Mattias Käit: oktoobris tuleb kodus need kurvad seeriad ära lõpetada (0)

Mattias Käit. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondises täna erandkorras paremkaitsjana tegutsenud Mattias Käit nentis pärast Armeenialt saadud 0:2 kaotust, et vahetult enne poolajavilet sisse lastud kohtumise avavärav oli otsustav moment.

"Esimesel poolajal oli mõlemat sorti olukordi. Nii neid, kus meie hoidsime palli, kui ka sellised, kus seda tegi Armeenia. Nad tegid päris palju valesööte, kui neile survet avaldasime. Aga avavärav võttis meie tempo maha. Nagu teada on, siis vahetult enne poolajapausi ei ole hea koht, kus endale värav sisse lasta.

Vaheajal koostatud plaan nägi ette Armeenia meeskonda rohkem ülevaltpoolt kinni võtta, sest esimese 45 minuti jooksul nägime, et kui me nad seal kinni võtame, siis nad teevad ka eksimusi. Tahtsime palliga kindlamad olla ja võimalusi tekitada, paar šanssi meil ka oli," rääkis Käit.

Paremkaitsjate Taijo Teniste ja Michael Lilanderi vigastuste tõttu sel positsioonil mänginud Käit tegi seda karjääri jooksul esimest korda. "Võib-olla trennis olen kogemata korra sinna positsioonile sattunud. Alguses oli raske, sest kui väljaku keskel on võimalik igale poole sööta, siis paremkaitses tuleb äärejoon vastu. Ei oska öelda, kuidas hakkama sain. Tegin nii hästi kui võimalik ja andsin endast parima," lausus Käit.

Eesti koondise kurvad seeriad – seitse mängu väravata, kümme mängu võiduta – soovib 22-aastane poolkaitsja oktoobris ära lõpetada. "Meil on siis koduväljakul kolm mängu. Need seeriad tuleb ära lõpetada. Peame tekitama võimalused, lööma väravad ära ja võtma võidud," ütles Käit.