MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2012
8 Link kopeeritud

Kuidas jagunevad EM-i mängijad liigade ja klubide vahel?

8 Link kopeeritud
Raul Ojassaar pilt
Raul Ojassaar
Raul Ojassaar pilt
Raul Ojassaar

Needsamad iirlased võitlesid endale Lilleküla staadionil koha 16 riigi ja 368 mängija seas. Foto: Hendrik OsulaMillisest liigast tuleb kõige rohkem EM-i mängijaid? Aga millisest klubist? Millises koondises on kõige rohkem koduliiga mängijaid? Aga kõige vähem? Kõigile neile ja mitmele muule küsimusele leiad vastuse just siit. 

Soccernet.ee lõi ametlike koosseisude avaldamise järel arvud kokku ning sai teada palju huvitavat, mida ka teiega jagada soovime.

Arvutuste ja muu aluseks olid kõigi EM-il osalevate meeskondade koosseisud - täieliku nimekirja leiad koos mängijate klubidega SIIT!

Üldarvud

Kuna EM-ile kvalifitseerusid 16 meeskonda, kes said igaüks välja panna 23-mehelise koondise, on algavale suurvõistlusele kokku üles antud ei rohkem ega vähem kui 368 jalgpallurit.

Need 368 mängijat jagunevad 133 erineva klubi vahel, üks mängija on hetkel vabaagent.

133 klubi jagunevad omakorda 24 erineva riigi ning 27 erineva liiga vahel.

Premier League troonib tabeli tipus

Nagu ka arvata on, tuleb EM-il ülekaalukalt kõige rohkem mängijaid - 80 - Inglismaa liigasüsteemist. Selle üheks suureks põhjuseks on lisaks liiga rahvusvahelisusele ka tõik, et üle pika aja osaleb turniiril Iirimaa koondis, kus pallib koguni 19 Premier League'i mängijat.

Inglaste enda koosseis koosneb samal ajal koguni täielikult kodumaal mängivatest meestest. Huvitava faktina tuleb välja tuua, et vaid kahes EM-i meeskonnas - Ukrainas ja Kreekas - ei leidu mitte ühtegi Inglismaal mängivat meest, kõigis teistes koosseisudes on neid vähemalt üks.

Inglismaa lõppenud hooaja kõrgliiga koosseisust on esindatud 16 meeskonda - ainsatena ei saada EM-ile oma mängijaid Norwich (kelle puurivaht John Ruddy enne vigastust Inglismaa koosseisu kuulus), Wigan, QPR ja Bolton.

Samal ajal sõidavad EM-ile aga mitmed esiliiga mängijad - kaks neist, väravavahid Robert Green ja Jack Butland kuuluvad koguni Inglismaa enda koosseisu.

Kesk-Euroopa keskus

Teisele kohale tuleb selles arvestuses Saksamaa, kus teenib leiba 48 EM-i mängumeest. Suure panuse annavad lisaks sakslastele endile Kesk-Euroopa meeskonnad nagu Poola, Tšehhi ja Horvaatia, lisaks sellele on "sakslasi" veel neljas koondises.

Sarnaselt Inglismaale on esindatud ka Saksamaa esiliiga, seda Düsseldorfi Fortuna ja Frankfurdi Eintrachti näol, kes mõlemad aga uueks hooajaks kõrgliigasse tõusid.

Ka kolmas-neljas koht ei pane just kulmu kergitama - Itaalial ja Hispaanial on teada-tuntud tugevad liigad ning selle märgiks on mõlemast jalgpallisüsteemist EM-il 31 mängijat.

Ida-Euroopa EM-i mõjud

Kui esinelik oli küllaltki ootuspärane, siis selle arvestuse viies ja kuues koht näitavad hästi, et tegu on Ida-Euroopa EM-iga: Itaaliast ja Hispaaniast kõigest ühe mängija võrra vähem mehi (30) tuleb Venemaa kõrgliigast ning sellest omakorda kolme võrra vähem korraldajamaa Ukraina meistrivõistlustelt.

Venelaste edu taga on nende enda koondise tuginemine koduliiga mängijatele ning klubide mitmekesine koosseis - Venemaa liigast tuleb koondislasi nii Horvaatiale, Portugalile kui ka näiteks Iirimaale.

Ukraina liiga on aga selgelt Ida-Euroopa pärusmaa: 27 mängijat jagunevad kõigest kolme koondise - Ukraina enda, Horvaatia ja Tšehhi - vahel.

Suurim esindatus EM-il mitte osalevast riigist on Türgil, kelle kõrgliigaklubid saadavad turniirile üheksa mängijat, koondised jagunevad Rootsist Portugalini.

Bayern EM-ile kaotusvalu leevendama

Meistrite Liiga finaalis valusalt kaotanud Müncheni Bayern võib lohutuseks tõdeda, et EM-i klubide arvestuses teenisid esikoha just nemad - Bayerni koosseisust sõidavad EM-ile 12 meest. Kui siia lisada ka värskelt klubist lahkunud Ivica Olici, saavad sakslased kokku kuraditosina.

Teisele kohale platseerusid Real Madridi mehed, keda on Poolas ja Ukrainas kokku üksteist, sealhulgas nii kogenud hispaanlasi kui ka näljaseid portugallasi.

Kolmas koht võib aga paljudele tulla suure üllatusena ning jällegi tuleb tunnistada, et tegu on Ida-Euroopa turniiriga - Bayerni ja Reali järel on kümne mehega kolmas Kiievi Dünamo!

Dünamo edu tuleb küll paljuski sellest, et nende hingekirja kuulub koguni üheksa Ukraina koondislast, kuid see ei vähenda eriti Andrei Ševtšenko võistkonna saavutust - kena pronksikoht on tõsiasi.

Veel üks Ukraina meeskond, Donetski Šahtar, jagab aga kaheksa EM-lasega koos Londoni Chelseaga neljandat-viiendat kohta. Kuigi Šahtari nimistus on ka paras ports ukrainlasi, annab neile hea koha horvaatide ja tšehhi panus meeskonda.

Koduliigad domineerivad

Kui kokku lüüa kõikide oma riigi liigas mängivate mängijate arv, siis selgub, et see ületab võõrsil mängijate summa - kui täpne olla, siis 368-st mängijast mängib oma kodumaal 194 (52,7%) ning võõrsil 165 meest, üks mängija on hetkel klubita.

Selle statistika võti peitub koondistes, kelle kodumaal on ka tugev liiga. Ükski suur Euroopa jalgpallimaa turniirilt välja ei jäänud ning kui lisada siia ka Venemaa ja Ukraina, kes koosnevad just koduliiga meestest, tuleb vaid imestada, et vahe kahe arvu vahel suurem pole.

Kaks äärmuslikku näidet on sealjuures kaardi peal kõrvuti - kui Inglismaa koondis on kokku pandud vaid kodumaal mängivatest meestest, siis naabrid Iirimaal ei ole sealsest Airtricity liigast Poolasse ja Ukrainasse kaasanud mitte ühtegi mängijat - selle asemel on neil koguni 19 meest just Inglismaa liigadest.

Kosmopoliitne Rootsi

Kui inglaste meeskond koosneb vaid ühes riigis pallivatest vutivõluritest, siis rootslased on läinud hoopis teist teed - 23 mängijat tulevad 13 erinevast liigast. Tegu on tõeliselt rahvusvahelise seltskonnaga - mängijad tulevad meeskonda Šotimaalt Saudi Araabiani välja!

Lisaks erinevatele klubidele on mitmed pallurid ka välismaa juurtega - näideteks võib tuua Soome päritolu Ola Toivoneni, Jugoslaavias sündinud Emir Bajrami, Iraani taustaga Behrang Safari ning loomulikult Bosnia-Horvaatia vanematega Zlatan Ibrahimovići.

Kuigi Rootsi koondislase Christian Wilhelmssoni Saudi Araabia tööandjat Al-Halili võib pidada kõige eksootilisemaks, siis Euroopast kõige kaugemal leiba teeniva mängija tiitlit ta siiski ei teeni - selle võtab ära Los Angeles Galaxys mängiv iirlane Robbie Keane, kelle igapäevatöö asub EM-ist koguni 9500 kilomeetri kaugusel.

Ülevaade EM-i mängijate koduliigadest:

1. Inglismaa – mujalt 57, enda koondisest 23, kokku 80 (21,7% kõigist mängijatest)

Esindatud on 21 klubi, kõrgliigast 16

  • Chelsea - Petr Čech, Raul Meireles, Juan Mata, Fernando Torres, Florent Malouda, Gary Cahill, John Terry, Ashley Cole, Frank Lampard
  • Arsenal - Tomáš Rosický, Wojciech Szczesny, Nicklas Bendtner, Per Mertesacker, Robin van Persie, Laurent Koscielny, Alex Oxlade-Chamberlain, Theo Walcott
  • Fulham – Pavel Pogrebnjak, Stephen Kelly, Damien Duff
  • Manchester United – Anders Lindegaard, Nani, Patrice Evra, Phil Jones, Ashley Young, Wayne Rooney, Danny Welbeck
  • Leicester City* – Kasper Schmeichel, Sean St Ledger 
  • Liverpool – Daniel Agger, Dirk Kuyt, Pepe Reina, Glen Johnson, Stewart Downing, Steven Gerrard, Andy Carroll
  • Newcastle - Tim Krul, Yohan Cabaye, Hatem Ben Arfa
  • Swansea - Michel Vorm
  • Everton - John Heitinga, Nikica Jelavić, Darron Gibson, Leighton Baines, Phil Jagielka
  • Manchester City - Nigel de Jong, Mario Balotelli, David Silva, Gael Clichy, Samir Nasri, Joe Hart, Joleon Lescott, James Milner
  • Tottenham - Rafael van der Vaart, Vedran Ćorluka, Niko Kranjčar, Luka Modrić, Scott Parker, Jermain Defoe
  • Aston Villa – Shay Given, Richard Dunne
  • Sunderland – Keiren Westwood, John O’Shea, James McClean, Sebastian Larsson
  • Millwall* – David Forde
  • Wolverhampton – Stephen Ward, Stephen Hunt, Kevin Doyle
  • Hull City* – Paul McShane
  • Stoke City – Glenn Whalen, Jonathan Walters
  • West Bromwich – Keith Andrews, Simon Cox, Shane Long, Jonas Olsson
  • Blackburn – Martin Olsson
  • West Ham* – Robert Green 
  • Birmingham City* – Jack Butland

*mängis lõppenud hooajal esiliigas

2. Saksamaa – mujalt 29, enda koondisest 19, kokku 48 (13%)

Esindatud on 17 klubi, neist 15 kõrgliigast

  • Hamburger - Jaroslav Drobný, Ivo Ilicevic
  • Bayer – Michal Kadlec, Lars Bender, André Schürrle
  • Berliini Hertha - Roman Hubník
  • Wolfsburg - Petr Jiráček, Václav Pilař, Mario Mandžukić, Ivica Olic
  • Nürnberg - Tomáš Pekhart, William Kvist
  • Schalke - Kyriakos Papadopoulos, Klaas-Jan Huntelaar, Benedikt Höwedes
  • Bremeni Werder - Sokratis Papastathopoulos, Sebastian Boenisch, Markus Rosenberg, Tim Wiese
  • Kaiserslautern - Kostas Fortounis
  • Dortmundi Borussia - Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Ivan Perišić, Mats Hummels, Marcel Schmelzer, Mario Götze, İlkay Gündoğan
  • Düsseldorfi Fortuna* - Adam Matuszczyk 
  • Mainz - Eugen Polanski
  • Hannover - Artur Sobiech, Ron-Robert Zieler
  • Stuttgart - Khalid Boulahrouz
  • Müncheni Bayern – Arjen Robben, Danijel Pranjić, Franck Ribery, Manuel Neuer, Holger Badstuber, Jérôme Boateng, Philipp Lahm, Toni Kroos, Thomas Müller, Bastian Schweinsteiger, Mario Gomez, Anatoli Tõmošuk
  • Frankfurdi Eintracht* - Gordon Schildenfeld
  • Mönchengladbach - Marco Reus
  • FC Köln – Lukas Podolski

*mängis lõppenud hooajal esiliigas

3. Hispaania – mujalt 13, enda koondisest 19, kokku 31 (8,4%)

Esindatud on 8 klubi, kõik kõrgliigast

  • Real Madrid - Mesüt Özil, Sami Khedira, Fabio Coentrao, Pepe, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Iker Casillas, Sergio Ramos, Alvaro Arbeloa, Raul Albiol, Xabi Alonso
  • Malaga - Joris Mathijsen, Santi Cazorla
  • Barcelona - Ibrahim Afellay, Victor Valdes, Gerard Pique, Xavi, Sergio Busquets, Cesc Fabregas, Andres Iniesta, Pedro Rodriguez
  • Valencia - Ricardo Costa, Adil Rami, Jordi Alba
  • Real Zaragoza - Rúben Micael, Helder Postiga
  • Sevilla - Ivan Rakitić , Jesus Navas, Alvaro Negredo
  • Atletico Madrid – Juanfran
  • Bilbao – Javi Martinez, Fernando Llorente

4. Itaalia - mujalt 11, enda koondisest 20, kokku 31 (8,4%)

Esindatud on 13 klubi, neist 12 kõrgliigast

  • Palermo - Alexandros Tzorvas, Federico Balzaretti
  • AS Roma - Simon Kjaer, Maarten Stekelenburg, Daniele De Rossi, Fabio Borini
  • Lazio – Miroslav Klose
  • AC Milan - Mark van Bommel, Philippe Mexes, Zlatan Ibrahimovic, Ignazio Abate, Antonio Nocerino, Antonio Cassano
  • Milano Inter - Wesley Sneijder
  • Genoa - Miguel Veloso, Andreas Granqvist
  • Bologna - Mikael Antonsson, Alessandro Diamanti
  • Juventus - Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Emanuele Giaccherini, Claudio Marchisio, Andrea Pirlo
  • Napoli - Morgan De Sanctis, Christian Maggio
  • Torino* - Angelo Ogbonna
  • Fiorentina - Riccardo Montolivo
  • Udinese - Antonio Di Natale
  • Parma – Sebastian Giovinco

*mängis lõppenud hooajal esiliigas

5. Venemaa – mujalt 9, enda koondisest 21, kokku 30 (8,2%)

Esindatud on 9 klubi, kõik kõrgliigast

  • Moskva Spartak - Marek Suchý, Aiden McGeady, Dmitri Kombarov
  • Moskva CSKA - Tomáš Necid, Pontus Wernbloom, Igor Akinfejev, Aleksei Berezutski, Sergei Ignaševitš, Kirill Nababkin, Alan Dzagojev
  • Groznõi Terek – Maciej Rybus
  • Peterburi Zeniit – Bruno Alves, Vjatšeslav Malafejev, Aleksandr Anjukov, Igor Denissov, Konstantin Žõrjanov, Roman Širokov, Andrei Aršavin, Aleksandr Keržakov
  • Rostov – Stipe Pletikosa
  • Moskva Dinamo - Tomislav Dujmović, Anton Šunin, Vladimir Granat, Igor Semšov, Aleksandr Kokorin, Andrei Voronin
  • Mahhatškala Anži – Juri Žirkov
  • Kaasani Rubiin – Roman Šaronov
  • Moskva Lokomotiiv – Deniss Glušakov, Roman Pavljutšenko

6. Ukraina - mujalt 6, enda koondisest 21, kokku 27 (7,3%)

Esindatud on 7 klubi, kõik kõrgliigast

  • Dnipropetrovski Dnipro - Jan Laštuvka, Ivan Strinić, Jevgeni Konoplianka, Ruslan Rotan
  • Donetski Šahtar - Tomáš Hübschman, Darijo Srna, Eduardo, Andrei Pjatov, Aleksandr Kutšer, Jaroslav Rakitski, Vjatšeslav Ševtšuk, Marko Devic, Jevgeni Seleznjov
  • Kiievi Dünamo - Ognjen Vukojevic, Maksim Koval, Taras Mihhalik, Jevgeni Hatšeridi, Aleksandr Alijev, Deniss Garmaš, Oleg Gussev, Andrei Jarmolenko, Artjom Milevski, Andrei Ševtšenko
  • Harkovi Metallist – Aleksandr Horjainov
  • Mariupoli Illitšivets – Bogdan Butko
  • Poltava Vorskla – Jevgeni Selin
  • Simferopoli Tavrija – Sergei Nazarenko

7. Prantsusmaa – mujalt 13, enda koondisest 12, kokku 25 (6,8%)

Esindatud on 11 klubi, kõik kõrgliigast

  • Lyon – Kim Källström, Hugo Lloris, Anthony Réveillère
  • PSG - Salvatore Sirigu, Thiago Motta, Blaise Matuidi, Jérémy Menez
  • Monaco - Danijel Subašić , Giorgios Tzavellas
  • Evian - Stephan Andersen, Daniel Wass, Christian Poulsen, Thomas Kahlenberg
  • Sochaux - Damien Perquis, Marvin Martin
  • Auxerre - Dariusz Dudka
  • Bordeaux - Ludovic Obraniak, Jaroslav Plašil, Cédric Carrasso
  • Marseille - Steve Mandanda, Alou Diarra, Mathieu Valbuena
  • Lille - Mathieu Debuchy
  • Rennes - Yann M'Vila
  • Montpellier - Olivier Giroud

8. Kreeka - mujalt 1, enda koondisest 16, kokku 17 (4,6%)

Esindatud on 6 klubi, kõik kõrgliigast

  • Pireuse Olympiakos – Olof Mellberg, Vassilis Torossidis, Avraam Papadopoulos, José Holebas, Giannis Maniatis, Giannis Fetfatzidis
  • PAOK - Kostas Chalkias, Stelios Malezas, Giorgos Fotakis, Dimitris Salpingidis
  • Aris - Michalis Sifakis
  • Panathinaikos - Kostas Katsouranis, Giorgos Karagounis, Sotiris Ninis
  • Ateena AEK - Grigoris Makos, Nikos Liberopoulos
  • Atromitos - Kostas Mitroglou

9. Holland – mujalt 9, enda koondisest 7, kokku 16 (4,3%)

Esindatud on 8 klubi, kõik kõrgliigast

  • PSV - Przemysław Tytoń, Andreas Isaksson, Ola Toivonen, Wilfred Bouma, Jetro Willems, Kevin Strootman
  • AZ - Simon Poulsen, Rasmus Elm
  • NEC - Lasse Schøne
  • Ajax – Christian Eriksen, Gregory van der Wiel
  • Groningen - Nicklas Pedersen
  • Twente - Emir Bajrami, Luuk de Jong
  • Feyenoord - Ron Vlaar
  • Heerenveen - Luciano Narsingh

10. Portugal – mujalt 2, enda koondisest 10, kokku 12 (3,2%)

Esindatud on 4 klubi, kõik kõrgliigast

  • Lissaboni Sporting – Marat Izmailov, Stijn Schaars, Patrício, João Pereira
  • Lissaboni Benfica – Eduardo, Nélson Oliveira
  • Porto – Rolando, João Moutinho, Silvestre Varela
  • Braga - Miguel Lopes, Hugo Viana, Custodio

11. Türgi - mujalt 9, enda koondis EM-il ei osale, kokku 9 (2,4%)

Esindatud on 6 klubi, kõik kõrgliigast

  • Besiktas - Tomáš Sivok, Hugo Almeida, Ricardo Quaresma
  • Galatasary - Milan Baroš, Johan Elmander
  • Samsunspor – Fanis Gekas
  • Sivasspor - Kamil Grosicki
  • Trabzonspor - Adrian Mierzejewski
  • Istanbul BB – Samuel Holmen

12. Taani - mujalt 1, enda koondisest 7, kokku 8 (2,2%)

Esindatud 4 klubi, kõik kõrgliigast

  • FC Kopenhaagen - Lars Jacobsen, Johan Wiland
  • Nordsjaelland - Andreas Bjelland, Jores Okore, Tobias Mikkelsen
  • Midtjylland - Jakob Poulsen
  • Brondby - Dennis Rommedahl, Michael Krohn-Dehli

13. Tšehhi - mujalt 0, enda koondisest 7, kokku 7 (1,9%)

Esindatud 3 klubi, kõik kõrgliigast

  • Libereci Slovan - Theodor Gebre Selassie
  • Plženi Viktoria - David Limberský, Vladimír Darida, Daniel Kolář, Milan Petržela, František Rajtoral
  • Jablonec - David Lafata

14. Poola – mujalt 0, enda koondisest 5, kokku 5 (1,4%)

Esindatud 2 klubi, mõlemad kõrgliigast

  • Poznani Lech - Marcin Kamiński, Grzegorz Wojtkowiak, Rafal Murawski
  • Varssavi Legia - Jakub Wawrzyniak, Rafał Wolski

15. Belgia - mujalt 4, enda koondis EM-il ei osale, kokku 4(1%)

Esindatud 3 klubi, kõik kõrgliigast

  • Genk - Grzegorz Sandomierski
  • Anderlecht - Marcin Wasilewski, Behrang Safari
  • Club Brugge - Niki Zimling

16. Šotimaa - mujalt 4, enda koondis EM-il ei osale, kokku 4 (1%)

Esindatud 1 klubi kõrgliigast

  • Glasgow' Celtic – Giorgios Samaras, Paweł Brożek, Darren O’Dea, Mikael Lustig

17. Horvaatia - mujalt 0, enda koondisest 4, kokku 4 (1%)

Esindatud 1 klubi kõrgliigast

  • Zagrebi Dünamo - Ivan Kelava, Josip Šimunić, Domagoj Vida, Milan Badelj

18. Rootsi – mujalt 0, enda koondisest 3, kokku 3 (0,8%)

Esindatud 3 klubi, kõik kõrgliigast

  • Helsingborgs - Pär Hansson
  • Elfsborg - Anders Svensson
  • Göteborg - Tobias Hysén

19. Rumeenia - mujalt 1, enda koondis EM-il ei osale, kokku 1 (0,2%)

Esindatud 1 klubi kõrgliigast

  • Cluj - Beto

20. Šveits - mujalt 1, enda koondis EM-il ei osale, kokku 1 (0,2%)

Esindatud 1 klubi kõrgliigast

  • BSC Young Boys - Michael Silberbauer

21. USA - mujalt 1, enda koondis EM-il ei osale, kokku 1 (0,2%)

Esindatud 1 klubi kõrgliigast

  • Los Angeles Galaxy - Robbie Keane

22. Saudi Araabia - mujalt 1, enda koondis EM-il ei osale, kokku 1 (0,2%)

Esindatud 1 klubi kõrgliigast

  • Al-Hilal - Christian Wilhelmsson

23. Küpros - mujalt 1, enda koondis EM-il ei osale, kokku 1 (0,2%)

Esindatud 1 klubi kõrgliigast

  • Anorthosis - Jan Rezek

24. Iisrael - mujalt 1, enda koondis EM-il ei osale, kokku 1 (0,2%)

Esindatud 1 klubi kõrgliigast

  • Haifa Maccabi - Jurica Buljat

Otsepilt
Treenerid siin ja seal
Mõtted koondisest
Hooaja lõpusirge
pilk tagasi
Viimased parimad
viikingi meenutused
Eesti koondis
Kahetised tunded
Koondiseaasta lõpp
Premium liigast
Eesti naiste koondis
Meie mees välismaal
Nõmme mändide alt
Hooaja kokkuvõtted
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA