Hull mäng Lõuna-Ameerikas! Peakohtunik näitas punaseid kaarte ja määras penalteid, kuid VAR aina tühistas (0)

Columbia kohtunik Wilmar Roldon näitas mängu jooksul punast kaarti neli korda, millest pooled ta tühistas. Foto: Scanpix / Rodrigo Buendia / AFP

Ööl vastu reedet mängiti Lõuna-Ameerikas maailmameistrivõistluste valikturniiri kohtumisi, kui Ecuadori ja Brasiilia vaheline mäng lõppes 1:1 viigiga.

Juba esimesel mänguminutil näitas peakohtunik Wilmar Roldan Brasiilia äärekaitsja Emerson Royalile kollast kaarti. Ligi viis minutit hiljem viis Casemiro Sambamaa juhtima ning juba 15. minutil näidati Ecuadori väravavahile Alexander Dominguezele punast kaarti, kui ta putsakorkidega Gabriel Jesusi kõri tabas.

Brasiillaste arvuline ülekaal ei kestnud kaua, sest esimesel minutil kollase kaardi teeninud Emerson Royal sai 20. minutil teise hoiatuskaardi, mis võrdus eemaldumisega.

26. minutil näitas peakohtunik uuesti punast kaarti ning seda juba Brasiilia puurilukk Alissonile, kuid pärast nõupidamist VAR-iga muudeti punane kaart kollaseks.

Teine poolaeg oli jõudnud kümme minutit kesta, kui aktsioonis oli jällegi peakohtunik Roldan, kes määras Ecuadori kasuks penalti, kuid pärast järjekordset konsulteerimist videokohtunikega otsustati 11 meetri karistuslöögi tühistada.

Ecuadori viigivärav sündis 76. minutil, kui Gonzalo Plata toimetas nurgalöögi vastaste karistusalasse, kus Felix Torres suunas palli Alissoni selja taha.

Olukord, kus Brasiilia väravavaht Alisson Becker tabas Enner Valenciat putsakorkidega pähe. Foto: Scanpix / Santiago Arcos / AFP

Mängu üleminutitel välkus punane kaart Brasiilia väravavahi, kes tabas putsakorkidega Ecuadori mängijat kuklasse, suunas uuesti ning kohtunik määras Ecuadori kasuks penalti, kuid ka pärast kolmandat vestlust videokohtunikega otsustas väljakul paiknev peakohtunik Roldan tühistada nii Alissonile antud kaardi kui ka penalti.

Ecuadori ja Brasiilia kohtumise tipphetked:

Lõuna-Ameerika maailmajao valitsev meister Argentina alistas tulises kohtumises Tšiili koondise 2:1, kui kõik mängu väravad löödi esimesel poolajal. Ilma Lionel Messita mänginud Argentina läks juhtima juba 10. minutil, kui täpne oli Angel Di Maria, kuid ligi kümme minutit hiljem vastased viigistasid Ben Breretoni väravast. 34. minutil asus Argentina Lautaro Martinezi väravast jälle juhtima ning eduseisu hoiti kuni lõpuvileni.

Tšiili ja Argentina kohtumise tipphetked:

Kolmandas mängus läksid omavahel vastamisi Paraguay ja Uruguay, kui vastasmeeskond oli 50. minutil Luis Suarezi poolt löödud väravast 1:0 parem. Tänu Suarezi väravale tõusti tabelis neljandale kohale, kuid Columbial on üks kohtumine vähem peetud.