Luup peale | Hilise ärkamisega Kuressaare saatis pärnakad lõpuks rahulikult kohvile (galerii!) (0)

"Sega suhkrult malbelt tassis..." Midagi sarnast näib ütlevat Märten Pajunurme poos pärast viigivärava löömist. Foto: Brit Maria Tael

Pärnu Vapruse ja Kuressaare vahelises Premium liiga üleminekumängude avavaatuses püsis pinge ja põnevus õhus teise poolaja keskpaigani. Siis lükkas Kuressaare sisse järgmise käigu, võttis 4:1 võidu ja on pooleteise jalaga järgmiselgi hooajal kõrgseltskonnas.

Kohtumine algas külalistele siiski ehmatusega, sest Vaprus oli avapooltunnil teravam ja 23. minutil viiski Kristen Saarts pärnakad teenitult juhtima. Juba näis, et pausile minnaksegi 1:0 seisul, kuid siis eksis saatuslikult Pärnu kaitseliin, olukorda parandama tormanud Siim-Sten Palm tõmbas Sander Lahe maha ja penalti oli tõsiasi. Saarlaste kindel penaltilööja Märten Pajunurm ei vääratanud selgi korral ning Kuressaare oligi hoobilt tagasi mängus.

Teisele poolajale tuldi viigiväravast indu saanuna hoopis uue hingamisega ja tulemus ei lasknud end kaua oodata. Märten Opp lõi peagi Lahe eeltööst 2:1 ning Nikita Komissarov ja Sander Seeman vormistasid lõppseisu. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Jalgpallimäng koosneb kahest poolajast

See banaalsevõitu ütlus pidas täna suurepäraselt paika. Vaprus alustas uljalt, juba kolmandal minutil pääses Tõnis Vihmoja söödu saanuna kaitseliini taha jooksu, kuid kaitsjad jõudsid napilt takistama. Vapruse nurgalöökidest oli üks ohtlikum kui teine, lõpuks sündis ka värav – seekord oli liini taha spurtijaks Saarts ning kui ka Kuressaare väravas seisnud Magnus Karofeld väljatulekul kõhklema jäi, oli ründaja ülesanne lihtne.

Ent siis lubati üheainsa eksimusega Kuressaare mängu tagasi ja pidu oligi läbi. Kuressaare sai penaltist ja viigist indu, kuivõrd tänu võõrsil löödud väravale oli väike eelis juba neil, tuli teisele poolajale uue hooga ja kontrollis mängu kuni lõpuni. Vaprus enam mängu tagasi ei saanudki, ehkki objektiivselt võttes ei ole kahe meeskonna vaheline lõhe suur – tervel Vapruse algkoosseisul oli Premium liigas mängimise kogemus olemas, paljudel koguni mitme hooaja jagu.

2. Saarlaste vanad vead lõid välja

Kuressaare oli 24 löödud väravaga põhihooajal selles arvestuses Premium liiga pika puuga kõige kehvem meeskond. Sama probleem kummitas neid ka tänase mängu avapoolajal, kus mängust ei suudetud luua peaaegu ainsatki tõsiseltvõetavat olukorda. Vaid korra riputas Laht palli Pajunurme pea peale ja löök läks postist napilt mööda.

Hambutus korvati teisel poolajal, kui Kuressaarel tekkis Vapruse eksimuste tõttu rünnakul rohkem ruumi. Ehk mängis oma rolli ka see, et nüüd nägi loogika Kuressaarelt ette rohkem pallivaldamist ja teravuste loomist, samas kui terve senine kõrgliigahooaeg on paratamatult veedetud peamiselt kaitsest lähtuvat mängu pakkudes. Lõppkokkuvõttes leiti aga erinevalt Vaprusest pallivaldamise ja tagala kindlustamise vahel täpselt paras tasakaal.

3. Vapruse võimatu missioon

Meistriliiga üleminekumängude mitmekümne aasta pikkuses ajaloos on vaid üks meeskond läinud korduskohtumisele vastu teadmisega, et peab lootuste ülalhoidmiseks lööma vähemalt neli väravat. See juhtus kolm aastat tagasi, kui Maardu Linnameeskond vandus Pärnu Linnameeskonnale kodus alla 1:5. Toona lõppes kordusmäng Pärnu 4:3 võiduga, ent sportlikku pinget ei tekkinud selles matšis kordagi. Nüüd on pärnakad saatuse irooniana ise Maarduga võrreldavas seisus – mängida on neil vaid au nimel. Või julgeb Vaprus siiski veel imest unistada…?

4. Mängu parim – Sander Laht

Kuressaare talisman tegi jälle seda, mida temalt oodati. Üliolulisel hetkel teenitud penalti, veel kaks väravasöötu ja Kuressaare võtmemängijas polnud küsimustki.