Luup peale | Kaljul ei olnud Kalevi vastu kerge, aga rasked võidud näitavadki meeskonna tugevust (galerii!) (0)

Nõmme Kalju sai Premium liiga kuuendas voorus hooaja viienda võidu, alistades Sportland Arenal peetud mängus 2:1 Tallinna Kalevi, kellel on endiselt punktiarve avamata.

Paremini alustas Kalev, kui Kaspar Laur sai teisel minutil nurgalöögist peaga suunata, aga suunas Marko Meeritsale täpselt sülle. Mõned minutid hiljem raiskas kuldse võimaluse Vadim Mihhailov, kes aga ei suutnud Ioan Jakovlevi tsenderdusest korralikku lööki sooritada ja Meerits noppis palli endale.

Kalju oli esimest korda ohtlik kümnendal minutil, kui Alex Matthias Tamm sai Kaspar Pauri kornerist löögile, aga pall lendas latti. Kümmekond minutit hiljem oli järjekordne võimalus Mihhailovil, kes sai Foday Trawallylt karistusalasse söödu, aga ei löönud palli raamidesse.

Kalju avas skoori 28. minutil, kui Kalevi väravavaht Stiven Raider eksis väljalöögiga, misjärel leiti äärelt Paur, kelle tsenderduse realiseeris väravaks Igor Subbotin - 1:0. Kalju suurendas eduseisu viis minutit hiljem, kui Tamme jalalt põrkas pall õnnelikult Paurile, kes pöörde pealt selle alla nurka vajutas - 2:0.

Kalev ei murdunud, sest kohe nõelas ohtlikult Jakovlev, kes mängis palli keskväljale ja jooksis ise karistusalasse, kuhu sai Ramon Smirnovilt suurepärase söödu, aga lõi küljevõrku. Kaljul oli šanss kolmas ära lüüa, kuid Maksim Gussev lajatas seitsmelt-kaheksalt meetrilt üle.

Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Jakovlevi esimese karistuslöögi püüdis Meerits kindlalt, aga teise riputas Jakovlev karistusalasse, kus Mannone klaaris palli vastu Lauri, kellest omakorda põrkas pall värava ette, kus Trawally selle võrku suunas - 2:1. See oli avapoolaja viimane pallipuude.

Teise poolaja alguses oli Mihhailovil järjekordne võimalus, kui pääses Jakovlevi tsenderdusest peaga löögile, aga Meerits püüdis kindlalt. Seejärel olid mõned poolvõimalused mõlemal meeskonnal, kuni Tammel avanes sajaprotsendiline šanss, aga liiga parim väravalööja ei saanud mõnelt meetrilt peaga palli raamidesse.

Kalev otsis lõpuminutitel viigiväravat, aga seda ei saadud. Parim võimalus oli Purjel ja Taavi Jürisool, aga Purje ei ulatanud Jakovlevi sööduni ja Jürisoo lõi napilt mööda. Kalev mängis üleminutid kümnekesi, sest Jürisoo lahkus vigastuse tõttu väljakult ja vahetuskorrad olid kasutatud. Jürisoole kutsuti kiirabi ja teda tohterdati mängu järel.

Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kaljul puudus Marin, Kalevil Anier

Kalju koosseisu naasis vigastuspausi lõpetanud Henri Järvelaid, aga puudus haigestunud Pavel Marin. Kui Järvelaidi puudumisel lappis vasakkaitset just Marin, siis seekord olid neljamehelises kaitseliinis naturaalsed kaitsjad - Järvelaid ja Trevor Elhi äärtel, Yohan Mannone ja Mihhail Babitšev keskel. Endiselt oli puudu mängus Floraga vigastada saanud Giannis Tsivelekidis.

Teisel poolajal sekkusid vahetusest väljakule Kalju täiendused Andri Markovitš ja Welves Santos Damacena. Kui Markovitš on Eesti jalgpallisõpradele tuttav mängija, siis Welves tegi Premium liigas debüüdi, aga suurt pilti ääreründajast ette ei saanud, sest Welves oli väljakul vaid mõned minutid.

Welves. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kalevil polnud rünnakul Hannes Anieri, keda asendas Ats Purje, kes tänavu mänginud nii keskväljal kui ka äärel. Lisaks mahtus esmakordselt tänavusel Premium liiga hooajal Kalevi algkoosseisu Kaspar Laur, kes haaras Valeri Stepanenko koha endale ja moodustas keskkaitsepaari koos Tanel Tambergiga.

2. Kalev tegi hooaja parima mängu

Kalev oli igas mängus endale vähemalt kolm väravat sisse lasknud. Levadia lõi Kalevile viis, Flora seitse ning Kuressaare, Vaprus ja Paide kolm väravat. Tänane mäng Kaljuga oli hooaja parim nii mängupildi kui ka tulemuse poolest, sest üheväravalist kaotust veel kirjas polnud.

Mõlemad meeskonnad tekitasid üpris palju väravavõimalusi, aga vahe seisnes selles, et Kalju realiseeris need paremini ära. Sellest hoolimata püsis Kalev viimaste minutiteni mängus sees, mis paremal päeval oleks punktiga lõppenud, aga seekord viigiväravat kätte ei saadud.

Kalevi esitusedd on mäng-mängult paremaks läinud. Meeskond ei murdunud kaheväravalises kaotusseisus, vaid suutis enne avapoolaja lõppu ühe tagasi lüüa. "Oleme kokku leppinud, et ei anna alla. Teame, et meil tuleb raskelt, peame pead püsti hoidma, kui lüüakse üks-kaks ära. Proovime oma mängu mängida ja olla positiivsed, küll neid võimalusi tuleb," lausus Purje mängujärgses intervjuus. Täna oli neid võimalusi, aga natuke jäi puudu.

Kui Kalev tegi hooaja parima mängu, siis Kalju ilmselt halvima. Kalju ei suutnud täielikult oma mängu peale suruda ja lõpus läks närviliseks, sest püsis minimaalne eduseis. Samas tuleb Kaljut kiita, sest rasked võidud näitavad meeskonna tugevust. "Mäng oli kole, tuleb see ära unustada ja vigadest õppida. Kolm punkti on olemas ja see on kõige tähtsam. Järgmine mäng on juba uuel nädalal," märkis Kalju väravad sepistanud Kaspar Paur.

3. Mängu parim - Kaspar Paur

Paur on aprillikuus hoos. Täna värav ja resultatiivne sööt, eelmises mängus Legioniga värav ja kaks resultatiivset söötu. Kui Kalev oleks teisel poolajal viigivärava kätte saanud, siis oleks Paurile konkurentsi pakkunud Ioan Jakovlev, kes oli vasakul äärel väga terav ja tekitas väravavõimalusi.

Kaspar Paur. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee