A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Nagu kolm ja pool kuud tagasi Maltal, nii hindas Soccernet.ee toimetus ka kodumängu järel Eesti parimaks mängijaks Sergei Zenjovi, kelle jaoks oli reedel tegu sajanda koondisemänguga.
Kodune Rahvuste liiga kohtumine oli täis draamat ja kõikuvat mängupilti, kus avapoolajal jõudis VAR kaks Eesti väravat tühistada, enne kui lõpuks just tänu videokohtunikele penalti teeniti ja teenitult juhtima asuti.
Teise poolaja alguses määras VAR aga ka külalistele penalti ning kui viiginumbrid tabloole ilmusid, läks Eesti koondis väljakul krampi. Kümnemeheline Malta hoidis sinisärke surve all, kuid otsest ohtu väravale nad siiski kujutada ei suutnud.
Nii olid lõpuks kõik pusletükid paigas, et saaks korduda kolm ja pool kuud tagasi sündinud lõpplahendus: Sergei Zenjov võitis palli ning toimetas selle Henri Anierile, kes tagas Eestile täisedu püsimise.
Soccernet.ee toimetuse hinded:
Karl Jakob Hein - 6. Avapoolajal saatis ette päris palju pikki palle, aga ilmselt oligi see nii planeeritud ja nende kvaliteet oli okei. Väravasuul omas väga vähe tööd. Oli lähedal, et penalti ära võtta, aga rohkem lööke tõrjuda ei tulnudki, nii et lõpuks ei saanudki kirja ainsatki tõrjet.
Henrik Pürg - 7. Ilmselt üks õhtu kõige positiivsemaid üllatusi, sest tema jaoks oli tegemist ju alles kümnenda koondisemänguga. Võitis hästi duelle, lõpuminutitel viskus väga hästi blokki. Tõusis ka rünnakule päris julgelt ja edukalt – sai harjutada tsenderdusi võib-olla sama palju kui Floras mitme kuu jooksul kokku, aga tsenderduste kvaliteet oli igati viisakas.
Joonas Tamm - 7. Suhteliselt märkamatu esitus, mis on keskkaitse liidri jaoks kompliment, kui samal ajal püsivad asjad kaitses niiviisi kontrolli all, et vastastel ei avane sisuliselt kogu mängu jooksul ainsatki head väravavõimalust (peale penaltiolukorra, millega Tammel polnud midagi pistmist). Temast naljalt mööda ei minda. Lappis oma kiiruse ja jõuga päris mitu olukorda kenasti ära ning säilitas pidevalt külma pead.
Karol Mets - 6. Mitmed otsustavad sekkumised, blokid ja vaheltlõiked. Avas mängu kenasti ja eriti oluliseks muutus see element teisel poolajal, kui Eesti üritas palli hoida ja lühikese sööduga keskväljale mängida.
Ken Kallaste - 7. Kumb see Eesti ründav äär olema pidigi? Saalis kiirrongina edasi-tagasi, oli pidevalt aktsioonis ja mõlemas väljakuotsas edukas, võites nii kaitsvaid kui ka ründavaid kahevõitluseid. Kui teiseks poolajaks sunnitult välja vahetati, jäi Eesti mängus kohe energiat vähemaks – võib-olla ei olnud see kokkusattumus?
Henrik Ojamaa - 5. Pidanuks idee poolest olema Eesti ründavam äär, aga pigem kandis seda rolli Ken Kallaste. Oli paremal äärel küll võitluslik ja töökas, aga palliga ei õnnestunud peaaegu mitte miski. Ei muutunud paremaks ka pärast seda, kui ta teiseks poolajaks tuttavale vasakule äärele pääses.
Markus Soomets - 6. Alustas kohe jubeda sööduga, aga enam ei löö sellised asjad terveks mänguks jalgu alt. Panustas tublisti mõlemal suunal, andis Sappineni tühistatud väravale söödu. Eesti teise poolaja võimetus keskvälja kontrollida oli rohkem meeskondlik probleem, kuid samas ei suutnud ta tõusta seal ka liidriks, kes korra majja lööks.
Konstantin Vassiljev - 6. Esimesel poolajal oli Eesti mänguplaan sirgjoonelisem ja põhiliseks ohuallikaks olid just läbisöödud, mida Vassiljev pidevalt noolis. Esimesele tühistatud väravale eelnesid tema postilöök ja otsustav sööt värava ette. Penalti toonud olukorra ehitas üles samuti tema. Lisaks vihises üks Vassiljevi kauglöök napilt ristnurgast mööda. Tema roll Eesti mängus on ajaga heas mõttes vähenenud, enam ei sõltuta nii palju sellest, kas tal on hea päev või mitte, aga võitlejahinge ja teiste innustajana tundub endiselt täiesti asendamatu.
Bogdan Vaštšuk - 5. Kahetised tunded. Algul kohe sähvatas ja jäi vaid ebaõnne tõttu ilma väravata, aga vahepeal kadus pikkadeks perioodideks täiesti pildilt. Esimesel poolajal oli enesekindlam, teisel poolajal kadus ära. Koondisekogemuste nappus kumab liikumisest läbi, aga kohati näitas, et heal päeval võib ta olla Eestile hea relv.
Rauno Sappinen - 7. Otsustavatel hetkedel tõestas, et kvaliteet ei ole kuhugi kadunud. Hea pealöök võeti posti kõrvalt ära ja hästi realiseeritud värav võeti suluseisu poolt ära, kuid ideaalilähedast penaltit ei saanud enam keegi ära võtta. Ka viimati, kui Sappinen ja Konstantin Vassiljev korraga väljakul viibisid, usaldati penalti Sappinenile – niisiis pole see juhus. Ründepaari edukat koostööd me kahjuks väga palju ei näinud, kuid 60. minutil pani Sappinen siiski ühe palli kandikul Zenjovile ette.
EESTI PARIM Sergei Zenjov - 7. Viimastel aastatel rohkem äärel tegutsenud mees tundis end rünnakul väga mugavalt ja enesekindlalt. Oli algusest peale väga aktiivne ja kvaliteetne, olgugi et mõnes olukorras otsis liiga efektseid lahendusi. Tegi ka tulemuslikult ees survet, lõigates mitu palli vahelt. Sisuliselt tegi ta eeltöö nii esimesele tühistatud väravale kui ka mõlemale legaalsele tabamusele. Samas jäi kahel korral ka healt positsioonilt löömata. Kiirus pole tõesti enam parimate päevade tasemel, aga oskas seda kompenseerida ja õigustas igati algkoosseisu valimist.
Taijo Teniste - 5. Teist mängu järjest põhjustas Malta vastu penalti, aga pigem liigitub see olukord siiski ebaõnneks või tööõnnetuseks. Ta töötas ses olukorras ju kenasti kaitsesse tagasi ning käed ei olnud sugugi laiali. Muus osas mängis enesekindlalt ja riske võtmata, aga rünnakupanus jäi napiks.
Henri Anier - 7. Suures plaanis oli ta seekord ainus vahetusmees, kes meeskonnale midagi juurde andis. Polnuks aga väravaolukorda, siis jäänuks ka tema üsna nähtamatuks, sest Anieri sekkumise ajaks oli mängudünaamika selline, et pall jõudis harva ette rünnakule. Aga Anier on ründaja, kellele piisab mängude otsustamiseks ka vähestest võimalustest – ta tegi kiirelt ära selle, mida teised palju pikema aja ja paremate võimaluste juures ei suutnud.
Martin Miller - 5. Toodi vahetusest sisse raskel hetkel, aga ei pakkunud lisakäiku, vaid paistis silma rabistamise ja lubamatu praagiga. Oli kuidagi eksinud ja ei leidnudki lõpuni platsil õiget kohta, kus täpselt olla ja mida teha.
Vlasi Sinjavski – 5. Mängis vaid veerandtunni, nii et kaugeleulatuvaid järeldusi ei maksa sellest teha, aga see oli tema poolt küll üks mannetu veerandtund. Kui üldse silma paistis, siis mustade puudetega.
Robert Kirss – mängis hinde teenimiseks liiga vähe.
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Nelja-aastase pausi järel naaseb naiste saali Meistriliiga, kõikidel soovijatel ei lubata osaleda
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?