Luup peale | Florale rabeda mänguga võidupunktid, Trans vajab nüüd imet (galerii!) (0)

Matvei Igonen säras ühe suurepärase tõrjega, ent Trans mängis korra Flora väravavahi üle. Kolm punkti teenis aga Flora. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga liider Tallinna FC Flora saavutas koduses meistriliigas ühe viigi ja ühe kaotuse kõrvale hooaja 20. võidu, alistades võõrsil JK Narva Transi 2:1. Võidupunktid tulid keeruliselt.

Flora haaras ohjad 35. minutil, kui Konstantin Vassiljev alustas kontrarünnakut, kus osalesid veel Markus Poom ja Rauno Alliku, kuid skooris Vassiljev. Korralik esimese puutega löök ning pall maandus väravas. Resultatiivne sööt Allikule. Rohkem avapoolajal väravaid ei löödud.

53. minutil säras Roman Sobtšenko, kes sai Aleksandr Zakarljukalt karistusalasse söödu ning samuti esimese puutega korraliku löögiga Flora väravavahi Matvei Igoneni üle mängis. Flora võiduvärav sündis 71. minutil, kui pall lendas Alliku löögist rikošeti abil Rauno Sappinenile, kes pani terava nurga alt mänguvahendi Transi võrku. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Flora rabe algus

Mängu esimesed 25 minutit kuulusid pigem Transile, kes oli domineerivam pool, kuid võõrustajatel ei tekkinud väga häid väravavõimalusi. Flora algus oli rabe, söödud ebatäpsed, kokkumäng ei sujunud ning ebakindlust oli palju, kuid mida aeg edasi, seda paremini mäng voolas ning külalised tundsid end üpris enesekindlalt.

Ilmselt saab need mured kanda kunstmuruväljaku ja isolatsiooni kaela. Rahvuste liigas Eesti koondise eest Armeenia vastu mänginud Michael Lilander, Märten Kuusk, Vladislav Kreida, Frank Liivak, Martin Miller, Vlasi Sinjavski, Konstantin Vassiljev, Rauno Sappinen ja Mark Anders Lepik said küll alates laupäevast omavahel treenida, kuid vabanesid isolatsioonist alles eile. Flora algkoosseisu kuulusid neist Lilander, Kreida, Liivak, Vassiljev ja Sappinen.

2. Transi surve kandis vilja

Flora ei olnud ka teise poolaja alguses kõige paremini mängus sees ning Trans kasutas selle suurepäraselt ära. Trans surus Flora kaitsesse ning tekitas ohtlikke võimalusi, sealhulgas üks sajaprotsendiline šanss Ofosu Appiahil, ent Matvei Igonen säras suurepärase tõrjega. Mõned minutid hiljem sepistas duo Aleksandr Zakarljuka - Roman Sobtšenko siiski viigivärava. Igonen seekord ei päästnud. Flora magas, Trans nõelas. Suures plaanis see Florale saatuslikuks ei saanud.

3. Seppik oli Flora algkoosseisus

Kuna Märten Kuusk kandis mängukeeldu ning Enar Jääger on endiselt vigastuspausil, siis moodustasid Flora keskkaitsepaari Henrik Pürg ja Markkus Seppik. 19-aastane Seppik tegi Premium liigas karjääri kolmanda mängu. Eelmised kaks pärinevad möödunud hooajast, kui Seppik mängis kodus Viljandi Tuleviku ja võõrsil Paide Linnameeskonna vastu.

Markkus Seppik ja Chinedu Geoffrey. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Noor keskkaitsja tegi korraliku partii, aga pääses teisel poolajal õnnega pooleks kollasest kaardist, kui tõmbas 64. minutil maha Transi ründaja Chinedu Geoffrey. Mängu peakohtunik Karl Koppel ei määranud Seppikule viga, kuid palli mees ilmselgelt ei mänginud. Trans oleks viigiseisul saanud ohtlikust kohast karistuslöögi ja Seppik ilmselt kollase, mitte punase kaardi, sest Pürg oli teda kõrval toetamas ja Geoffrey suund ei olnud nii konkreetselt Flora väravale.

4. Trans on keerulises olukorras

Trans asub seitsmendal tabelireal, kaotades kuuendal kohal olevale Tartu JK Tammekale seitsme punktiga. Tuletame meelde, et kolmanda ringi järel läheb tabel kaheks ning omavahel madistavad edasi esimesed kuus ja tagumised neli. Trans vajab imet.

Transi ootavad ees mängud Tallinna FCI Levadiaga kodus, JK Tallinna Kaleviga võõrsil ja Paide Linnameeskonnaga võõrsil. Rasked mängud tulevad ka Tammekal, kes mängib Viljandi JK Tulevikuga võõrsil, Levadiaga võõrsil ja Floraga kodus, kuid keeruline näha, et Trans pöörab seitsmepunktilise kaotuse Tammekale enda kasuks. Sisuliselt võimatu ülesanne.

5. Mängu parim - Rauno Alliku

Rauno Alliku oli paremal äärel väga terav, mängis seal hästi kokku Konstantin Vassiljeviga, andis suurepäraseid tsenderdusi ning tegi eeltöö mõlemale Flora tabamusele. Esimesel poolajal väravasööt Vassiljevile ja teisel poolajal sahistas Rauno Sappinen just Alliku löögi järel.