A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Premium liiga 26. vooru Tallinna derbi oli võimas. Hämaralt ja prožektorivalgelt A. Le Coq Arenalt lahkus võiduga FC Flora, kes oli mänguliselt FCI Levadiast üle.
Flora ja Levadia vahe on sel hooajal suur - kohtumise eel lausa 19 punkti -, aga tabeliseis mängus ei kajastunud. Derbi oli nime väärt, sest selles oli võitlust, väravaid, fännilaule, pürotehnikat ning mis kõige tähtsam - põnevust. Kohtumine, mis väärib hooaja mängu tiitlit, lõppes Flora 2:1 võiduga.
Märkmed esimese poolaja võtmesündmustest:
Avapoolaega vaadates võis tunduda, et hoopis Flora tüürib järjekordse meistritiitli poole ning Levadia võitleb koha eest esikolmikus. Flora oli alates avavilest ohtlikum sats ning see püsis kuni poolaja lõpuni, parema õnne korral juhtinuks nad vaheajaks vähemalt 3:0. Peatreener Taavi Viik tahtnuks vaheajaks suuremat edu. "Võimalusi oli," muigas peatreener. "Poolaja lõpus oli raske, aga ilmselgelt oleks tahtnud veidi turvalisemat eduseisu, aga selline see derbi on."
Märkmed teise poolaja võtmesündmustest:
Levadia tegi vaheajal vajalikud vangerdused - näiteks Curro Torres võttis üllatuslikult algkoosseisu kuulunud Frank Liivaku välja ja tõi tema asemele Yakovlevi -, misjärel muutus külaliste mäng ohtlikumaks. Aga i-le jäi täpp peale panemata. Hoopis Flora lõi teise ja kuigi Levadia pusis ja üritas, tõigi see võõrustajatele võidu.
Selle aasta omavahelistes vastasseisudes on peal Flora, kes võitnud sel liigahooajal kolmest mängust kaks. Vaatamata kaotusele on Levadia elu tipus jätkuvalt rahulik, sest kui Nõmme Kalju võidab laupäeval Paide Linnameeskonda ning võidab ka varuks oleva mängu, on vahe tabelis üheksa punkti. Flora tõusis nüüd aga Kaljust ühe silma kaugusele. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
1. Atmosfäär tegi mängust mängu
Hämar õhtu, ergsad prožektorid, võitluslik ja põnev mäng, häälekad fännid ja pürotehnika - see on see, mis tuleb esimesena pähe, kui mõelda suure jalgpalli peale. Meeldiv tõdeda, et just need komponendid olid olemas A. Le Coq Arenal pakutud vutiõhtusöögil! Flora fännid laulsid oma tavapäraseid palasid, vahelduseks mõnitasid vastasklubi - samaga vastasid Levadia toetajad. Kokku oli pealtvaatajaid 2360.
Kõik eelpool mainitu tegi sellest matšist hooaja mängu, sest jalgpall on meelelahutus ning julgen pakkuda, et enamik neutraalseid Eesti vutisõpru said naudingu kätte. Väärtust lisas ka asjaolu, et võitis autsaider - kahtlemata oli selle hooaja kontekstis soosik Levadia.
2. Viik võttis Stojkovicilt šnitti. Või noh, põhimõtteliselt
Floral jäi kohtumisest eemale vasakkaitsja Marco Lukka, ent selle hooaja põhimees Robert Veering oli olemas. Noor kaitsja istus siiski pingil, tema kohal alustas hoopis poolkaitsja Markus Soomets. Tartlasest kapten on varem küll äärekaitses mänginud, ent siis paremal.
Sarnast lüket on harrastanud Paide Linnameeskonna peatreener Ivan Stojkovic. Ka tema kasutas Karl Mööli ja Andre Frolovi (mõlemad poolkaitsjad) äärekaitses, aga kui nemad liikusid ülesehitusel tihti või kogu aeg keskväljale, siis Soomets jäi paigale. Seega Flora mängis rünnakul 4-1-4-1 formatsiooniga ning seisis kaitses 4-4-2 asetusega.
3. Zenjov oli uute reeglite ohver
62. minutil, kui Vladislav Kreida ja Mousta Bah põrkasid keskväljal kokku, lendas Zenjov olukorda sisse ning nõudis häälekalt Kristo Tohverilt kollast kaarti. Et alates EM-i lõpust kehtib ka Premium liigas kohtuniku ja kapteni dialoogi reegel ehk vilemehelt võib aru pärida vaid kapten - Flora puhul sel hetkel Rauno Alliku -, sai Zenjov apelleerimise eest kiirelt kollase. Ta jätab kaardi tõttu vahele järgmise vooru mängu Kuressaarega.
4. Viigi esimese derbivõidu võtmekimp
Viigi otsus mängitada Soometsa tõi edu, sest poolkaitsja sai võõral positsioonil hästi hakkama. See oli üks võti, mis avas Viigile oma esimese Tallinna derbi võiduväravad. Teine võti oli distsiplineeritud kaitsetöö - 4-4-2 töötas niivõrd hästi, et Levadial tekkis vaid mõni üksik ohtlik moment. Kolmas võti koosnes Vassiljevist, Zenjovist, Sappinenist ja Kuraksinist, kes valmistasid avapoolajal Levadiale peavalu. Nagu ülal mainitud, oleksid need mehed võinud mängu juba 45 minutiga ära otsustada. Ja neljas võti oli vahetusest sekkunud Alliku-Varjund duo, kes ehitasid otsustava värava.
Neljanda ja viienda võtme moodustanud meestest kuuluvad koondisesse vaid Sappinen ja Kuraksin - Vassiljev lõpetas karjääri, Zenjov, Alliku ja Varjund valikusse ei mahtunud.
5. Mängu parim - Sergei Zenjov
Zenjov ei mahtunud algavaks aknaks Eesti rahvusmeeskonna peatreeneri Jürgen Henni valikusse. See mäng aga näitas, et ta võiks olla koondises, sest 35-aastane ründaja lõi värava, jõudis tihti õigetesse kohtadesse ning tekitas kaaslastele superšansse, kuid neid ei realiseeritud. Zenjov oli kogu mängu kõige silmapaistvam mees.
"Kindlasti on see jalgpalluri jaoks pettumus, aga treener teeb selle valiku ja tema vastutab tulemuste eest," lausus Zenjov pärast mängu Soccernet.ee-le. "Ma ei saa siin midagi muud öelda, vist on ka minu aeg tulnud. Aga mul on kindlasti jõudu - ma tahaks väga mängida ja koondist aidata."
Küsimustele, kas Henn põhjendas oma otsust ja mida toob tulevik, vastas Zenjov: "Jah, aga see jutt jääb minu ja Jürgeni vahele. Ta ei öelnud, et uks on kinni. Mina ei öelnud, et ma ei tule."
Protokoll:
30. augustil kell 19.30 A. Le Coq Arenal
Tallinna FC Flora - Tallinna FCI Levadia 2:1 (1:0)
3. Sergei Zenjov, 79. Tony Varjund - 87. ov. Mihhail Kolobov
Väravasöödud: 3. Konstantin Vassiljev, 79. x, 87. Ioan Yakovlev
Hoiatused: 62. Sergei Zenjov, 62. Vladislav Kreida, 72. Mihhail Kolobov - 90+1. Mihkel Ainsalu, 90+2. Bourama Fomba
Mänguolud: +28, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 2360
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Sten Klaasen
Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja
VAR: Rasmus Maalinn
AVAR: Martti Pukk
Flora: Evert Grünvald, Daniil Kuraksin (60. Rauno Alliku), Erko Jonne Tõugjas, Mihhail Kolobov, Kristo Hussar, Vladislav Kreida, Markus Soomets, Konstantin Vassiljev (75. Tony Varjund), Nikita Mihhailov, Sergei Zenjov, Rauno Sappinen (75. Mark Anders Lepik).
Varus: Kristen Lapa, Andreas Vaher, Robert Veering, Tony Varjund, Rauno Alliku, Mark Anders Lepik, Sander Alamaa, Maksim Kalimullin, Sten Patrick Prunn.
Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Bourama Fomba, Rasmus Peetson, Edgar Tur (78. Ken Kallaste), Til Mavretic (65. Alexandre Lopes Gomes), Mihkel Ainsalu, Mark Oliver Roosnupp, Richie Musaba (78. Aleksandr Zakarljuka), Frank Liivak (46. Ioan Yakovlev), Robert Kirss (60. Mousta Bah).
Varus: Oliver Ani, Mousta Bah, Ioan Yakovlev, Alexandre Lopes Gomes, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste, Brent Lepistu, Maksimilian Skvortsov, Henri Järvelaid.
Tabeliseis:
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Nelja-aastase pausi järel naaseb naiste saali Meistriliiga, kõikidel soovijatel ei lubata osaleda
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?