Luup peale | Kummaline heitlus kolmandale kohale: kaotad neljandat korda samale vastasele punkte, aga suurendad konkurendiga ikka vahet (galerii!) (0)

Karel Voolaid suutis oma võistkonna vead teiseks poolajaks parandada, mis päästis neile punkti. Sellega suurendati vahet Kaljuga, kuigi Kuressaare jäigi tänavu alistamata. Foto: Allan Mehik

Neli mängu, null võitu. Täpselt selline on Paide Linnameeskonna saldo sel aastal FC Kuressaare vastu. Pühapäeval jäädi võõrsil Premium liiga 31. voorus isegi 1:3 kaotusseisu, ent lõpuks võideldi 3:3 seisuga välja kolmas omavaheline viik.

Kui Kuressaare 23. aprillil Saaremaal 2:1 Paide alistas, peeti seda juhuseks. Kui 18. juunil viigistati 1:1, hakati arvama, et Kuressaare ongi tänavu tugev. 14. augusti 0:0 viigiks oli juba kindel veendumus saarlaste eksisteerivast rammust. 9. oktoobril aga mõeldakse, et Paidel vedas, kuna said kaotuseta tulema.

Matš päikselisel Kuressaare linnastaadionil algas täna võrdselt ja võitluslikult. Üheksandal minutil pidi vigastuspausilt naasnud võõrustajate väravavavaht Ingmar Krister Paplavskis esmakordselt tõsisemalt sekkuma. Püütud palli läkitas ta kiirelt rünnakule, kus Sten Reinkort jätkas selle lõpuks tsenderdavale Sander Lahele, kelle vasakust äärest antud möödetud sööt leidis viiekasti joonelt uhkes üksinduses laiutanud Mattias Männilaane - jalg vastu ja 1:0!

Äratuskell raputas oma tirinaga Paide ärkvele ning viigivärav leiti kõigest viie minutiga. Karl Mööl sai keskelt hea hooga tulema. Keskpoolkaitsja leidis paremalt äärelt enam kolme kuu pikkuse pausi järel esmakordselt algkoosseisu kuulunud Edgar Turi, kelle madal sööt oli mõeldud 20-aastasele Senegali ründajale Mechini Gomisile. Korralik suunamine vasaku posti kõrvale tõi aia küljes rippuvate numbritega vanakooli tabloole seisu 1:1.

Mõlemapoolsete võimalustega mängus kordus seejärel aga sama muster. Kuressaare kaitsjad klaarisid joonelt olukorra. Hetk hiljem lasi Märten Pajunurm filigraanse püstsöödu Sten Reinkortile, kes võttis palli omaks, läks seejärel Kristjan Peldist mööda, pettis veidi ka Hindrek Ojamaad ja lajatas palli värava vasakusse alumisse nurka - 2:1!

40. minutil mängis Reinkort Männilaanega seina ning lõi siis lionelmessilikult palli karistusala tagant värava ristnurka, tehes seisuks juba 3:1! Vaheajale läks Paide norus peadega.

Teisele poolajale tuli Paide aga uue energia ja põlemisega. Kui Peldi pealelöögi Paplavskis suutis tõrjuda, siis 49. minutil Robi Saarma oma enam mitte. Saarma mängis ise palli õhust kannaga avapoolajal vigastada saanud Gomisi asemel sekkunud Kristofer Pihtile, kes jätkas peaga tagasi Saarmale. Ründaja jooksis kasti, kust saatis Paplavskise näppude kaudu nahkkera värava nurka - 2:3 Paide poolt vaadatuna!

Kulus veel kümme minutit, mille sees tegi Paide ka kolmikvahetuse, kui Sergei Mošnikov leidis ülejooksul Frolovi, kelle söödu suunas viielt meetrilt võrku Piht - 3:3! Viimase pooltunni jooksul otsisid veel mõlemad oma võiduväravat. Kuressaarel väga selget võimalust selleks ei avanenud - tulistati pigem kaugelt -, Paide poolelt pääses näiteks kasvõi Karl Mööl mõnelt meetrilt peaga löögile. Mida aga ei tulnud, olid väravad. Seega 3:3 lõppseis tähistas järjekordset omavahelist viiki. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Probleemid Paide keskkaitses

Ragnar Klavan on tänavu üsna tihedalt tervisega kimpus olnud ja peab ka praegu vigastuspausi. Seekord ei saanud Paidet aidata ka vana vigastusega hädas Abdul Razak Yusif. See tähendas, et Karel Voolaid ei saanud kasutada oma eelistatuimat keskkaitsepaari.

Nii mehitasid tagala südamiku Kristjan Pelt, keskkaitsehierarhia kolmas mees, kel ülalnimetatud meeste traumade tõttu tänavu kirjas juba 26 liigamängu, ja tavapärane äärekaitsja Hindrek Ojamaa. Kuigi Pelt oli viimastes voorudes väga kenasti tegutsenud, siis seekord tal asjad ei õnnestunud.

Avavärava puhul unustas Pelt selja taha täitsa vabaks Männilaane. Teise värava puhul jäi ta alla Reinkortile. Elu on näidanud, et Klavani kõrval mängivad kõik kaitsjad Paides paremini. Kui kaitseduoks on aga ebastandardne kooslus, on mured kergemad tekkima. Teiseks poolajaks suutis Paide oma kaitsemängu parandada, aga selleks hetkeks oli taga juba kolm tükki võrgus.

Kuressaare segab jätkuvalt kaarte ka kolmanda koha heitluses. Foto: Allan Mehik

2. Rekordeid purustav Kuressaare

"Kui hooaja alguses oleks keegi öelnud, et Paide võtab meilt kolm punkti nelja mänguga, siis ei oleks väga tõsiselt võtnud teda, aga vot." Nii ütles kahe värava autor Sten Reinkort. Kuressaare on tõesti tänavu kõiki üllatanud ja järjepanu ka suurtelt punkte näpistanud.

Punkte on neil tabelis tänaseks kokku juba 45, mida on 11 rohkem kui mullu, mis tähistas toona uut punktirekordit. Nüüd kõnnitakse aga täiesti uutes kõrgustes.

Mis aga veelgi muljetavaldavam: Kuressaare on liigas juba seitse mängu järjest püsinud kaotuseta. Selle seeria sees on kohtutud nii valitseva meistri Levadia kui medalipretendentide Kalju ja Paidega. Kuressaare rekord eelnevatest hooaegadest oli liigas neli mängu järjest ilma kaotuseta.

3. Kummaline heitlus kolmandale kohale

Kalju, kes oli vahepeal oma pronksmedalis ja eurokohas täiesti kinni, on hetkel viimasest kaheksast matšist võitnud vaid ühe. Sellega on nende edu sulanud ja eelmisel nädalavahetusel pääses Paide neist esmakordselt pärast märtsikuud tabelis mööda.

See kõik oleks pidanud Kalju muutma selleks vooruks nii näljaseks kui vähegi võimalik. Ometi kaotati laupäeval Tartus Tammekale koguni 0:3. See avas omakorda Paidele suurepärase võimaluse suurendada vahe Kaljuga viiele silmale, mis andnuks pronksiheitluses trumbid hoobilt nende enda kätte.

Paide lendas aga Kuressaare vastu lati alt läbi. Eelkõige just oma esimese poolaja kaitsetööga. Teiseks kolmveerandtunniks tehti korrektuurid. Ja seega kuigi Paide kaotas täna jälle Kuressaarele punkte, suurendati eduseisu Kalju ees ikkagi silma võrra!

Kas vastastikused kingitused Paide ja Kalju vahel jätkuvad, näitavad järgmised voorud. Neil on veel pidamata ka üks omavaheline duell, mis ootab ees 35. voorus Paides. Sel hooajal on omavaheliste mängude edu hetkel Kalju käes punktidega 6:3 ja väravate vahega 5:4. Kui hooaja lõpuks on punkte võrdselt, määravad lõpliku paremusjärjestuse justnimelt omavahelised mängud ning selles vallas on veel kõik lahtine.

Kuressaare ründaja Sten Reinkort on tänavu olnud erakordses hoos. Foto: Allan Mehik

4. Mängu parim - Sten Reinkort

Kaks meisterlikku ja ilusat väravat räägivad enda eest. Mullu Floras kasutult istunud 24-aastane Reinkort on tänavu Kuressaares õide puhkenud. Tartust pärit väravakütt on löönud juba 14 väravat, millega jagab liiga parimate sahistajate pingereas Robi Saarmaga teist kohta. Reinkortist rohkem on löönud vaid Zakaria Beglarišvili.

Reinkort on löönud rohkem kui Konstantin Vassiljev, Alex Matthias Tamm, Rauno Alliku, Daniil Kuraksin, Sergei Zenjov, Kevin Mätas jne. Just tema kvaliteet on midagi, mis on aidanud Kuressaarel tänavu võtta rohkem punkte kui seda on varem tehtud. Reinkorti võime palle maha võtta ja katta on fenomenaalselt hea.

9. oktoobril kell 14.30 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Paide Linnameeskond  3:3 (3:1)
10. Mattias Männilaan, 32., 40. Sten Reinkort - 16. Mechini Gomis, 49. Robi Saarma, 59. Kristofer Piht

Väravasöödud: 10. Sander Laht, 32. Märten Pajunurm, 40. Mattias Männilaan - 16. Edgar Tur, 49. Kristofer Piht, 59. Andre Frolov
Hoiatused: 46. Moorits Veering, 90+3. Silver Alex Kelder - 57. Kristofer Piht, 79. Hindrek Ojamaa, 89. Kristjan Pelt
Mänguolud: +13, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras