Hooaja mäng? Kalevi võidupõud pikenes Saaremaal eriti kibedal moel (0)

Hidetoshi Wakui kaks väravat Kalevile võitu taaskord ei toonud. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna Kalev jättis kasutamata võimaluse kindlustada koht Premium liigas ka tulevaks hooajaks, kui Premium liiga 33. voorus mängiti Kuressaare vastu tund aega arvulises ülekaalus olles maha 3:1 eduseis.

Kalev oli Saaremal esimesest minutist saadik selgelt domineerivam pool. Kui esialgu piirduti poolvõimalustega, siis 14. minutil teenis Roman Sobtšenko kastis Märten Oppi vastu soleerides vea. Penalti realiseeris külmavereliselt Hidetoshi Wakui. 0:1

27. minutil tekkis Kalevi kastis nurgalöögi järel segadus, mille kasutas ära Karmo Paju. 1:1. Väravast saadud hea emotsioon kandus edasi ka järgnevatesse minutitesse, kui Kuressaare haaras ohjad enda kätte.

Kõik muutus aga 33. minutil. Sobtšenko hiilgava eeltöö järel oli Hannes Anier pääsemas üks-üks olukorda, enne kui Mario Pruul ründaja maha võttis. Kuressaare kaitsja saadeti seetõttu varakult duši alla ning ülekaalu kasutas Kalev kiiresti ära. 35. minutil andis Sobtšenko vasakust äärest terava tsenderduse kasti ning Wakui sai viie meetri pealt kirja oma mängu teise värava. 1:2

Avapoolaja lõpus oli hea võimalus külaliste eduseisu suurendada Takuya Matsunagal, kuid jaapanlasele tuli üks-üks olukorras edukalt vastu Paplavskis.

Teine poolaeg kulges esialgu äärmiselt sündmuste- ja võimalustevaeselt. See-eest mängu viimased 20 minutit pakkusid Premium liiga kullafondi väärilist materjali.

Kõige sellega alustati 73. minutil, kui oma Premium liiga esimese värava löönud Reinhard Reimaa lükkas värava ees võrku Andre Järva täpse söödu ja suurendas Kalevi eduseisu 1:3 peale.  Vaid kolm minutit hiljem maandus pall karistusalas aga Oliver Rassi jalal, kes vähendas kaotusseisu taas minimaalseks. 2:3.

Veidi hiljem jättis Wakui kasutamata hea võimaluse kübaratrikiks, 90. minutil sai teise kollase kaardi Steve Kingue ning järgnenud karistuslöögi saatis posti kõrvale Sander Laht. Saarlaste väravamasina hooaja 13. tabamus tegi seisuks 3:3!

Kalev on Premium liigas nüüd võiduta koguni 11 järjestikuses mängus, kuid kuuepunktiline vahe kolm vooru enne hooaja lõppu Kuressaare ees paistab siiski olevat piisavalt turvaline. Saarlased ise suurendasid vahe Pärnu Vapruse ees viiele silmale.

Mängu parim - Roman Sobtšenko

Ääremängija teenis esmalt penalti, saatis seejärel üks-üks olukorda punase kaardi teeninud Hannes Anieri, andis seejärel suurepärase väravasöödu ja oli üldse aktiivne.

20. oktoobril kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - JK Tallinna Kalev 3:3 (1:2)
27. Karmo Paju, 76. Oliver Rass, 90+1. Sander Laht - 14., 35. Hidetoshi Wakui, 73. Reinhard Reimaa

Väravasöödud: 27. ?, 76. x, 90+1. x -  14. x, 35. Roman Sobtšenko, 73. Reinhard Reimaa
Hoiatused: 59. Karmo Paju, 89. Reivo Vinter - 53., 90. Steve Kingue, 58. Roman Sobtšenko, 84. Alger Džumadil, 90+4. Brandon Bachmann
Eemaldamised: 33. Mario Pruul - 90. Steve Kingue
Mänguolud: +11, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 62
Peakohtunik: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Aron Härsing, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Reelika Turi

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Reivo Vinter, Märten Opp, Elari Valmas, Mario Pruul, Mairo Miil (46. Margus Rajaver), Karmo Paju (80. Amor Luup), Karl Ivar Maar (69. Maarek Suursaar), Sander Seeman, Oliver Rass, Sander Laht.
Varus: Roland Kütt, Margus Rajaver, Maarek Suursaar, Rasmus Saar, Eerik Poopuu, Amor Luup.

Kalev: Karl Andre Vallner, Karl Mööl, Alger Džumadil, Steve Kingue, Kaspar Laur, Andreas Raudsepp, Roman Sobtšenko (80. Daniil Ševjakov), Reinhard Reimaa, Takuya Matsunaga, Hidetoshi Wakui (88. Brandon Bachmann), Hannes Anier (62. Andre Järva).
Varus: Andre Järva, Daniil Koroljov, Kevin Rääbis, Mikk Kruusalu, Tristan Toomas Teeväli, Brandon Bachmann, Daniil Ševjakov.