Farss Portugalis! Koroonast laastatud meeskond jättis kõrgliigamatši pooleli (0)

Belenensese meeskond rivistas eilseks kohtumiseks Lissaboni Benficaga üles ainult üheksa jalgpallurit. Foto: Scanpix / Reuters / Pedro Nunes

Portugali kõrgliiga 12. vooru kohtumine Belenenses - Lissaboni Benfica katkestati teise poolaja alguses, kui kohtumist üheksa mehega alustanud võõrustajad jäid platsile kuuekesi, mida jalgpallireeglid ei luba.

Belenensese meeskonda tabas koroonakolle, mille tõttu pidid kohtumisest eemale jääma 17 mängijat. See tähendas, et liigatabelis 16. kohal paiknev klubi alustas matši üheksa mängijaga, kusjuures väljakumängijaid oli kasutada seitse ning varuväravavaht Joao Monteiro tegutses kaitseliinis.

Belenenses lõi esimesel minutil omavärava ning kaotas poolaja 0:7. Teisele poolajal saabuti seitsmekesi ning kui kaks minutit hiljem istus Monteiro murule ja andis kohtunikule teada, et ei saa vigastuse tõttu matši jätkata, kõlas lõpuvile, sest jalgpallireeglid näevad ette, et kui võistkonnal jääb platsile alla seitsme mängija, lõpetatakse mäng ära.

Belenensese president Rui Pedro Soares selgitas, et Portugali kõrgliiga juhtkond ei nõustunud mängu edasi lükkama. "Pärastlõunal andsime teada, et me ei soovi mängida, aga meile öeldi, et sel juhul loetakse meie puudumine põhjendamatuks. Selle mängu sellisel kujul mängimine oli kõigi jaoks häbi," rääkis Soares.

Koroonakolde ohvriks sattunud klubi president polnud ainuke, kes nii arvas. Manchester City ridadesse kuuluv Portugali koondislane Bernardo Silva säutsus Twitteris: "Mis asi see on? Kas ma olen ainuke, kes ei saa aru, miks seda kohtumist edasi ei lükatud?"

Benfica president Rui Costa märkis, et ka nemad oleks eelistanud säärases farsis mitte osaleda. "Me ei soovinud antud olukorras platsile minna. Benfica oli selleks sunnitud samamoodi nagu Belenenses. Kahetses juhtunut, see on tume peatükk Portugali jalgpalli ja meie riigi ajaloos."

Belenenses on üks viiest Portugali meistriks tulnud jalgpalliklubist. Enamiku tiitleid on omavahel jaganud kolm suurt (Benfica 37, Porto 29, Sporting 19) ning korra on meistriks tulnud Belenenses (1946) ja Boavista (2001).