Eesti parim Šveitsis - võrgust neli välja korjanud Igonen (6)

Eesti koondis kaotas 0:4 Šveitsile. Foto: Liisi Troska / Jalgpall.ee

Eesti koondis kaotas Konstantin Vassiljevi ja peatreener Thomas Häberli lahkumismängus 0:4 Šveitsile. Soccernet.ee valis Eesti parimaks väravavaht Matvei Igoneni.

Eesti jäi juba mängu alguses surve alla. Kaotusseis saabus 20. minutil, mil Steven Zuber paigutas palli vasakusse ristnurka. See jäi ka avavaatuse ainsaks tabamuseks. Šveits polnud esimese kolmveerandtunni jooksul liiga ohtlik, mistap oli tunne, et teisel poolajal kannatab mängida küll. Nii aga ei olnud.

Võõrustajad duubeldasid eduseisu 47. minutil, mil vahetusest sekkunud Ruben Vargas ja Zeki Amdouni kombineerisid ilusa värava. Seejärel tekitas Eesti oma esimesed võimalused, aga pall postide vahel ei maandunud.

Poolaja keskfaasis lõi Šveitsi kolmanda värava Nico Elvedi, kes toksas Igoneni tõrje järel lahtiseks jäänud palli võrku. Mõned minutid hiljem kinkis Markus Poom ära penalti. Kindamees Igonen tõrjus küll Xherdan Shaqiri ürituse, aga kuna Eesti kaitsjad jooksid liiga vara karistusalasse, läks 11 meetri trahvilöök kordamisele. Teisel korral oli MLS-i mees kindel.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Eesti parim Matvei Igonen – 5. Jalgpallis on pigem erand, et 0:4 kaotuse järel on mängu parim väravavaht, aga Eesti koondise kontekstis on see üpris tavaline. Nii ka sel korral, sest kui Igonenil olnuks halvem päev, võinuks Eesti kaotada isegi kaks korda suuremalt. Näiteks avapoolajal tõrjus Plovdiv Botevi kindamees Kwadwo Duahi ohtliku pealöögi, teisel poolajal hiilgas jalatõrjetega. Lisaks kõigele muule tõrjus ta ka penalti, ent see ei lugenud, sest kohtunik andis korduspenalti, mis lõpetas väravas. Kiituse kõrvale ka kriitikat: Igonen tegi oma klassikat ehk eksis pidevalt pikkade söötudega – kord maandusid pallid audis, kord eestlastest eemal.

Kristo Hussar – 3.  Tallinna Flora äärekaitsja jäi kaitses šveitslaste Dan Ndoye ja Silvan Widmeri vastu hätta. Kui Hussaril on tavaliselt hea mootor, siis sel korral tundus tal toss väljas olevat. Küllap mängis selles rolli see, et Hussar mängis eelmisel nädalal Flora eest nii kolmapäeval kui ka laupäeval.

Märten Kuusk – 4. Värskelt Katowicega Poola kõrgliigasse tõusnud keskkaitsja tegutses üldpildis hästi. Tihti juhtus, et ta blokeeris Šveitsi pealelööke ning hoidis enda positsioonil asjad korras, ent olles säärase surve all, nagu Eesti oli, on loogiline, et lõpuks tulevad ikka eksimused. Kuusk kaotas Šveitsi kolmanda värava puhul viiekastis väravaautori Nico Elvedi ära – ta oleks pidanud temaga kontaktis olema, aga jälgis hoopis palli, mistap maandus see Igoneni tõrje järel šveitslase jalal.

Maksim Paskotši – 4. Kui kaptenipael on käe ümber, siis on ootused ja lootused kõrgemad, eriti juhul, kui mees tuleb kaaslastega võrreldes kõvemast liigast – ikkagi Šveitsi kõrgliigast! Aga kapteniväärilist esitust ei tulnud. Teise värava juures oli tema üks mitmest eestlasest, kes eksis – ta kaotas värava löönud Amdouni ära. Vahetult enne söötu vaatas ta küll üle õla, et kus vastane on, aga söödu hetkeks oli Burnley mees juba pisut ära liikunud.

Rasmus Peetson – 4. Tallinna Levadia kapten polnud eriti silmapaistev. Siiski andis ta avapoolajal uhke välisküljesöödu liini taha sööstnud Mark Anders Lepikule, kes teenis nurgalöögi. Lisaks oli hingega mängus ja võitles olukordades lõpuni, ent šveitslaste vastu ta ei saanud. Kolmanda värava puhul lasi ta Fabian Schäril minema joosta ja vabalt peaga löögile pääseda ning kuigi Igonen tõrjus, sündis ikkagi sellest situatsioonist värav.

Artur Pikk – 4. Viimastel kuudel Poola esiliigas Odra Opoles enamasti pingil istunud Pikk ei paistnud väljakul eriti silma. Kaitses jäi tal kiirusest väheks. Siiski näitas ta, et parem jalg on töökorras – teisel poolajal virutas 20 meetri pealt vasaku ristnurga suunas, aga Šveitsi väravavaht Yvon Mvogo tõrjus.

Martin Vetkal – 3. Roma U19 poolkaitsja jäi Šveitsi vastu hätta. Väljakul oli näha, et üks mees mängib igapäevaselt veel noorte vastu, teised aga valmistuvad EM-iks. Vetkalil ei tulnud miski välja. Söödud, tsenderdused ja kornerid olid ebatäpsed ning kui ta jõudis kasti, võttis vastu vale otsuse, kui toppis palli värava alla, kuigi oleks võinud sööta teise lainesse vabadele meestele. Kokkuvõttes oli see esitus tema senise koondisekarjääri halvim.

Markus Poom – 3. Teist hooaega Iirimaal tegev Poom on esteetiliselt ühe enam jalgpalluri moodi – mees on füüsiliselt muutunud kõvasti tugevamaks. Võib-olla oli ta Šveitsi vastu kohati liiga füüsiline, sest andis ära penalti. Teisest küljest jäi jõust puudu, sest enne teist väravat lükkas Amdouni ta väga kergelt ära. Seejärel liikus Poom keset sassis kaitseliini karistusalasse, aga pidanuks jääma äärele, kust palli saanud Vargas andis väravasöödu. Rünnakul jäi silma ühe kauglöögiga, mis vuhises poole meetri jagu posti kõrvalt mööda.

Mihkel Ainsalu – 3. Ainsalu tegi Eesti poolkaitsjatest võib-olla et kõige anonüümsema mängu. Oli näha, et tempo käis tal üle jõu, sest ta oli palliga liiga aeglane ning ei jõudnud tihtipeale vastastega kaasa. Kindlasti oli oma osa sellel ka see, et sarnaselt Husarile mängis Ainsalu Levadia eest nii kolmapäeval kui laupäeval.

Martin Miller – 3. Miller oli samuti väga anonüümne. Tihti tundus, et ta jäi ansamblist välja ning ei leidnud omadega ühist keelt. Lisaks kui tegi kõrget pressi ning see ei õnnestunud, liikus ta pigem lonkival sammul tagasi – energiat oli vähe. Rünnakufaasis jäi häirima avapoolaja olukord, kus tal oli palju ruumi, et tsenderdada kasti, kus olid õhus osavad Mark Anders Lepik ja Poom, aga ta otsustas selle variandi kahjuks ning söötis tagasi.

Mark Anders Lepik – 4. Lepik oli Eesti algkoosseisu mängijatest mees, kes üllatas enim positiivselt. Jah, ta jäi küll Šveitsi tippkaitsjate Manuel Akanji (Manchester City), Fabian Schäri (Newcastle United) ja Nico Elvedi (Mönchengladbach) vastu hätta, aga ta võitles isukalt ning võitis ka mõne õhuduelli. Lisaks teenis florakas Eesti esimese nurgalöögi. Teisel poolajal mängis ta Poomi löögile, poolkaitsja lõi napilt mööda.

Rocco Robert Shein – 4. Teisel poolajal vahetusest sekkunud poolkaitsja oli palliga julge. Korra andis hea läbisöödu äärelt tõusnud Alex Matthias Tammele, aga millegi muu erilisega silma ei paistnud.

Edgar Tur – 4. Samuti pingilt sekkunud Tur paistis silma vaid korra, kui andis hea tsenderduse värava ette Henri Anierile. Aga see oli ka kõik.

Henri Anier – 4. Äsja Hongkongi kõrgliiga parima väravaküti tiitli võitnud Anier sekkus viimaseks ligi 20 minutiks vahetusest ning sai selle ajaga kaks võimalust. Esmalt lõi paremalt äärelt tulndu palli peaga mööda, seejärel suunas madala tsenderduse kannaga raamidesse, aga Mvogo püüdis. Kuigi skoor jäi avamata, siis tore oli näha, et Eestil on ründaja, kes pääseb löögile. Aga mängis liiga vähe.

Konstantin Vassiljev – 158. 158 mängu, 26 väravat ja suur hulk unustamatuid hetki. Kuigi viimase pooleteise aasta sõnavõtud ja teod pole kiiduväärt, siis mängijana oli Kostja Eesti jalgpallile väga tähtis. Aitäh!

Alex Matthias Tamm – 4. Kümmekond minutit väljakul olnud Tamm paistis hästi silma. Eredaid momente oli tal kaks – neist parim see, kui ta andis Elvedile korralikult õlga ning söötis seejärel värava alla Anierile. Aga põhjus, miks hinne pole kõrgem, on lihtne – ta mängis liiga vähe ja sel ajal, kui ta tuli platsile, oli mäng juba otsustatud.

Kevor Palumets – mängis hinde teenimiseks liiga vähe.

Eesti koondis - 4. Eesti koondise viimane mäng peatreener Thomas Häberli all oli üldpildis samasugune, nagu viimasel aastal kombeks – meeskond keskendus kaitsetööle, aga see ei õnnestunud, sest nagu protokollist näha, lõid vastased neli vastuseta väravat.

Võistkonna koondhindeks on "halb", sest natukene oli ka positiivset. Näiteks see, et kui esimesel poolajal sooritasid Sinisärgid null pealelööki, siis teisel poolajal prooviti ligikaudu kümme korra. Sealhulgas oli kolm head momenti, mis parema õnne korral võinuks lõppeda väravaga – Poomi ja Pika kauglöögid, Anieri kannaüritus.

Eesti on 14 mängu järjest võiduta ning see seeria on kahtlemata piinlik. Õnneks on laupäeval võimalik seda olukorda parandada, kui kohtutakse uue juhendaja Jürgen Henni debüütmängus Balti turniiri poolfinaalis Fääri saartega.

Hinnete legend10 - teiselt planeedilt; 9 - ulmeliselt hea; 8 - väga hea; 7 - hea, 6 - standardhinne, normaalne mäng; 5 - veidi alla ootuste; 4 - halb; 3 - väga halb; 2 - täiesti kohutav; 1 - tuleks kaaluda alavahetust.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

ltltl   •  
(46.131.75.***)
Wtf soccernet
Igonen mängu parim? Peale 4 väljavõetud värava oli tal ropult praaki. Ebakindlad tõrjed, söödud otse auti jne jne
Mis mängu te seal vaatasite muidu?
Spordiakadeemia   •  
(80.235.16.***)
No järeldus on ju ilmselge, oli teistest parem järelikult. Mis järeldused sellest teha on igaühe enda asi
rainer44   •  
(84.50.26.***)
pigem kogu meedia reaktsioon sellele huvitav. Kõik võtavad 0-4 kui tavapärast ja normaalset asja. wtf San Marino pole ka nii s***
Jälgija   •  
(85.253.50.***)
Kurb aga tõsi, keegi ei ootagi enam midagi. Kaotus šveitsi vastu? Pole midagi teha, tasemevahe teeb oma töö. Vaatan poole silmaga hetkel Prantsusmaa vs Luksemburgi, kurat ma oleks uhke kui meie mehed niimoodi mängiksid. Nad küll hetkel kaotavad prantslastele 1:0 poolajaga, kuid mäng ei käi ainult nende väljaku poolel ja suudetakse ka prantslastele peavalu tekitada. Kääbusriigid on võtnud uue suuna ja meist ammuilma mööda jalutanud, samal ajal kui meie tammume koha peal, seletame midagi progressist ja saadame veel aplodeerides minema peatreeneri, kelle all olid tulemused täiesti olematud. Parimaks pärliks jääb muidugi 39 aastase mängitamine, kelle koondisekarjäär oleks pidanud aastaid tagasi lõppema. Piinlik sitt üldkokkuvõttes.
Samas ootan huviga Henni ajastus, et äkki nüüd hakkab midagi toimuma.
Mattias A.   •  
(90.191.128.***)
Häberli tahaks jälle venelasest kaptenit teha, ja veel poisike ju teine, loodetavasti see nali saab Hennu ajaga läbi ja saame kapteni ja koondise kelle üle eesti rahvana uhkust tunda koondisele kaasa elades. Häberli paraku ei mõistnud koondise jalgpalli seost rahvusliku identiteediga.
ton666   •  
(94.246.238.***)
Minu jaoks need hinded on imelikud. Kui vaatan mängijate esitust individuaalselt, siis ma ei saa öelda, et oi, individuaalselt tegi palju praaki, ta ei võidelnud, ta ei tahtnud jne. Viga mu meelest oli nii selgelt süsteemis, kuidas mängiti. Kaitsefaasis puudus täielikult kompaktsus. Sel hetkel kui osad tahtsid pressi teha, siis teised tahtsid koos langeda ja vastupidi. Ka vasturünnakute alustamiseks, osad tahtsid, et hakkame tõusma, teised plaanisid pikka rünnakut. Mängijatel tundus väga selgelt segadus, mida teha vaja. Eriti tuli see välja kaitseliini ja poolkaitse vahel, kus tekkis ikka meeletuid auke tänu sellisele lihtsale asjale. Minul ei tekkinud mängu jooksul kordagi mõtet, oi Šveits mängib nii hästi, et meid on lihtsalt ära surutud. Samuti ei tekkinud kordagi frustratsiooni ühegi mängijaga, et kuule mida sina nüüd teed või miks sa ei võitle. Tekkis frustratsioon, sest nägin, kuidas kas terve liin või mingi grupp mängijaid proovis mängida ühtemoodi, teised teistmoodi ja Šveitsi elu tänu sellele oli ülimalt lihtsaks tehtud.
Seetõttu minu hinne oleks koondisele üldiselt(st peatreeneri taktikale) 2
Individuaalselt paneks päris mitmetele mängijatele 3-4 asemel 5 ja vb 1-2 mängijat saaks 6.
Igonen kindlasti ei saaks parimat hinnet, kuid samas ei alandaks ka, ei ootagi temalt enamat, kuid selgelt võrreldes Heinaga tekitab ta kaitsjates rohkem ebakindlust.
(Arvestasin Soccerneti kirjeldust, kus hinne 4 on halb mäng, 5 on veidi alla ootuste)

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
TÄNA
PEATREENER
Peatreener | Paide vaevles ebakõlade all, Trans tegeles Kalju kaitsjate meelitamisega
EM-FINAALTURNIIR
PREMIUM LIIGA
EM-FINAALTURNIIR
SN Saksamaal | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
EESTI KLUBIDE EUROLOOS
MIS PAIDES TOIMUB?
Saladuslik Stojkovic: oodata on suuri otsuseid! Ja väga kiiresti  (Villlota: meie tahtsime rohkem)
SÜMBOOLNE KOOSSEIS
Premium liiga on tagasi! Kellel silma peal hoida?
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Milleks meile VAR, kui ei oska seda kasutada?
UURIME TÕDE
ALUSTAS UUS VIDEOSAADE
VIDEO | Uus lõbus viktoriinisaade! Kas Sappinen teeb Jürgensoni söötudest kübaratriki?
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
18
14
3
1
45:7
45
2.
Tallinna FC Flora
18
10
5
3
33:20
35
3.
Nõmme Kalju FC
16
9
5
2
31:16
32
4.
Paide Linnameeskond
18
9
1
8
26:20
28
5.
JK Narva Trans
16
5
3
8
22:34
18
6.
FC Kuressaare
16
4
5
7
20:31
17
7.
Tartu JK Tammeka
16
4
4
8
20:22
16
8.
JK Tallinna Kalev
18
4
4
10
20:36
16
9.
Pärnu JK Vaprus
16
4
4
8
16:27
16
10.
FC Nõmme United
16
2
4
10
10:30
10
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
45
Tallinna FC Flora
35
Nõmme Kalju FC
32
Paide Linnameeskond
28
JK Narva Trans
18
FC Kuressaare
17
Tartu JK Tammeka
16
JK Tallinna Kalev
16
Pärnu JK Vaprus
16
FC Nõmme United
10
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!