Esiliigasse tõsiselt suhtuv Legion mõtleb ka Premium liigast (1)

Legioni mängijad said eelmisel aastal palju juubeldada. Kuidas läheb sel hooajal? Foto: Brit Maria Tael

Esiliigasse tõusnud Tallinna JK Legion suhtub algavasse hooaega täie tõsidusega, ent mõtted on mingil määral ka juba järgmisel aastal, mil tahetakse Premium liigas olla.

2017.  aastal lähima konkurendi ees II liiga Põhja/Ida tsooni üheksa punktilise eduga võitnud Legion liikus sealt edasi Esiliiga B-sse. Juurde toodi kogemusega mängijaid ning möödunud hooaeg näitas, et nii mõnigi meeskond ei saanud pealinlastele hästi vastu. Esikoht kuulus Legionile, kelle edumaa oli suisa 26-punktiline. Klubil on paigas selge siht ja süsteem mängimaks juba järgmisel hooajal Premium liigas, kuid enne tuleb algaval hooajal Esiliigas teha ära korralik töö.

"Meil on Esiliiga parim meeskond, aga me pole liiga favoriidid. Premium liigasse tahtvaid klubisid on teisigi - Pärnu, Elva, Welco. Kontrollmängud on näidanud, et me pole nii selged favoriidid nagu räägitakse. Sel hooajal me ei lähe ühelegi mängule vastast alahinnates," lausus Legioni treener Deniss Belov. "Miinimumeesmärk on tõusta Premium liigasse. Enamus mehi jäi pardale, sisekliima on meeskonnas väga hea ja tõsine töö käib - distsipliin on paigas. Tehakse tublisti tööd ja mängitakse ühise eesmärgi nimel."

REKLAAM

Palju uusi nägusid, samas vaid üksainus lahkuja

Uutest mängijatest on teadagi kõige tuntumad ekskoondislasest kaitsja Andrei Sidorenkov, kes mängis viimati Norra madalamasse liigasse kuuluvas Nybergsundis ja ründav poolkaitsja Maksim Lipin, kes omakorda mängis viimati Soome kõrgliigas olnud Kemis. 

Sellega aga uute nimekiri ei piirdu. Veel saab meeskonnas olema poolkaitsja Maksim Babjak, kes eelmisel hooajal mängis II liigas Ararati eest ning viimati saalijalgpallis nii Cosmose esindus- kui ka duubelmeeskonna eest. Levadiast võetakse laenule 19-aastane kaitsja Sergei Paništšev, kes on viimastel aastatel mänginud nii Esiliigas kui ka teises liigas, vastavalt Levadia U21 ja Levadia III eest. Viimasel hooajal tegi mängija aga kaasa U-19 Eliitliigas ja seda ikka Levadia särgis.

Lipin mängis Legioni eest juba Aastalõputurniiril, aga siis otsis veel varianti mujal jätkata. Foto: Brit Maria Tael

Killuke ajalugu sai aga tehtud sellega, et algavast hooajast on klubil nende ajaloo esimene võõrleegionär - 21-aastane ründavast poolkaitsjast grusiin Giorgi Gvinašvili. Kuidas sellise mängija leidmine ja koostöö alguse sai?

"See oli täielik kokkusattumus. Oktoobris oli meie duubli trenn Wismari staadionil. Ühel hetkel vaatasin, et platsi ääres vaatab trenni pealt üks kutt, endal putsad kaasas. Ütlesin siis treener Viktor Passikutale, et võtku ta sekka ja vaadaku kuidas on. Kohe esimesest korrast oli näha, et ta on hea ja kutsusin ta esinduse trenni. Ta oli nõus kasvõi sellega, et trennis osaleda, aga me võtsime ta ikka endale klubisse. Tal on hea võitlustahe ja sööduprotsent on kõrge. Gruusias kuulus ta erinevatesse noortekoondistesse, aga praeguseks elab Eestis ja hakkab mängima meil," selgitas Belov.

Ainsaks lahkujaks on samas poolkaitsja Ilja Jazev, kes tahtvat rohkem mänguaega ja suuresti seetõttu lahkus. Treeneril jagus mängija kohta samas vaid kiidusõnu, mainides, et too töötas individuaalselt palju tehnika kallal ja oli asjalik. Ainsa mängijana on eemal kaitsja Jevgeni Baranov, kes põlvevigastuse tõttu saab platsile ehk märtsi teises pooles, mitte varem.

Koosseis pole veel lõplik

Taliturniiri mängudest teenis Legion kolm võitu, ühe viigi ja ühe kaotuse. Tavapäraselt on antud turniir hea testimaks taktikaid ja proovimaks mängijaid erinevatel positsioonidel, seetõttu ei maksa tulemustest liiga palju välja lugeda. Turniiri jooksul tegid korra Legioni eest kaasa ka ründajajad Jasper Chibueze Uwaegbulam ja Aleksei Belov. Nigeeriast pärit Uwaegbulam kuulus viiel hooajal Paide Linnameeskonna rivistusse, Belov on mänginud Saksamaal, Eestis viimati 2016. aastal Tallinna Kalevi eest, mis tollal Esiliigasse kuulus. Mõlema mängijaga on vestlused veel pooleli ja lõpliku kokkuleppeni pole jõutud, kas antud hooajaks liitutakse klubiga või mitte.

Fakti, et klubi võtab Premium liiga sihti tõsiselt, kinnitab treeneri kommentaar: "Meil on uuem metoodika ja personalis on uued inimesed. Meil on nüüdsest füsio ja arst mängijate jaoks kogu aeg olemas, ka trennide ajal. Tööd alustab ka videoanalüütik. Iga mängija kohta on tehtud personaalne fail, kus on erinevad detailid. Taktika on muidugi üliolulisel kohal, aga ilma analüüsita ei saa seda olla. Olen kohtunud personaalselt mängijatega ja rääkinud eksimustest silmast silma. Ma ei tee seda meeskonna ees, ma ei taha nende enesekindlust sellega tappa. Eesmärk on mängijaid paremaks teha ja et kõik võimalused oleks neile loodud."

Foto: Liisi Troska

Belov jätkas: "Trenni teeme viis korda nädalas ja on näha, et mängijad tõsiselt tahavad eesmärki saavutada. Pärast trenni lõppu ei minda kohe ära, vaid jäädakse vabatahtlikult edasi. Ma loomulikult panengi neid tegema asju, mida nad ei tahaks teha - selleks, et neid selles aspektis paremaks teha. Nende pühendumus annab nii mulle kui ka klubile kindlust juurde. Mul on mängijaid, kes on öelnud, et neil on elus kõik olemas, aga saavutusi pole - nüüd ollakse valmis ka selleks."

Legion pole mängijaid toonud pelgalt vaid üheks hooajaks: "Mitmete mängijatega on kokkulepe mitmeks aastaks, Sidorenkovil ja Lipinil oli laual mitu pakkumist, aga nad otsustasid Legioni kasuks. Lisaks on olnud vestlusi mitmete Premium liigas osavõtvate mängijatega. Jalgpall oli mu jaoks aastaid-aastaid tagasi hobiks, nüüd on ta professionaalne tegevus. Kui on eesmärk seatud, siis inimesi ei tohi alt vedada. Meie klubi mängijatel on tahe ja usk olemas, lisaks annavad kogemus ja noorus hea segu," rääkis Belov. 

Wismari - Kadriorg

Legion peab oma hooaja esimesed kodumängud kodusel Wismari kunstmurul, ent kevade lõpus kolitakse üle Kadrioru staadionile. Esimese seal peetava mängu puhul on plaanitud ka suurem üritus, kuid üllatusi ei tahetud veel avalikustada. Positiivsest on küll palju juttu olnud, aga mis on treeneri arvates klubi murekohad?

"Võime jala liiga vara sirgeks lasta. Oleme liiga enesekindlad kui ka -kriitilised. Sel hooajal pole ühtegi mängu, kus 2:0 eduseisus võiksime võidus kindlad olla. Teiseks, meil pole oma halli, aga see on enamusel mureks."

Legioniga võib veel liituda Jasper Uwaegbulam. Foto: Brit Maria Tael

Klubi pole veel kaptenit kinnitanud, ent Belov lubas, et avavooruks on otsus tehtud. Samas tõdes ta, et ei lase kaptenit meeskonnal valida, vaid teeb seda ise. Eelmisel hooajal oli selleks reeglina Kirill Vinogradov. Standardolukordade sooritamisele on ilmselgelt tekkinud juurde mitmeid uusi variante, aga eelmisel aastal hiilgas nendega mitmel korral Deniss Vnukov.

Klubi lootsi sõnul peab meeskond toimima ühtse rusikana. Mängijad ei pea olema üksteisega sõbrad, ent austus üksteise vastu peab säilima. Mängijaid, kes pole oma täielikku potentsiaali veel näidanud, on treeneri sõnul mitmeid, samas rõhutas ta, et ka kogenutelt ootab ta niigi heade külgede veelgi paremaks lihvimist. Aktiivselt on hakatud läbi rääkima võimalike uute sponsoritega, ent kardetakse, et liiga kiirele arengule tuleb sama kiire langus. Seda tahetaksegi tegudega ümber lükata. Järelkasv on andekas ja edukas, lisaks on otsustusel oluline küsimus seoses II liigas mängiva duubliga - kas tahetakse, et tõustaks Esiliiga B-sse või tahetakse kõigi vahel mänguaega võrdselt jagada.

Belovi sõnul on tema jaoks mängija puhul tähtsaim omadus intelligents. Et mõistetaks mida ja miks peab tegema, lisades klubi eduka teekonna kohta veel kommentaari: "Hunt võib kõhu täis saada, aga sellest hoolimata vaatab ta ikka metsa poole."

Tallinna JK Legion
Peatreener: Deniss Belov
Kapten: pole veel otsustatud
EJL-i stipendiaadid: Jevgeni Baranov, Nikita Kajalin, Artur Šarnin, Ivan Šišov
Eelarve: ei soovitud avaldada
Koduväljakud: Wismari staadion ja Kadrioru staadion
Meeskonna värvid: punane ja tumesinine
Duubelvõistkond: Tallinna JK Legion II (II liiga Põhja/Ida piirkond)
Koduleht: www.legion.ee/news/
Esimene mäng: 9. märtsil vs Pärnu Vaprus (Wismari staadionil)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 8. aprillil kell 19 vs. Kalev U21 (Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis

Väravavahid: Nikita Kajalin, Eduard Orehov.
Kaitsjad: Šahrijar Abdullajev, Jevgeni Baranov, Sergei Paništšev, Andrei Sidorenkov, Artur Šarnin, German Ussov, Aleksandr Volodin.
Poolkaitsjad: Maksim Babjak, Sergei Bilinski, Giorgi Gvinašvili, Dmitri Kovtunovitš, Maksim Lipin, Ivan Šišov, Stefan Tšendei, Kirill Vinogradov, Deniss Vnukov, Vsevolod Zassuhhin.
Ründajad: Rejal Alijev, Roman Grigorevski, Marek Šatov.

Hooajaeelsed mängud:

27.01 Tallinna FC Flora U21 (EL) - Tallinna JK Legion 1:1 (Lipin)
03.02 Tallinna JK Legion - Tartu JK Welco (EL) 4:0 (Lipin, Tšendei, Vinogradov, Vnukov)
08.02 Tallinna FCI Levadia U21 (EL) - Tallinna JK Legion 0:7 (Šatov x2, Alijev x2, Gvinašvili, Babjak, ov)
15.02 Tallinna JK Legion - JK Tallinna Kalev U21 (EL) 3:4 (Alijev, Sidorenkov, Šatov)
24.02 Rakvere JK Tarvas (EL) - Tallinna JK Legion 1:2 (Kovtunovitš x2)

Võitviikkaotus.
EL - Esiliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

PREMIUM LIIGAS
KODUNE JALGPALL
Pilk ajalukku: Trans vajab karikafinaalis Tallinna-võimu lõpetamiseks esimest väravat, Kaljul on aga põhjust enesekindluseks
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 15. osas piilume nädala tippsündmuse ehk Evald Tipneri karikavõistluste ajalukku ja vaatame duelli omapärastele nüanssidele.
SILM PEALE!
VÄLISMAALT
Nemad, kes unustasid kaotamise
ESILIIGA TELEMÄNG
VÄLISMAALT
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
37:5
34
2.
Tallinna FCI Levadia
12
9
1
2
37:9
28
3.
Paide Linnameeskond
11
7
2
2
15:6
23
4.
Nõmme Kalju FC
12
6
4
2
18:12
22
5.
JK Narva Trans
12
4
4
4
15:9
16
6.
FC Kuressaare
11
3
3
5
8:13
12
7.
Tartu JK Tammeka
12
2
2
8
15:27
8
8.
Viljandi JK Tulevik
11
2
2
7
11:24
8
9.
Maardu Linnameeskond
12
1
3
8
4:32
6
10.
JK Tallinna Kalev
11
1
2
8
5:28
5
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
28
Paide Linnameeskond
23
Nõmme Kalju FC
22
JK Narva Trans
16
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
8
Viljandi JK Tulevik
8
Maardu Linnameeskond
6
JK Tallinna Kalev
5
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab algaval hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK