Mängijaid nii Brasiilia esiliigasse kui Eesti meistri ridadesse loovutanud Järve veel Premium liigale ei mõtle (0)

Andrei Škaleta (taga vasakul) jälgimas, kuidas Gleb Pevtsov saab EJL-i juhatuse liikmelt Are Altrajalt Esiliiga B kolmanda koha karika. Foto: Jana Pipar

Mullu Esiliiga B-s kolmandaks tulnud ning Esiliiga üleminekumängudel Keilale koha kätte näidanud ja tänavuseks aastaks Eesti tugevuselt teise liigasse kerkinud Kohtla-Järve JK Järve ei mõtle kohe Premium liigale, kuid loodab end Esiliiga keskmikuna kehtestada.

Järve tegi 2017. aasta suvel põneva käigu, kui tõi oma peatreeneriks 2016. aastal Infoneti Eesti meistriks viinud Aleksandr Puštovi (54). Puštoviga alustati ka eelmist aastat, kuid sügiseks sai klubi uue näo. Tema asemel võtsid klubi tüürimise enda kanda Järve nägu ja hing Andrei Škaleta ning Läti treener Viktor Nesterenko (64), kes on varasemast Ida-Virumaa jalgpalliga tuttav ja 2014. aastal meistriliigas Jõhvi Lokomotivigi juhendanud.

Sama duoga minnakse vastu ka tänavusele hooajale, kuid meeskond, millega seda tehakse, on muutunud. Kaotatud on seejuures mitu võtmetegijat.

Välismaalased on klubile teenimisvõimaluseks

REKLAAM

Mullu suvel astus Järve päris ootamatud käigud, kui Eesti tugevuselt kolmandale liigatasemele toodi mängima kolm brasiillast ja üks lõunakorealane. Keskpoolkaitsja Hudson Felipe Gonclaves (23) jõudis Järve esindust ja II liigas mängivat duublit kokku esindada seitsmes mängus, millega lõi neli väravat. Selleks aastaks teenis ta ülemineku Brasiilia esiliigasse (!) CRB võistkonda, mille üllatuslikkust aitab pehmendada vaid fakt, et mees on varasemalt väljakule jooksnud ka Portugali esiliigas, mille ta tol 2017. aastal koguni võitis.

Ründava suunitlusega Geovani Feital (25) lõi 12 mänguga seitse väravat ja on samuti tänavuseks hooajaks kodumaale siirdumas. 21-aastane poolkaitsja Youngdoo Jwa pidas Järve särgis kokku 19 matši, lõi viis väravat ja on praegu läbirääkimistes Jaapani klubiga. Eelmise aasta välismaalastest on hetkeseisul jätkamas vaid ääremängija Yuri Sousa (21), kes virutas 14 mänguga kaheksa väravat.

Yuri Sousa Lima Lellis on hetkel ainus võõrleegionär, kes eelmisest hooajast ka tänavuseks Järvesse jääb. Foto: sekundomer.ee

Kuidas sellised mehed Järvele jõudsid? "Oleme need noored ja suhteliselt tundmatud mängijad leidnud tänu oma treenerile Viktor Nesterenkole, kes tunneb väga hästi Eesti jalgpalli ja kellel on väga palju sidemeid maailmas," selgitas klubi president ja peatreener Andrei Škaleta Soccernet.ee-le.

"Talle pakutakse tihti mängijaid ning kui meie anname neile siin võimaluse, siis agendid toetavad nende mängijate karjääri siin. Meile on see klubina ka teenimisvõimalus. Kui nad arenevad ja siit edasi liiguvad, siis on see nii klubile kui ka mängijatele kasulik," lisas 48-aastane Järve eestvedaja.

Et kolm eksootilist välismaalast on võrreldes sügisega Kohtla-Järvelt lahkunud, ei tähenda, et Järve tänavu võõrleegionäride panusele ei loodaks. Lisaks Sousale võib idavirukate särgis näha ilmselt kolumblasi, kuna hetkel on testimas kaks sellise päritoluga mängumeest: 22-aastane kodumaa ja Peruu esiliigas mänginud ründaja Duvan Mosquera ja teadmata taustaga Sebastian Roa.

Kui Premium liigas on jätkuvalt lubatud viis võõrmängijat, siis Esiliigas tohib sellest aastast kasutada vaid kolme mitte Eestis treenitud mängijat. Järve jaoks ei ole see probleem. Nagu pole ka klubis treenitud mängija (KTM) reegel. "Meid see osa ei sega. Enamus meeskonnast on oma kasvandikud. Välismängijaid on hetkel meeskonnas täpselt kolm ja ilmselt rohkem ei tulegi," ütles Škaleta laupäeval. Pühapäeval sai halliturniiril mängus Nõmme Unitedi vastu näha siiski lisaks kolumblastele ja brasiillasele ka 25-aastast Poola-Ukraina juurtega keskväljameest Nazar Motsõki, kes pallis viimati Malta esiliigas.

Kõrge lennuga lahkujad

Kui Hudson siirdus Brasiilia esiliigasse, siis kaotatud on ka Eestist pärit võtmemängijaid, kelle lend on osutunud päris kõrgeks. Universaal Aleksandr Ivanjušin (23) lõi käed valitseva Eesti meistri Nõmme Kaljuga, noortekoondiste kaitsja Erik Kruglov (17) on katsetel Levadias. "Ilmselt ta jääbki sinna. Püüame oma noortele panustada ja soovime, et nad areneksid just siin, aga kui neil on võimalus liikuda tugevamasse klubisse või liigasse, siis me kindlasti kätt ette ei pane," selgitas treener.

Aleksandr Ivanjušin läks Kohtla-Järvelt Nõmmele Eesti meisterklubisse. Foto: Brit Maria Tael

Ta jätkas: "Ivanjušini ja Kruglovi lahkumine on muidugi löök, aga asendamatuid ei ole. Eks noored saavad rohkem võimalusi." Škaleta lisas, et eelmisest aastast on võistkonnas näiteks ka hiljutise kõrgliiga karastusega Pavel Aleksejev (28), kes ei saa töö tõttu küll täiskoormusega treenida, ent kelle kogemused neile kasuks tulevad.

Välismaalaste kõrval on klubiga liitumas endine Narva Transi ründav poolkaitsja, viimati Rakvere Tarvas pallinud German-Guri Lvov (23), kes avaldas ise soovi Järvet esindada. "Tema ka ilmselt jääb meile. Ta on juba kogenum mängija ja temalt ootaks liidripositsiooni võtmist. Kindlasti ka väravaid, kuna tegemist on ründava mängijaga."

Lahkujatest hoolimata ei ole Järve eriliselt mures oma võistkonna sügavuse pärast, sest järelkasvu jagub. Škaleta: "Põhimeeskonna kõrval treenib duubelmeeskond, kus on suur hulk noori. Alustasime kaks aastat tagasi noorenduskuuri ja tänaseks on suur osa meeskonnast meie oma noored mängijad. Mitmed uued noored on ka sel aastal põhimeeskonna juurde tulnud." Noorte usaldamist näitab kasvõi tõsiasi, et teist aastat järjest on Järve kapteniks U19 koondise poolkaitsja Gleb Pevtsov. "Tal on väljakul keskpooliku ja mängujuhina hea ülevaade mängust."

Just Pevtsov on üks, kellelt oodatakse jätkuvat arengut, aga lisaks meeskonna kandmist rasketel hetkedel. "Standardite osas on meil Ivanjušini lahkumisega veidi probleeme. Aga eks meil ole teisigi. Seesama Pevtsov ja ka brasiillane Sousa võivad neid lahendada," arvas treener, et meeskonna muudatustega tullakse toime. Järgmist sammu loodetakse veel noortekoondislastelt Raivo Saarelt ja Richard Tohverilt ning värskelt stipendiaadilt Nikita Mossinilt, kes "on väga arukas mängija".

"Liidrirolli võiks väljakul võtta [Jevgeni] Malahhov, kes on väga kogenud mängija. Tema aitab nii väljakul kui väljaku kõrval meeskonna distsipliini hoida ja tegutseb asekaptenina," lisas juhendaja 36-aastase kaitsja kohta.

Gleb Pevtsov (vasakult teine) peab Järves kandma põhiraskust. Foto: Edgar Kriisk

Premium liigale veel ei mõelda

Järve alustas hooajaks ettevalmistumist juba detsembris. Esmalt valmistuti veidi Aastalõputurniiriks ja kaheks kohalikuks turniiriks, 9. jaanuaril hakati pihta välitreeningutega. Sealt alates on treenitud viiel päeval nädalas. "Üks päev on taastumiseks ujumise ja saunaga ning üks päeva on puhkepäev. Nüüd koolivaheajal teeme ilmselt ka kahetrenniseid päevi, kuna paljud on meil õpilased," selgitas peatreener.

"Ootame väga infrastruktuuri paranemist. Sel aastal peaks algama uue kunstmuruväljaku ehitamine ja Keemiku staadioni renoveerimine. See parandaks meie võimalusi märgatavalt," viitas Škaleta Eesti jalgpallis levinud infrastruktuuri probleemile. Samas üldiselt kulges Järve jaoks ettevalmitus plaanipäraselt. "Mis plaanid paika panime, need oleme ka täitnud." Taliturniiril pole tulemused kõige paremad olnud, kuid vähemalt on vigastusi välditud ning saadud koosseisuga katsetada. See on tänaseks 90% ulatuses paigas. "Eelmise aasta meeskonnast jääb enamus alles," lubas klubijuht.

"Meie tugevuseks on see, et Viktor Nesterenko on väga kogenud treener. Talle meeldib noortega töötada ja ta usaldab neid. Tema tulekuga said eelmisel hooajal distsipliini küsimused paika. Kui Puštovi ajal on meil paras bardakk - korjati palju ebavajalikke kaarte - siis Nesterenko tulekuga seda enam ei olnud. Kui enne võitlesime liigasse püsimajäämise eest, siis temaga tõusime Esiliigasse.

Nõrkuseks on meil meeskonna noorus ja sellest tulenev ebastabiilsus. Esiliigas tase tõuseb, kiirused kasvavad ja see nõuab ka stabiilsust. Eriti keeruline saab olema kaitses, mis tuleb uuesti üles ehitada ja panna ühtsena mängima. Aga sellega me praegu tegeleme. Otsime, katsetame," rääkis Škaleta.

Viktor Nesterenko (vasakul) ja Andrei Škaleta (paremal) proovivad Järve esinduse Esiliiga keskmikuks muuta. Aleksandr Puštov treenib praegu Järve noori. Foto: sekundomer.ee

Järve vedur on seejuures suutnud säilitada realistliku ülevaate olukorrast ning ei hõlju aastaks eesmärke sõnastades pilvedes: "Miinimumeesmärk on jääda liigasse püsima. Oleme kolm aastat tagasi olnud Esiliigas ja teame enam-vähem, mis meid ootab. Minimaalne koht oleks seitsmes, maksimaalne kolmas-neljas. Oluline oleks meeskonna ja klubina areneda.

Premium liigale veel ei mõtle. See eeldab ikkagi juba professionaalsust. Vaadake, kuidas Viljandi ja Kuressaare ennast täiendavad. Oleme võtnud suuna arendada oma klubi järk-järgult nii mängulise kui ka organisatoorse poole pealt. Meil on olemas duubel, U17 meeskond ja sel aastal paneme välja ka Järve III meeskonna. Eesmärk on eelkõige hoida võimalikult palju noori jalgpalli juures ja kui võimalik, siis edutada neid vastavalt nende arengule."

Škaleta peab Esiliiga favoriidiks nendega koos üles tõusnud TJK Legionit. Poodiumi ülejäänud kohti ennustab ta alati tugevatele Flora ja Levadia duublitele. "Sealt edasi on kõigil võimalusi. Liiga on väga ühtlane. Kindlasti tahavad uuesti ülespoole vaadata Elva ja Pärnu. Aga ma arvan, et tabel jääb ühtlaseks kuni hooaja lõpuni. Heal päeval võib autsaider võtta punkte ka liidritelt. Nõrku ei ole. Seega on iga punkt, iga värav oluline," arvas ta.

Kohtla-Järve annab oma hooajale viimase lihvi 2. märtsil Lätis kohalikus kõrgliigas mängiva Jelgava vastu. Uue vutiaasta ametlik avapauk tehakse 9. märtsil Ahtmes, kus võõrustatakse Flora U21 võistkonda.

Kohtla-Järve JK Järve
Peatreener: Andrei Škaleta
Abitreener: Viktor Nesterenko
Väravavahtide treener: Valeri Ivanov
Kapten: Gleb Pevtsov
EJL-i stipendiaadid: Nikita Mossin, Danila Tsõgankov, Raivo Saar, Gleb Pevtsov, Nikolai Martšuk, German Narnitski
Eelarve: 200 000 eurot (klubi)
Koduväljakud: Kohtla-Järve spordikeskuse staadion ja Ahtme gümnaasiumi kunstmurustaadion
Meeskonna värvid: kollane, must ja sinine
Duubelvõistkond: Kohtla-Järve JK Järve II (II liiga põhi/ida piirkond)
Kodulehtfcjarve.ee
Esimene mäng: 9. märtsil kell 13 vs. FC Flora U21 (Ahtme gümnaasiumi kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 4. aprillil kell 19 vs. Tammeka U21 (Sepa jalgpallikeskuses)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Viktor Gusev, Ilja Zukov.
Kaitsjad: Viktor Aksjonov, Pavel Aleksejev, Aleksei Bogatõrjov, Deniss Komšin, Deniss Kulikov, Deniss Lukin, Jevgeni Malahhov, German Narnitski, Sergei Starovoitov, Danila Tsõgankov, Nikita Tsõgankov, Aleksandr Vladimirov.
Poolkaitsjad: Nikolai Martšuk, Gleb Pevtsov, Raivo Saar, Yuri Sousa Lima Lellis, German-Guri Lvov, Aleksei Tihhonov, Nikita Volkov, Nikita Mossin, Nazar Motsõk, Artur Salmus.
Ründajad: Artjom Gussev, Richard Tohver, Duvan Mosquera Torres, Sebastian Roa.

Eeldatav algkoosseis:

Kohtla-Jaerve JK Jaerve - Football tactics and formations

Hooajaeelsed mängud:

27.01. Kohtla-Järve JK Järve - Tartu JK Tammeka U21 (EL) 2:2 (D. Tsõgankov, Tohver)
03.02. Pärnu JK (ELB) - Kohtla-Järve JK Järve 3:0
10.02. Kohtla-Järve JK Järve - Keila JK (ELB) 4:2 (Lvov, Jazev, Sousa 2)
17.02. Nõmme Kalju FC U21 (ELB) - Kohtla-Järve JK Järve 3:1 (Mosquera)
24.02. Kohtla-Järve JK Järve - FC Nõmme United (ELB) 1:2 (Saar)
02.03. Jelgava (LAT) - Kohtla-Järve JK Järve

Võitviikkaotus.

EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B; LAT - Läti kõrgliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

PREMIUM LIIGAS
KODUNE JALGPALL
Pilk ajalukku: Trans vajab karikafinaalis Tallinna-võimu lõpetamiseks esimest väravat, Kaljul on aga põhjust enesekindluseks
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 15. osas piilume nädala tippsündmuse ehk Evald Tipneri karikavõistluste ajalukku ja vaatame duelli omapärastele nüanssidele.
SILM PEALE!
VÄLISMAALT
Nemad, kes unustasid kaotamise
ESILIIGA TELEMÄNG
VÄLISMAALT
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
37:5
34
2.
Tallinna FCI Levadia
12
9
1
2
37:9
28
3.
Paide Linnameeskond
11
7
2
2
15:6
23
4.
Nõmme Kalju FC
12
6
4
2
18:12
22
5.
JK Narva Trans
12
4
4
4
15:9
16
6.
FC Kuressaare
11
3
3
5
8:13
12
7.
Tartu JK Tammeka
12
2
2
8
15:27
8
8.
Viljandi JK Tulevik
11
2
2
7
11:24
8
9.
Maardu Linnameeskond
12
1
3
8
4:32
6
10.
JK Tallinna Kalev
11
1
2
8
5:28
5
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
28
Paide Linnameeskond
23
Nõmme Kalju FC
22
JK Narva Trans
16
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
8
Viljandi JK Tulevik
8
Maardu Linnameeskond
6
JK Tallinna Kalev
5
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab algaval hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK