Luis Suarez alistas Liverpooli ja tuli teist korda kodumaa meistriks (1)

Luis Suarez on kahekordne Uruguay meister. Foto: Scanpix / Dante Fernandez / AFP

Luis Suarezi koduklubi Club Nacional alistas Liverpooli-nimelise klubi 4:1 ja krooniti 49. korda Uruguay meistriks.

Ei tasu arvata, et tegu oli Jürgen Kloppi juhendatava 19-kordse Inglismaa meistermeeskonnaga, vaid Uruguay enda Liverpooliga. Eesti aja järgi täna öösel toimunud poolfinaalis võidutses 35-aastase Suarezi meeskond.

Nacional asus 50. minutil mängu juhtima ja väravaautoriks oli ei keegi muu kui Suarez. Liverpool vastas 18 minutit hiljem penaltist, ent 81. minutil jäid nad vähemusse. Kohtumise lisaajal näitas Nacional korralikku löögirusikat, kui Suarez lõi 96. minutil enda teise tabamuse ja viis leivaisa taas juhtima, siis Emanuel Gigliotti lisas omalt poolt ka duubli ning lõpuvile kõlades seisis tablool 4:1.

Uruguay kõrgliiga süsteem on võrdlemisi põneva ülesehitusega ja finaali ei läinudki tänavu vaja, sest Liverpool võitis Torneo Apertura osa ja Nacional Torneo Clausura, siis kohtuti omavahel poolfinaalis. Finaalkoht oli Nacionalil juba varasemalt kindlustatud, sest nemad olid üldtabeli võitjad. Kuna Liverpool ei suutnud poolfinaali võita, siis ei läinud finaalmatši tarvis.

Suarezi jaoks oli tegu teise kodumaa meistritiitliga, kui viimati krooniti ta meistriks 2006. aastal. Klubitasandil on ta võitnud mitmeid erinevaid trofeesid: Meistrite liiga, FIFA klubide MM, UEFA superkarikas, Hispaania meistritiitel (4 Barcelonaga, 1 Atletico Madridiga), Hispaania karikavõistlus, Inglismaa liigakarikas, Hollandi meistrivõistlus, Hollandi karikavõistlus. Uruguay koondisega tuli ta 2011. aastal Copa America tšempioniks.

Nacionali president Jose Fuentes rääkis kohtumise järel ESPN-ile, et klubil oli Suareziga kokkulepe, et meistrivõistluste järel lahkub ta meeskonnast.