Luup peale | Aer ja Kask hoidsid Vallnerit ärkvel, aga Levadia tegi seda, mida nad on Vapruse vastu korduvalt teinud (galerii!) (0)

FCI Levadial ei olnud A. Le Coq Arenal Pärnu Vapruse murdmisega mingeid raskusi, sest taas saadi vähemalt kolmeväravaline võit, kui kahe tabamusega säras Robert Kirss ja ühe lisas Mark Oliver Roosnupp.

Kui esimesed 15 minutit kulgesid üpris uimaselt ja sündmustevaeselt, siis seejärel jäi Vaprus surve alla ja pidi kaitsma järjest Levadia nurgalööke. 21. minutil see ei õnnestunud, kui Zakaria Beglarišvili tsenderdus lendas Siim Aeru puutest Kirsile, kes palli väravasse suunas - 1:0.

Viis minutit hiljem harutasid Til Mavretic ja Artur Pikk Vapruse kaitseliini lahti. Kirss jättis Pika söödu osavalt Roosnupule, kes lõi palli umbes 10 meetrilt väravasse - 2:0. Esimesel poolajal tegi Mavretic paar kauglööki, aga neist üks takerdust kaitsja jalgadesse ja teise tõrjus Ott Nõmm.

Vapruse parim võimalus avapoolajal oli 43. minutil, kui Aer keerutas umbes 22 meetrilt palli karistuslöögist posti kõrvale, aga Karl Andre Vallner oli selleks valmis ja tõrjus. Avapoolaja esimesel üleminutil pääses Kirss Beglarišvili söödust Nõmmega silmitsi, aga lõi palli posti.

Teisel poolajal oli esimesena väravale lähedal Vaprus, kui Kristjan Kask sai Sander Sinilaidi nurgalöögi järel värava eest peaga löögile, aga Vallner säras reaktsioonitõrjega. Levadia sai kolmanda värava kätte 82. minutil, kui Karl Rudolf Õigus mängis Beglarišviliga seina ja läks karistusalast löögile, Nõmm tõrjus, aga tagasipõrkunud palli lükkas rinnaga võrku Kirss - 3:0.

Vaprus otsis seejärel küll auväravat, aga Vallner püüdis nii Magnus Villota pealöögi kui ka Ronaldo Tiismaa pooljuhuslikult tehtud löögi. Levadia kirjutas liigatabelisse kohustuslikud võidupunktid ja astus FC Florale natuke lähemale. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Vaprus tegi esimesel poolajal kaks vahetust

Vapruse peatreener Dmitrijs Kalašnikovs ei olnud rahul, mida ta avapoolajal väljakul nägi, sest tegi 38. minutil 0:2 kaotusseisus kaks vahetust, kui väljakult lahkusid Virgo Vallik ja Andreas Kiivit, keda asendasid Kevin Metso ja Ronaldo Tiismaa.

"Ma ei tea, mis plaan treeneril oli, aga arvan, et mängu oli vaja tuua mingi muutus, et pall ette rohkem püsima jääks ja saaksime olukordasid tekitada," kommenteeris Tiismaa mängu järel Soccernet.ee otseülekandes.

2. Viis lööki raamidesse, neist kaks väga ohtlikud

Vaprus sooritas mängu jooksul viis lööki raamidesse ning Levadia peab olema õnnelik, et sai Premium liigas neljanda nullimängu järjest, sest Karl Andre Vallner tegi kaks supertõrjet. Ta tõrjus esimesel poolajal paremalt alt nurgast Siim Aeru suurepärase karistuslöögi ja teisel poolajal Kristjan Kase mõnelt meetrilt sooritatud pealöögi. Ka Igor Ustritski, Magnus Villota ja Ronaldo Tiismaa said löögi raamide vahele kirja, aga need nii ohtlikud ei olnud.

3. Levadia lööb Vaprusele palju väravaid

Kuigi Vaprusel olid mõned võimalused, siis tegelikult kontrollis Levadia mängu algusest lõpuni, lüües avapoolajal kaks väravat ja andis teisel poolajal ka pärast kolmandat väravat võimaluse Daniel Lutsule, kes sekkus vahetusest ja tegi 18-aastaselt Premium liiga debüüdi.

Levadia on nüüd 12 mängu järjest saanud Vapruse vastu vähemalt kolmeväravalise võidu ja kokku on nendes mängudes löödud üle poolesaja värava. Ajalugu on näidanud, et kui Levadia kohtub Vaprusega, siis võib juba enne avavilet kolm punkti kirja panna. Näiteks täna oli enne kohtumist Coolbetis Vapruse võidu koefitsient 1,03 ...

4. Mängu parim - Robert Kirss

Kuna Liliu mängud on selleks aastaks Levadias mängitud ja Tadžikistani ründaja Rustam Soirov ei ole veel viisaprobleemi tõttu Levadiat esindanud, on Robert Kirsil meeskonnasisene konkurents tipuründaja kohale sisuliselt olematu, kuid ta tegi sellest hoolimata korraliku partii, lüües kaks väravat ja kaugel ei olnud ka kübaratrikk, sest ta tabas avapoolaja lõpus posti.