kohast löögile sai, lajatas palli üle värava. Mängu lõpus oli juba ka väga väsinud, jäädes kaitsefaasis tagasihoidlikuks ja lastes rünnakul palli lihtsalt jala alt läbi (tõele au andes tegid seda ka mitmed teised). Tema suhtumine on ainuõige ja selle eest tuleb kiita, aga need triblingud peavad lõpuks viima ka ohtlike olukordade ja väravateni, mitte auti jooksmiseni.

Rauno Sappinen - 5. Eesti koondises üksiku tipuründaja mängimine ei ole kadestusväärne positsioon, sest hakkama tuleb saada paremal juhul kahe või halvemal juhul kolme vastase vastu, mis on juba eos suhteliselt võimatu ülesanne. Seetõttu ega ta mängu jooksul väga palju palli ei saanud. Mingitel juhtudel kattis hästi, tegi ka korralikult survet ja võitles, aga ilma kaaslaste toetuseta on väga raske midagi korda saata. Avapoolajal oleks pidanud suutma vältida Tunjovilt söötu saades suluseisu jäämist ja kui Vassiljev talle teisel poolajal maasika ette pani, siis Eesti võimaluste vähesuse juures tuleb need olukorrad lihtsalt realiseerida. 

Henri Järvelaid - 4. Sekkus mängu keerulisel hetkel, aga paljastas sellega vaid seda, et pole täna rahvusvaheliseks tasemeks valmis. Premium liigas pole jäänud silma, et oleks aeglane, aga koondise eest on kahes mängus järjest kiirusega lihtsalt üle joostud. Füüsiliselt on rammu vähe, kaitsefaasis jättis vastasele järjepidevalt liiga palju ruumi, mida Armeenia suurima rõõmuga ära kasutas. Oma trumbi ehk vasaku jalaga andis liiga pikkasid püstsööte ja adressaadita tsenderdusi. Tal on olemas tahtmine, aga eelkõige kaitsefaasis peab ropult juurde panema.

Konstantin Vassiljev - seni jätkuvalt asendamatu. Foto: Brit Maria Tael

Henri Anier - 5. Suutis vahetusest sekkudes mingeid palle edasi suunata ja pikendada või ka hoida ja korra isegi löögile pääseda, aga kaaslased ei osanud ta trumpe kõige paremini ära kasutada. Aitas Eesti mängu natuke elavdada, aga mitte sellesse murrangut tuua.

Konstantin Vassiljev - 6. Kuigi tema vahetuse järel kadus Eestil näiliselt keskväli ja tekkis ründe- ja kaitseliin, näitas, et ikkagi ka aastal 2020 on ta 36-aastasena asendamatu mees Eesti koondises. Tuli ja hakkas looma - midagi, millega seni teised ei olnud hakkama saanud. Andis Sappinenile suurepärase mahakeeramise järel perfektse söödu ja tõi staatilisse mängupilti muutuse. Kas Vassiljev peaks kuuluma algkoosseisu või sekkuma vahetusest, seda teavad targemad, aga maha ei saa teda ühelgi juhul veel kanda, sest tema on üks mängija, kes suudab midagigi teha.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Respekt soccerneti ajakirjanikudele hetkel nende "Mängu parim" rubriikide eest!

Väga raske töö
Jormma   •  
(176.46.54.***)
Mis kostja veel peale sappinenile söödu andmise tegi ? Sõrkis keskväljal vastasel sabas. Anieriga äärel kombineerides lõpetas lihtsalt jooksmise. 89 minut virutas kariustuslöögi 7 meetrit mööda.

Ja kuidas teenib nähtamatu sappinen 5 punkti kui 2 korda jättis löömata ja ülejäänud mängu oli nähtamatu, sulus ja sai peamiselt ainult madalale vajudes palli.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Koondise mänguplaaniga ongi Sapil kohutav positsioon mida täita. Koguaeg 3 mängijat ümber ja kuhugi mängida pole või pannakse lampi pikk ette .
Tarvo Tarvo   •  
(87.119.178.***)
Mängu halvim teist mängu järjest on meie peatreener kes pole suutnud aru saada, et 1 ründajaga pole võimalik midagi korda saata kui ülejäänud meeskond laseb palliga vastasel rahulikult enda trahvikasti joonele jalutada. Ainuke positiivne osa oli, et Hein ja Tunjov said esimesed mängud kirja.
trk   •  
(88.196.190.***)
Ainsalu ja Tunjov võrdselt 5 peal? Ainsalu oli 0, suure osa mängust oleks ta olnud nagu väljakuoperaator kes mõõdukas tempos liigub mänguga kaasa. Antonov oli suisa -1, tekitas Eestile ridamisi ohtlikke olukordi. Tänud hinnete eest, aga palju suuremat diferentsi on vaja, isegi sellises mängus. Või jätta need hinded üldse andmata.
Kui Antonov (hinne 1) ei oleks maski teinud, oleks Hein (hinne 8) ära võtnud kõik mis võimalik jne

Sisene
SURMAGRUPP SAI VÄGEVA LÕPPAKORDI
Luup peale | Madjarid võitlesid vapralt, aga kummalisel kombel rõõmustasid viigipunkti üle hoopis sakslased
JÄRVELA JUURDLEB
HORVAATIA REBIS TŠEHHIST MÖÖDA!
Luup peale | Modrici päästeoperatsioon kandis vilja ning Horvaatia tõusis ikkagi teiseks
STUUDIOS DIE MANNSCHAFTIST
EM-STUUDIO | Eesti tuntuim Saksamaa fänn: Päikesekuningaks pürginud Löw varjutas ise enda edu, aga tõeline toetaja on omadega nii heas kui ka halvas
PREMIUM LIIGAS TOIMUB!
VÄRSKE TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Floral ja Levadial lasub kohustus Euroopas võita ja siin ei ole teist varianti!
KODULIIGA TIPUD
MIS VÄRVI ON ARMASTUS?
EM-STUUDIO | Sporti ja poliitikat ei sega kokku vikerkaar Neueri käel, vaid orbanistlikud riigivalitsejad
SUSI SELETAB
EM-STUUDIO | Mäng pole mõeldud kommentaatorile, vaid vaatajale. Mis teeb jalgpalliülekande heaks või halvaks?
TÄNA 20 AASTAT TAGASI
Floral tugev vastane, Trans Rootsi
EESTI KLUBID EUROSARJAS
Floral tugev vastane, Trans Rootsi (0)
 
Levadial Meistrite liigas head vastased
EESTI KLUBID EUROSARJAS
Levadial Meistrite liigas head vastased (0)
 
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
14
11
1
2
37:20
34
2.
Tallinna FC Flora
12
10
2
0
32:8
32
3.
Paide Linnameeskond
14
9
3
2
24:10
30
4.
Nõmme Kalju FC
14
7
2
5
25:13
23
5.
Tallinna JK Legion
14
5
2
7
22:17
17
6.
JK Narva Trans
14
5
2
7
18:26
17
7.
Viljandi JK Tulevik
14
3
2
9
15:31
11
8.
FC Kuressaare
14
3
1
10
13:27
10
9.
Tartu JK Tammeka
11
2
3
6
13:20
9
10.
Pärnu JK Vaprus
13
2
2
10
10:37
8
PREMIUM LIIGA KUU VÄRAV

Vali Premium liiga kuu ilusaim värav alloleva hääletuse abil. Tabamusi vaata siit!

HÄÄLETUS
Kes lõi Premium liiga maikuu ilusaima värava?
28%
18%
11%
3%
40%
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
34
Tallinna FC Flora
32
Paide Linnameeskond
30
Nõmme Kalju FC
23
Tallinna JK Legion
17
JK Narva Trans
17
Viljandi JK Tulevik
11
FC Kuressaare
10
Tartu JK Tammeka
9
Pärnu JK Vaprus
8
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK