Luup peale | Kahe punase kaardiga mängus Narvas sai Legioni noor puurivaht valusa debüüdi (0)

Narva Trans alistas Premium liiga 24. voorus koduväljakul Tallinna Legioni 2:1. Kõik väravad löödi esimesel poolajal, mil teeniti ka kaks punast kaarti. Teist poolaega alustasid juba mõlemad tiimid kümnekesi.

Esmalt eemaldati 14. minutil Transi ukrainlasest keskkaitsja Deniss Taraduda, kes kaotas ise viimase mehena Aleksander Švedovskile palli ära ning sikutas siis selja tagant ründaja särgist pikali.

Vaid kolm minutit hiljem sai aga Transi teine Ukraina keskkaitsja Deniss Dedetško hakkama kardinaalselt positiivsema teoga, saates kauni kauglöögi vindiga tagumisse küljevõrku - 1:0!

Vähemuses narvalased saavutasid teisegi värava, kui Kevin Aloe, Volodõmõr Prõjomov ja Oleksandr Koževnikov kombineerisid vasakul äärel ning neist viimane lõi trahvikasti nurgast peale, puurivaht Martin Žukov pillas palli näppude vahelt ja Arseni Kovaltšuk suskas selle võrku - 2:0!

Transil tundusid mängupildi järgi asjad kontrolli all, aga 36. minutil tehti eksimus, mis karistati ära. Bi Sehi Elysee Irie ei mänginud parema küljejoone juures olukorda lõpuni, kuna arvas ekslikult, et pall käis audis, ning Roman Nesterovski tormas oma parema keskkaitsja kohalt (sinna oli ta nihutatud pärast Taraduda eemaldamist) välja olukorda klaarima, kuid jäi hiljaks. Nesterovskit ennetas Nikita Grankin, kes pääses koos Daniil Tarassenkoviga kiirrünnakusse jooksma, neil oli vastas vaid üks keskkaitsja Dedetško. Hea eeltöö teinud Grankin ajastas ka viimase läbisöödu ideaalselt ja Tarassenkov skooris ühe puutega - 2:1!

Vahe minimaalseks vähendanud Legion andis aga käest arvulise ülekaalu, kui paremkaitsja Ivan Timofejev sai 42. minutil oma teise kollase kaardi - 10 vs. 10!

Teise poolaja alguses tekitas Trans paar head võimalust, seejärel mäng võrdsustus. Aktiivselt viigiväravat jahtinud Legion oli paaris momendis tabamusele lähedal, kuid Aleksei Matrossov tõrjus Stefan Tšendei ja vahetusest sekkunud Markus Vaherna lähilöögid. Lõpuminutitel oli segadust veel mõlemas karistusalas, aga teisel kolmveerandtunnil seis ei muutunud.

Eelviimasel tabelireal paiknev Legion on nüüd Premium liigas seitse mängu ehk kaks kuud järjest kaotanud. Trans kindlustas oma kuuendat positsiooni. Tähelepanekuid mängust:

1. Žukov sai valusa debüüdi

Deniss Belovi juhendatav meeskond pidi täna kaartide tõttu läbi ajama ilma kahe meheta, kes olid kogunud sel liigahooajal Legioni eest kõige rohkem mänguminuteid. Neist üks oli tiimi parim väravakütt Nikita Ivanov, aga veel rohkem tunti puudust esikindast Ivans Baturinsist, kuna teda asendas 18-aastane Premium liiga debütant Martin Žukov. Baturins oli jätnud varem vahele ainult ühe aprillikuise kohtumise. Siis kaitses Legioni väravat praeguseks 42-aastane Pavel Londak, kes pole aga maikuust saadik enam üldse koosseisu kuulunud. Täna Legionil varuväravavahti polnudki, nii et see positsioon ei tundu klubil olevat hästi komplekteeritud.

Žukov pidi karjääri esimese Premium liiga palli võrgust välja võtma 17. minutil, kui ei küündinud endast peaaegu poole vanema, 35-aastase Dedetško oivalist kauglööki tõrjuma. Transi teise tabamuse olukorras oli Žukov põhisüüdlane ja noormees sai sellest väga hästi aru, jäädes pettunult maha lamama.

Lisaks eksis ebakindel debütant teisel poolajal kaks korda tsenderduste vaheltlõikamise katsel, jättes oma puuri tühjaks. Mõlemas olukorras said narvalsed löögile ning kapten Aleksandr Volodin klaaris pallid väravajoonelt.

Lisaks emotsionaalsele löögile sai Žukov tunda ka füüsilist valu, kui Nikita Mihhailov tõstis 68. minutil palli kaitseliini taha ning Žukov jõudis selleni küll napilt enne Kovaltšukki, aga sai Narva vasakääre jalaga hoobi vastu põlve. Noor puurilukk vajas füsioterapeudi sekkumist, aga suutis õnneks mängu jätkata.

2. Kovaltšuki ja Timofejevi duell andis nelja minutiga kolm kollast

Harukordse madina pidasid omavahel maha Legioni paremkaitsja Ivan Timofejev ja Transi vasakpoolkaitsja Arseni Kovaltšuk. Vahemikus 38. kuni 42. minutini korjasid nad teineteisega võideldes kahe peale kokku kolm kollast kaarti.

Kõigepealt jäi Kovaltšuk vastaste väljakupoolel Timofejevi vastu selgelt hiljaks, läks jalgadesse ja sai hoiatuse kirja. Juba järgmisel minutil tabas Timofejevi kõrgeletõstetud käsi teiselpool väljakut Kovaltšuki nägu ning ka Legioni mees teenis kollase. Veel kolm minutit hiljem püüdis Kovaltšuk palliga nurgalipu lähistelt Legioni karistusalasse murda, kui Timofejev võttis ta veaga maha ning sai oma teise hoiatuse, mis tähendas kokku punast kaarti.

3. Mihhailovi ja Nikolajevi duell andis ühe minutiga kaks kollast

Teise tulise võitluspaari moodustasid Transi parempoolkaitsja Nikita Mihhailov ja külaliste vahetusest sekkunud vasakkaitsja Aleksandr Nikolajev. kelle vahel tekkis 73. minutil konflikt. Nikolajev proovis füüsiliselt takistada Mihhailovil kontrarünnakule kaasa joosta, mispeale viimane ägestus ja äsas käega vastasele mööda kukalt. Järgnes vihane vastastikune tõukamine ja meeste pead käisid ka kokku. Kohtunikud pidasid omavahel nõu, misjärel otsustati anda mõlemale mängijale kollane kaart.

Taraduda ja Mihhailov peavad nüüd Transi järgmise kohtumise vahele jätma. Seal on vastaseks tabelinaaber FC Kuressaare.

4. Mängu parim - Arseni Kovaltšuk

Kovaltšuk oli oma vasakul äärel ja sealt sisse joostes terav, ta lõi võiduvärava ja teenis vastasele punase kaardi.

20. augustil kell 17.00 Kreenholmi staadionil

Narva JK Trans - Tallinna JK Legion  2:1 (2:1)
17. Deniss Dedetško, 28. Arseni Kovaltšuk - 36. Daniil Tarassenkov

Väravasöödud: 17. x, 28. Oleksandr Koževnikov - 36. Nikita Grankin
Hoiatused: 38. Arseni Kovaltšuk, 74. Nikita Mihhailov - 29. Mathias Palts, 39., 42. Ivan Timofejev, 56. Pavel Dõmov, 74. Aleksandr Nikolajev, 90+2. Erko Jonne Tõugjas
Eemaldamised: 14. Deniss Taraduda - 42. Ivan Timofejev
Mänguolud: +27, päikesepaisteline tuuline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras