Kuressaare lõpetas piinliku seeria, Tulevikul jäid purustamata mõlemad rekordid (0)

FC Kuressaare lõpetas 13-mängulise kaotuste seeria, kui alistas tänavu kolmandat korda Viljandi Tuleviku - seekord skooriga 2:1.

Kohtumine algas tormakalt ja juba teisel minutil lõi Sander Viira karistusalas Rainer Peipsi käega näkku. Heroli penalti tõrjus Ingmar Krister Paplavskis ning lahtiseks jäänud palli kõmmutas Indrek Ilves üle värava.

Järgmised paarkümmend minutit kulgesid laias laastus võrdselt. Mängukvaliteeti pärssis vihmane väljak, millel püsti püsimisega olid mängijad tihtipeale raskuses.

30. minutil lõi mängu avavärava Kuressaare. Viira kauni diagonaalpalli lõi ühe puutega alumisse nurka Kuressaare suurim väravakütt Sander Laht. 0:1.

Saarlaste eduseis püsis vaid kolm minutit. 33. minutil sai Rainer Peips hea söödu Tanel Langilt ning Peips suskas palli tagumise posti kõrvale. Ühtlasi kerkis Peips sellega Tuleviku parimaks väravakütiks. 1:1.

Teise poolaja alguses pääses Laht lühikese aja jooksul kahel korral üks-üks olukorda. Kui esimene kord tema löök ebaõnnestus, siis 50. minutil ta enam ei eksinud. 1:2.

Taas kaotusseisu jäänud Tulevikul kulus paarkümmend minutit, et vastaste värava all taas midagi ohtlikku tekitada. 73. minutil oli Sander Seeman trahvilöögi järel lähedal omaväravale, kuid Paplavskis lükkas palli üle lati. Kaks minutit hiljem lõi Lang üks-üks olukorras palli vastu Kuressaare väravavahi jalgu. 83. minutil püüdis Paplavskis Heroli pealöögi ning mõni minut hiljem virutas Herol 12 meetri peal vabana olles palli napilt ristnurgast mööda.

Kuressaarele kuulus seega 1:2 võit, mis rebis nad viimasel kohal olevast Pärnu Vaprusest nelja punkti kaugusele. Tulevikul jäid aga purustamata mõlemad mängu eel sihtmärgiks olnud verstapostid - koguda kokku vähemalt 1000 pealtvaatajat ning seada klubi iseseisvuse perioodi uus Premium liiga punktirekord.

Mängu parim - Sander Laht

Kuressaare tänavuse hooaja väravatest koguni 43% löönud Laht lõi tänagi mõlemad saarlaste väravad ning oli kogu mängu vältel Tuleviku kaitsjate jaoks parajaks peavaluks.