Kalju koosseis on põhimõtteliselt komplekteeritud, ent tööd veel jagub. Kristal: täna oli niisugune mäng, kus ei saa asjadega rahul olla (1)

Nõmme Kalju tegi täna Sõle jalgpallihallis 1:1 viigi Läti klubi Mettaga, kes on sel talvel varasemalt võitnud nii FC Florat kui Maardu Linnameeskonda. Kalju peatreener Marko Kristal ütles Soccernet.ee-le, et kuigi võistkond on nüüdseks komplekteeritud, jagub veel detaile, mille kallal töötada.

Kuigi mäng Mettaga oli avapoolajal suures plaanis võrdne, oli Kaljul kohati raskusi lätlaste rünnakute peatamisega. Teisel poolajal said nõmmekad meeskondliku kaitsemängu paremini tööle, kuni lõpus taas veidi järele anti. Kuna ise jäeti võimalusi ka kasutamata, avanes Mettal lõpuminutitel hiilgav šanss penaltist 2:1 lüüa, ent Marko Meerits tegi supertõrje.

Lõpuvile järel tunnistas Kristal, et ta ei jää nähtuga rahule: "Võrreldes selle mänguga, mis mängisime Riia vastu, see asi ei toiminud. Meil olid mõned mehed kerge vigastusega puudu, aga see ei ole vabandus. See, mis toimus, ei ole see, mida oleme näidanud ja mida tahaksin näha.

Me olime liiga haavatavad keskväljal. Kui teise poolaja alguses 25-30 minutit saime keskvälja kontrolli alla ja asjad hakkasid sujuma, siis sellega, mis seal esimesel poolajal toimus, ei saa üldse rahul olla. Mäng ei olnud meie kontrolli all ja nii on halb."

Treener tõdes, et eelkõige avapoolajal valmistasid Kaljule probleeme Metta rünnakud, kus lätlased said probleemideta Eesti võistkonna keskväljast läbi. "Kui sul üks mees ei tee neid asju nii, nagu me tahame ja on vaja teha, siis see asi laguneb. Täna oli selle kohta hea tõestus," ütles Kristal, kes võttis vaheajal keskväljalt ära Deniss Tjapkini ning asetas tema kohale avapoolajal äärekaitses mänginud Andri Markovitši.

Kristal jätkas: "Suures plaanis oli täna niisugune mäng, kus ei saa asjadega rahul olla. Riia vastu oli [eelmisel nädalal] mäng, kus olin esimese tunniga väga rahul, seni kuni ma hakkasin seda ise lõhkuma.

Odilavio (esiplaanil) lõi Kalju tänase ainsa värava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Loomulikult on vaja tööd teha. Ka seoses sellega, et mängijad ise samuti usuksid sellesse, mis asju nad teevad ja et nad on suutelised selleks. Üks asi, kuidas see tuleb, on ka see, et tegelikult teise poolaja alguses oli meil võimalusi mäng enda kasuks kallutada. Mängijad peavad aru saama sellest, et on kaks eri asja, kuidas sa mängid siis, kui seis on 1:1 viigis või kui sa juhid. Niisugused väikesed asjad, millega tuleb tegeleda."

Täna jäid erinevatel tervislikel põhjustel kohtumisest eemale Sander Puri, Ivan Lobai, Vladislav Veremejev, Vladislav Homutov ja Peeter Klein. Kalju peatreener kinnitas, et kellegagi midagi tõsist lahti ei ole. "Need on sellised kerged vigastused - ei hakanud selle mänguga riskima. Arvan, et järgmine nädal on kõik juba tagasi rivis," ütles Kristal. Muremõtteid võib juhendajale juurde anda Venemaa poolkaitsja Amir Natho, kes täitsa kohtumise lõpus oma parema jala hüppeliigest vigastas.

Kalju on viimastel nädalatel mitmeid lepinguid sõlminud ning enam turul ringi ei vaadata. "Ei otsi midagi. Põhimõtteliselt võib öelda, et koosseis on komplekteeritud. Kui suuri üllatusi ja nimesid kuskilt ei tule, siis nii me lähme. Muidugi seni, kuni üleminekuaken on lahti, võib oodata üllatusi, aga pigem neid ei tule," sõnas treener.

Mõne päeva eest sai lõpuks lahenduse ka tunamulluse meistri väravalööja küsimus, kui käed löödi brasiillase Odilavio da Silvaga, kes skooris täna Metta vastu, aga virutas eelmisel nädalal kaks tabamust ka soomlaste TPS-i vastu. "Nagu sa näed, väravaid ta lüüa oskab ja niisugust venda on vaja. Loodame, et kui ilmad soojemaks lähevad, läheb ta veel paremaks," lootis Kristal.

Vaata Nõmme Kalju talviseid üleminekuid siit!

Fotograaf: ANDREI SMETANA