Infoneti juurdeliitmine tegi Levadia duubli komplekteerimise lihtsamaks. Eelmise aasta möödalaskmised proovitakse tänavu heastada (0)

Infoneti ja Levadia duublid moodustavad tänavu ühe võistkonna. Foto: Oliver Tsupsman

Mullu Esiliiga võitu sihtinud Tallinna Levadia U21 võistkond jooksis lati alt läbi ja saavutas alles kuuenda koha. Suuri probleeme oli kaitsega ning tänavu püütakse FCI nimetäiendusega vigade parandus teha.

Infoneti kadumine tippjalgpallist oli eelmise sügise suurim uudis. 2016. aasta meister otsustas oma esinduse Levadiaga kokku liita. Vormiliselt said üheks ka mõlema klubi duublid, ent reaalsuses sai Levadia järelkasv lihtsalt veidi täiendust.

FCI Levadia U21 võistkonna peatreener Vladimir Vassiljev (30) tunnistas, et peavalu asemel oli hoopis lihtsam tänavuseks aastaks tiimi komplekteerida. "Saime palju häid noori, umbes viis poissi tuli Infonetist. Tahtsin kindlasti rohkemat, aga kahjuks ei oleks siis saanud komplekteerida mõlemat, nii U19 kui ka U17 meeskondasid," rääkis Vassiljev.

"Need, kes tulid minule Infonetist, on väga head poisid, väga ambitsioonikad ja kindlasti annavad kvaliteeti juurde meeskonnale. Nende meeskonda sulandumine toimus kiirelt, sest paljud neist on [varasemate Levadia poistega] koos koondises mänginud ja mingit probleemi meil sellega ei olnud," lisas ta.

REKLAAM

Suurima täiendusena tõi Vassiljev välja ründava suunitlusega Artjom Ostrovski. Lisaks on Infonetist üle tulnud Alan Mones, Andrei Grigorjev, Artjom Volkov, Armands Aparins ja Timur Bulavkin. Bulavkiniga aga esialgu ei arvestata, sest möödunud hooajal Infoneti eest ka Premium liigas mänguaega teeninud poolkaitsja sai aastalõputurniiril tõsise vigastuse ja on üsna pikalt laatsaretis. Hooaja jooksul võib aga kindlasti rohkemgi Infoneti taustaga noori FCI Levadia U21 särgis näha, sest võistkonna duubliks registreeriti II liiga võistkond FCI Tallinn ning igapäevases treeningtegevuses osalevad ka mõned eelnimetatud palluritest väiksema kaliibriga noored vutimehed.

Talve jooksul sai võistkond ka ühe suurema tagasilöögi, kui Levadia duubli eelmise hooaja suurim väravakütt, üheksa väravat sepistanud 20-aastane Robert Lepik vutikarjääri lõpetada otsustas. "Ta oli väga hea ründemees, aga see hooaeg kahjuks meid enam ei aita," lausus Vassiljev.

Robert Lepik lõpetas vutikarjääri. Foto: Jana Pipar

Ettevalmistus läks paremini kui mullu

Kui FCI Levadia esindusmeeskond astus talvel professionaalsuses sammu edasi, siis see kandus üle ka duublisse. "See ettevalmistus oli kindlasti parem kui eelmine. Meil on väga palju noori, keda on kasutatud üleval ja kes saavad häid kogemusi juba esindusmeeskonna sees. Paljud käisid meiega Türgi laagris (esindus, mille abitreeneriks Vassiljev on, oli 10 päeva Belekis treeninglaagris - K. E.), kus said väga suurt koormust, elamusi ja kogemusi. On juba praegu näha, et arengu mõttes on ettevalmistusperiood läinud palju paremini kui mullu. Kõik noored on teinud väga suure sammu ülespoole," teatas Vassiljev.

Kui Bulavkin kõrvale jätta, siis on suudetud hoiduda ka vigastustest, mis on treeningtööd ladusamana hoidnud. Lisaks on meeskonda jooksvalt aidanud füsioterapeut Georgi Juhnev, olles seeläbi suureks abiks.

Taliturniiri raames peeti viis treeningkohtumist, millest kaks kaotati, kaks viigistati ja üks võideti. Peatreener Vassiljev: "Esimesed poolajad on meil alati väga head, kui meil on komplekteeritud meeskond väljakul ehk uued ja vanad koos. Kui hakkame tegema vahetusi ja võimaluse saavad noored, kes tulevad U17 võistkonnast ilma Esiliiga tasemel kogemuseta, siis on näha, et jalg natuke väriseb, nad natuke närveerivad ja võib-olla ei õnnestu kõik planeeritult.

Aga mängupilt on väga hea meil. Võrreldes eelmise hooajaga mängime palju paremini ja palju distsiplineeritumalt. Tegime talvel väga kõvasti tööd just kaitseliini ja kompaktsusega. Paneme sellele suurt rõhku, sest eelmine hooaeg näitas, et kaitses olid meil suured probleemid - lasime liiga palju väravaid lüüa. See hooaeg muudame natuke oma strateegiat."

Vladimir Vassiljev. Foto: Soccernet.ee

Vassiljev loodab, et saab Esiliigas regulaarselt kasutada neid noori, kes mängisid seal juba mullu ning praegu esindusega treenivad. Ülevalt loodab ta igaks matšiks saada kolm-neli veidi kogenenumat meest, kes pole Premium liigas oma koormust kirja saanud. Nii peaks ta saama väljakule saata vägagi konkurentsivõimelise satsi.

Uus katse esikolmikusse jõudmiseks

Noor juhendaja usub, et tänavu saab nende suurimaks trumbiks olema distsipliin, sest sellele pannakse väga suurt rõhku. Väga palju paremaks on muutunud ka meeskonnavaim. "Ettevalmistusperiood näitas, et poisid on hästi sõbralikud ja võitlevad üksteise eest. Kuidagi see peretunne on kasvanud selle ettevalmistusega."

Liidritena näeb Vassiljev võistkonnas ääreründajaid Markus Vahernat ja Artjom Ostrovskit. Panust ootab ta ka eelmisel aastal Tartust tiimiga liitunud Devid Lehterilt. Seejuures eriliselt loodab treener Vaherna avanemisele: "Eelmine hooaeg läks tal natuke halvemini, kui ootasime temalt. Kuidagi ei õnnestunud tal leida oma mängu – ta ei suutnud lüüa nii palju väravaid kui noortesüsteemis. Aga arvan, et see hooaeg on ta topeltmotiveeritud."

Noorematest meestest võiks jälgida kõigest 16-aastast väravakütti Georg-Eric Kurust. "Ta on näidanud oma tahtmise ja distsipliiniga, et on valmis Esiliigas läbi lööma," kommenteeris Vassiljev.

Georg-Eric Kurus. Foto: Oliver Tsupsman

Kui mullu seati omale eduka ettevalmistuse järel kullasiht, siis tänavu üritatakse lõpuks esikolmikusse ka ikkagi jõuda. "Eelmisel aastal saime Taliturniiril häid võite, aga siis pidime koosseisus vahetusi tegema, sest mõned poisid läksid ettevalmistuse järel teistesse liigadesse. Kes Tammekasse ja kes Paidesse jne. Suvel pidime omale juba kolmanda koosseisu leidma, sest jällegi mõned läksid Eestist ära, mõned läksid ülikooli ja oli probleeme ning esikolmikusse me ei saanud. See aasta on kindlasti samad eesmärgid - jõuda TOP 3, aga kindlasti on suureks eesmärgiks ka arendada neid noori, et nad lõppkokkuvõttes jõuaksid esindusmeeskonda," lausus FCI Levadiad duubli loots.

Tiitlisoosikuteks peab Vassiljev Flora duublit ja Maardu Linnameeskonda. Mõlemal on tugevust ja tarkust meeskonnas. "Arvan, et neid tulebki heas mõttes karta," tõdes Vassiljev. Oma tiimi võimetes on ta samuti veendunud.

"Olen väga kindel oma meestes. Võib-olla veidi muretsen selle üle, et vahel on noortel liiga suur koormus ja et keegi neist ei kaotaks siis motivatsiooni ja võitleks lõpuni. Kindlasti kõik need noored tahavad juba ka esinduse eest mänguaega saada ja võib-olla tekib mingi psühholoogiline probleem, et nad peavad nii palju seal pingi peal olema ja samas meil ka mängima. Aga kui nad on vaimselt tugevad, siis ei tohiks probleeme tulla," ütles Vassiljev.

Tallinna FCI Levadia U21
Peatreener: Vladimir Vassiljev
Abitreener: Jevgeni Gurtšioglujants
Väravavahtide treener: Ain Tammus
Kapten: Marko Lipp või Priit Pikker
EJL-i stipendiaadid (terve klubi peale): Marko Lipp, Mark Edur, Mark Oliver Roosnupp ja Alex Roosalu
Eelarve: ca 700 000 eurot (klubi)
Koduväljakud: Maarjamäe staadion ja Maarjamäe kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Duubelvõistkond: FCI Tallinn (II liiga põhi/ida piirkond)
Koduleht: fclevadia.ee
Esimene mäng: 24. veebruaril kell 13 vs. Rakvere Tarvas (Maarjamäe kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 1. märtsil kell 19 vs. FC Flora U21 (Sportland Arenal)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Armands Aparins.
Kaitsjad: Mark Edur*, Artur Holodov, Raido Kannel, Artjom Kovrigin, Martin Käos*, Marko Lipp*, Moorits Veering, Artjom Volkov.
Poolkaitsjad: Timur Bulavkin, Andrei Grigorjev, Jevgeni Gurtšioglujants, Gleb Ignatenko, Cristofer Kuusma*, Devid Lehter, Alan Mones, Aleksandr Ossipov, Alex Roosalu*, Nikita Tjumentsev.
Ründajad: Georg-Eric Kurus*, Artjom Ostrovski, Erik Utgof, Markus Vaherna*.

Tärniga on tähistatud mängijad, kes registreeritakse põhimeeskonda, kuid eeldatavasti saavad peamise mänguaja Esiliigas.

Vladimir Vassiljevi ideaalne algkoosseis:

FCI Levadia U21 ideaalne algkoosseis - Football tactics and formations

Hooajaeelsed mängud:

20.01. Tallinna FC Levadia U21 - Tartu FC Santos (EL) 1:1 (Lehter)
28.01. JK Tallinna Kalev U21 (EL) - Tallinna FCI Levadia U21 1:1 (Peetson)
04.02. Tallinna FCI Levadia U21 - Nõmme Kalju FC U21 (EL) 2:3 (Vaherna, Lehter)
11.02. Tallinna FCI Levadia U21 - Tartu JK Welco (EL) 0:2
18.02. Rakvere JK Tarvas (EL) - Tallinna FCI Levadia U21 0:2 (Ostrovski, ov. Gull)

Võitviikkaotus.
EL - Esiliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

PÕNEVAT
UUDISEID VÄLISMAALT
U21 KOONDIS LÕPETAS VALIKTSÜKLI
U19 KOONDISE VALIKMÄNG
Kellele kuulub jalgpallur ja mida temalt oodata?
Viimastel päevadel on samaaegselt Eestis ja Saksamaal mõtiskletud omajagu kattuval teemal – ja nimelt, milline on jalgpallurite positsioon ühiskonnas, milline on nende roll ning neile esitatavad ootused? Mastaapidest tulenevalt on arutelud Saksamaal arusaadavalt küll laiapinnalisemad, kuid antud juhul pole oluline mitte küsimuse kandevõime, kuivõrd selle sisu. Seepärast pole paralleeli sikutamine Eesti ja Saksamaa vahel kohatu.
MUSTA MÕTISKLUSED
EESTI - UNGARI
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
32
23
9
0
103:29
78
2.
32
22
6
4
100:23
72
3.
31
21
8
2
100:28
71
4.
32
18
7
7
72:45
61
5.
32
12
7
13
56:70
43
6.
32
12
6
14
46:51
42
7.
32
7
5
20
30:90
26
8.
32
6
5
21
43:61
23
9.
32
5
2
25
28:101
17
10.
31
2
7
22
23:103
13
Eesti leppis Ungariga 3:3 viiki
EESTI RAHVUSKOONDIS
Eesti leppis Ungariga 3:3 viiki (5)
 
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK